Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
basserman89    28

mam takie pytanie techniczne czy ph metrem takim standardowym dlugopisem jak wiekszosc z was uzywa przy hydroponice mozna zbadac ph gleby , poprzez dodanie do probki wody destylowanej? ph metr draminskiego dziala na podobnej zasadzie.pytanie o wiarygodnosc takiego wyniku itd..zrobilismy wapnowanie na jesieni i po pobraniu probki gleby dolaniu wody do niej miernik wskazuje 6,6 u mnie ph, wiec wapnowanie byloby zbedne,pytanie czy jestem blizej czy dalej prawdy.troche kombinacja ale ojciec jak zwykle nie zrobil badan gleby a nie chce zeby byla jakos przecholowane z wapnowaniem.czy ewentualnie plynem heliga sprawdzic to?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
6 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

wszystko po staremu zostaje po roku 2023 pewnie się rok referencyjny zmieni 

Martwią się Ci, którzy chętnie by zakończyli uprawe tytoniu ale ta płatność niezwiązana nadal mocno kusi :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
51 minut temu, Marl napisał:

Martwią się Ci, którzy chętnie by zakończyli uprawe tytoniu ale ta płatność niezwiązana nadal mocno kusi :) 

Martwią się też ci którzy nie sadzili w tych latach 06/07 tytoniu a teraz sadzą i nie dostają nic. A ci którzy już od x lat nie mają tytoniu a mieli w tych latach trzepią jeszcze cały czas kasę. Miejmy nadzieję że to już ostatnie dwa lata wypłaty pieniędzy za ten okres.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@Miran : Jak patrze po mojej okolicy to rok referencyjny np: 2012 spowoduje utrate tej płatności dla 70% dawnych tytoniarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
Dnia 13.04.2021 o 13:22, Miran napisał:

Miał ktoś w pocztowym ubezpieczone w zeszłym roku? Pytam się o opinie o nich bo PZU poje**** z tymi cenami. 

Miałem w Poczcie. I powiem tyle że nawet znaczka na poczcie już nie kupię. Rzeczoznawca stwierdził na miejscu 70proc szkody po deszczu nawalnym a decyzja przyszła odmowna. 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Coś mi się wydaję że z tymi ubezpieczeniami będą jaja dużo plantatorów przechodzi do Poczty bo PZU podniosło składkę oby lato było spokojne. Też słyszałem opinie że w razie szkody na poczcie różnie bywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
5 godzin temu, tofik420 napisał:

Miałem w Poczcie. I powiem tyle że nawet znaczka na poczcie już nie kupię. Rzeczoznawca stwierdził na miejscu 70proc szkody po deszczu nawalnym a decyzja przyszła odmowna. 

Poczta musi odrobić sobie te 70 milionów które Sasin na wybory przeje***. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1300
6 godzin temu, Marl napisał:

@Miran : Jak patrze po mojej okolicy to rok referencyjny np: 2012 spowoduje utrate tej płatności dla 70% dawnych tytoniarzy...

kto wie który to rok będzie może 2018 rok lub 2020 rok bo i takie słuchy mnie doszły  powiem wam że rozmawiałem przypadkiem z osobą która sadziła tytoń w 2006 roku bez limitu na kogoś a to już niezliczona liczba takich plantatorów jest nie dostają nic 2006 rok był nafaszerowany lewymi limitami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Mieszkam w potoku górnym, od strony Łukowej duzo osób do nas przyjeżdżało i skupowali skrzywki każdy był szczęśliwy z tego rozwiązania a po czasie wyszło dlaczego, kg sobie nabili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
22 minuty temu, mus napisał:

Mieszkam w potoku górnym, od strony Łukowej duzo osób do nas przyjeżdżało i skupowali skrzywki każdy był szczęśliwy z tego rozwiązania a po czasie wyszło dlaczego, kg sobie nabili 

ja jestem z gminy cieszanow i u nas to samo bylo..waga lazienkowa zrywki w worku i szlo . mielismy wtedy maly limit i prawie dwie tony zdalismy na 2-3 plantatorow ktorzy nie wykorzystali swojego limitu bo nie bylo towaru w polu.ale kasy i tak za to nie bierzemy tylko oni. wkoncu u mnie ladna pogoda sie robi te ostatnie dwa tygodnie masakra jakas. nawet liscie na hydro troche zielensze sa bo ostatnio blade jak nie wiem co byly.

co do ubezpieczycieli to pzu nie robi problemow z wyplata jak Ci rozwali cos uprawe jak jeszcze jest liczona jako rozsada. w innych przypadkach nie wiem nie wypowiem sie. w tuw z poprzedniego roku mamy takie doswiadczenie ze szkoda z nimi rozmawiac.likwidatora kazalem ojcu wysadzic pod lasem zeby s..syn na piechote wracal.czytalem mu z owu ich firmy jakie sa skutki deszczu nawalnego na plantacji a on ich nie widzial..widac bylo podmyte zalane lub uszkodzone deszczem rosliny, sciagnelo kilkanascie taczek namuly resztek pozniwnych z gory pola w dol a on robi zdjecia czegos innego tak zeby mu do dokumentacji pasowalo...i zeby nic nie wyplacic..przyjada jak zwykle pzu czy inni po 2-3 tygodniach jak juz zazwyczaj masz plantacje zruszona nasadzona bo musisz to zrobic innego wyjscia nie ma..dadza pare zloty na otarcie lez i tak to jest z nimi.nie wiem cyz bedziemy ubezpieczac w tym roku

sam zlodziej i chooy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
43 minuty temu, mus napisał:

Mieszkam w potoku górnym, od strony Łukowej duzo osób do nas przyjeżdżało i skupowali skrzywki każdy był szczęśliwy z tego rozwiązania a po czasie wyszło dlaczego, kg sobie nabili 

Teoretycznie jak dobrze pamiętam nawet gdyby nic nie zdali tytoniu to i tak brali by doplate niezwiązaną w 80 procentach. Ogólnie rok 2006 był taki ze ciężko było zwiększyć  limit bo nie można w cudzysłowiu. Tylko wybrani co wiedzieli o pewnych rzeczach mogli a pozostali nie można.  Sam zdawałem wtedy przez kilka lat po 3 tony na inne osoby i człowiek był szczęśliwy zestaw mógł zdać a pieniędzy teraz za to nie bierze.

Przykład instruktora z PM posadził tyton 2 lata właśnie w tamtym okresie i do tej pory bierze doplate niezwiązaną. A ile miał zakontraktowane to tylko on sam wie. Ludzie przy sterze wiedzieli juz o tej dopłacie wtedy i sobie zwiekszali  limity.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
7 minut temu, Grzegorz197 napisał:

Ludzie przy sterze wiedzieli juz o tej dopłacie wtedy i sobie zwiekszali  limity.

i dlatego innym brakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5

My ściągany jak zejdzie i ma listki pierwsze... no chyba że pogoda ch*jowa tak jak w środę np chyba to cały dzień była przykryta.. a tak to na noc jak nadają koło zera albo przymrozki to się przykrywa.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

i od razu zraszacze ida w ruch czy konewka lub inna metoda?pytam bo mam po dwa listki a nie chce siewek powybijac w tackach , w ubieglym roku sciagalem na krzyzyku i ostroznie z weza podlewalem i bylo ok.ta pogoda w tym roku to jakas masakra .chwilowo koniec z grzaniem w tunelach,ale gdyby nie to to by mi dziadostwo nie powschodzilo w tym co mam nie ogrzany tylko siany z podlewaczki widac , a awaryjny zapas na hydroponice stoi w miejscu jak byl posiany i ten na piasku tez. piasek siany byl 3 kwitnia a hydroponika tam jakies 40 palet chyba 9 kwietnia i tylko nasionka w tackach widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
1 godzinę temu, Miran napisał:

Jak tam rośnie wam? krzyżyk już  macie?

na hydroponice sianej 27 marca puscil druga pare lisci ale pelnego krzyzyka nie ma.na piachu sianym 3 kwietnia miejscami tez juz na krzyzyk idzie bo bylo grzane przez 2 tygodnie.dzisiaj podnioslem okrycie i tam jakos sobie powoli on zyje ale co to za zycie jak dalej ochlodzenie zapowiadaja

https://iv.pl/image/GtsjF2p
https://iv.pl/image/GtsjAOe
https://iv.pl/image/GtsjJi7
https://iv.pl/image/Gtsj8F5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
3 godziny temu, basserman89 napisał:

na hydroponice sianej 27 marca puscil druga pare lisci ale pelnego krzyzyka nie ma.na piachu sianym 3 kwietnia miejscami tez juz na krzyzyk idzie bo bylo grzane przez 2 tygodnie.dzisiaj podnioslem okrycie i tam jakos sobie powoli on zyje ale co to za zycie jak dalej ochlodzenie zapowiadaja

https://iv.pl/image/GtsjF2p
https://iv.pl/image/GtsjAOe
https://iv.pl/image/GtsjJi7
https://iv.pl/image/Gtsj8F5

U mnie może nawet trochę mniejszy, siany 30 marca na piasku. Jakoś w tym roku to bardzo powoli idzie w górę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

cytujac klasyka `tego nikt sie nie spodziewal' ze pogoda w tym roku bedzie zupelnie inna jak w poprzednim.w poprzednim 20 marca mialem posiany piach do 2 kwietnia zapas wysiany na hydroponice jakies 20 palet a tak to wszystko w marcu ogolnie posiane, ale kwiecien za to byl o wiele cieplejszy i sporo dni bylo z temp powyzej 20 stopni i dosc sucho bylo .dopiero koncem kwietnia zaczely sie deszcze . teraz do maja ciezko bedzie zlapac jeden dzien z taka temp. moze i dobrze ,przynajmniej w tym roku nikomu nie przymarznie jak w poprzednim jak szybko wyszly tytonie w pole.ogolnie jakby tydzien wczesniej posiac to juz spora bylaby roznica bo po 20 marca bylo cieplej jak w poprzednich dwoch tygodniach kwietnia..ale kto to zgadnie. dwa lata temu mialem na piachu posiane 27 marca i na 15 maja wysadzalem pierwsze palety z piachu, ale tyton to tyton czasem wystarczy 2-3 dni dobrej pogody i urosnie w oczach. 

PS w ubieglym roku w granicach 23 maja tak nam zalalo ostatnie pole ze nie dalo 3 dni rady wjechac, tacki zrzucilismy do tunelu i bardzo nie zagladalismy,a doslownie dopiero byl ciety przed sadzeniem, za 3 dni wchodze do tunelu to byl rowny z pakami jakby saletry ktos wpierd.... slonce i temperatura i bedzie roslo

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1300
Dnia 20.04.2021 o 15:06, tytonix1313 napisał:

mam takie pytanie ,budowal ktos wiate na tyton w 1999 roku ?to bylo z dotacja od morrisa 20na 5 i chyba wysokosc 5m

 

budowałem tak było 20 x 5 wysokość na 4 lub 5 pięter miałem jeszcze szansę na 2 wiatę z dotacji także 20 x 5 do suszenia berleja w systemie argentyńskim tj . całe krzaki wieszane we wiacie wierzchołkami do dołu ale zrezygnowałem 

PS. skąd teraz takie pytanie o wiatę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj