Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
basserman89    28

inazuma mospilan glownie ...dla odwaznych Bi 58

te pierwsze dwa uwazam ze sa najbardziej skuteczne ze wszystkich dopuszczonych do ochrony tytoniu.. dobre substancje czynne..w  rozsadniku tylko kohinor uzywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
1 godzinę temu, basserman89 napisał:

inazuma mospilan glownie ...dla odwaznych Bi 58

te pierwsze dwa uwazam ze sa najbardziej skuteczne ze wszystkich dopuszczonych do ochrony tytoniu.. dobre substancje czynne..w  rozsadniku tylko kohinor uzywam

A oprócz tego  co jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914

Pryskając cały czas tym samym można sobie narobić biedy. Etofenproks np w trebonie. Kontaktowo i żołądkowo. Mavrik (tau fluwalinat) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

mospilan od 2 lat zero wciorniastka z tym że zabieg co tydzień stosuje też decis wieczorem 

my pryskamy wlasnie na przemian mospilanem i inazuma i w identycznym odstepie czasu okolo tygodnia. pilnowactego trzeba bo kilka dni bez oprysku lub jak ktos po sasiedzku zapierd.... i nie opryska jest masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1292

według mnie najważniejszy jest pierwszy zabieg nawet zaraz po posadzeniu w ten sam dzień jeśli  da się wjechać  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

ja np robie tak ze pryskam kohinorem dzien przed sadzeniem mniej wiecej do 3 dni po posadzeniu max trzeba zrobic pierwszy zabieg.widzialem pola gdzie tydzien od posadzenia bylo pryskane pierwszy raz to chorobe widac bylo nawet na roslinach dopiero co sie poprzyjmowaly. z z tytoniem jest o tyle gorzej jak pierwszy w okolicy posadzisz to jak najszybciej trzeba opryskac bo te wciornastki nie wiem jak widza ale w pierwszej kolejnosci z wszystkich roslin obecnych na polach atakuja tyton w pierwszej kolejnosci.zawsze staram sie obkaszac tunele do okola i wszystkie okolice wejsc do rozsadnika tez opryskuje.

a i kohinor niby zabroniony jest do uzytku w tytoniu na polu jedynie w rozsadniku mozna niby ;) z doswiadczen wiem, ze na polu jest skuteczny ale pozostawia duze pozostalosci w lisciach i moze potem Wam wyjsc w analizie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914

Jak pryskacie insektycydem to warto odjechać i zająć całą miedzę czy drogę polną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1292
14 godzin temu, STIG13 napisał:

Jak pryskacie insektycydem to warto odjechać i zająć całą miedzę czy drogę polną

jak ci zostanie w opryskiwaczu można a nawet trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Mam takie pytanie ma może ktoś do sprzedania nasiona tytoniu Makar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greg03    0

Co polecacie na zgorzel korzenia w tunelu

Edytowano przez Greg03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
23 minuty temu, ADAŚKOPOL napisał:

Witam. Panowie i Panie ktoś z Was sadzi jeszcze HYV 13 ? Bardzo proszę rozwińcie temat . Pozdrawiam

Kiedyś sadziłem, ale miała dużo odrostów i dałem sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1292
5 godzin temu, max95 napisał:

Mam takie pytanie ma może ktoś do sprzedania nasiona tytoniu Makar?

dlaczego nie chcesz berleya ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ezmar    0
54 minuty temu, ADAŚKOPOL napisał:

Witam. Panowie i Panie ktoś z Was sadzi jeszcze HYV 13 ? Bardzo proszę rozwińcie temat . Pozdrawiam

Ja do tej pory sadziłem, fajna odmiana może trochę postać, był tylko problem jak mocno padało i wiało to lubiło ja wychylić i był potem problem z wjechaniem rwaczką. Według mnie w ostatnich latach nie były takie liście jak wcześniej. Miała dużo liści ale coraz drobniejsze były i w ostatnim roku zrezygnowałem z sadzenia tej odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
37 minut temu, Mariusz2903 napisał:

dlaczego nie chcesz berleya ?

Firma skupująca tytoń chce tą odmianę i wagowo wychodzi dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1292
38 minut temu, max95 napisał:

Firma skupująca tytoń chce tą odmianę i wagowo wychodzi dobrze

to dlaczego firma nie posiada tych nasion ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anonim14    0

Sprzedam 2 suszarnie Muller 72 wieszaki 160 cm. Bardzo dobry stan.

Więcej info w wiadomościach prywatnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
14 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

to dlaczego firma nie posiada tych nasion ?

Nie zajmują się nasionami, biorą jaki masz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
Przed chwilą, Mariusz2903 napisał:

grupa leżajska ma tn 90 auniversal ma np Bms 10 

Generalnie chodzi że Makar daje 4 t z hektara,a im na odmianie nie zależy.Ja w pmp mam tn 90 tytoń lekki wagowo dlatego wspomagam się niemcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1292

zgoda tylko że niemiec bardziej na ilość a TN 90 to obstawiam że klasowo lepiej wyjdzie gdzie teraz sprzedajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
4 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

zgoda tylko że niemiec bardziej na ilość a TN 90 to obstawiam że klasowo lepiej wyjdzie gdzie teraz sprzedajesz?

 

Sprzedaję do pmp,ale cenowo kiepsko i odbiorem też średnio,jest propozycją kontraktować do nowego odbiorcy,dlatego szukam nasion, szczegółów jeszcze nie znam ,poza tym że drożej i lepiej biorą,miałem Niemca wyszedł dobrze lepiej niż tn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914

Dostaliście już paczkę z nasionami od nicoty? Zamawiałem już dawno temu a nie pamiętam w jakim czasie rok temu wysyłali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj