Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tabaccco    0

Podejrzewam że jak dojebie to i hartowanie mu nie pomoże...Jaka to pogoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
34 minuty temu, tabaccco napisał:

Podejrzewam że jak doj**ie to i hartowanie mu nie pomoże...Jaka to pogoda?

Jeżeli przy gruncie utrzyma się 3-4 godzin powyżej -4 to zdechnie,nawet woda święcona nie pomoże.wszystkie inne słabe niedokosy albo pyrdki padną po godzinie takiej temperatury.inna sprawa że jest mega sucho w polu i nawet rozsada z hydroponiki potrzebuje dużo więcej czasu żeby się przyjmowała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11
Napisano (edytowany)

Bylem na polu o 4.30 to tyton sztywny jak plastik ciekawe czy przetrwa i do ego wczoraj w poludnie bylem to juz bylo widac poparzenia mrozowe z soboty a i dzis dalej ma przymrozic _:( a ludzie dalej sadzarki platformy i jada o 7 z rana sadzic dziwne :) na Lipinach wiekszosc posadzila przynajmniej polowe ja sie wstrzymalem i tyton od czwartku na wozach przyczepach w garazu w cieniu  i nic mu sie nie dzieje nawet jeszcze wilgotno w korzeniach. Mysle ze dobra decyzja bo z doswiadczenia tyton odbija ale rosnie po 2 3 serduszka i trzeba obrywac jak podrosnie troszke.

Ziemniaki truskawki pod wloknina i dwoma plandekami a i tak widac lekkie podparzenia na lisciach

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1333

Do 19 , 20 maja cały czas przymrozki na wschodzie , ja w tunelu dokładnie dwoma włókninami przykrywam .

Dzisiaj było - 3 na wysokości 2 m , pow . kraśnicki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    922

Szyby oszronione rano. Było wiadomo że przymrozi, a ludzie heja sadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Napisano (edytowany)

U mnie lekko pojedyncze sztuki osmalilo końce gdzie był cięty a tak to 6-7 stał w polu i był ok zaraz podjadę i sprawdze a noż trzeba bd kasować;p 

Jest ok,tylko większym problemem jest brak wody ekoschematy wiosenna orka jest dosłownie popiół w polu i nawet rozsada z hydroponiki zaczyna redukować liście i zostanie na flancu po 2-3-4 max.dzisiaj posadziliśmy jeden kawałek i od 5 do 7 cm jest dosłownie masakra zero jakiej kolwiek wilgoci nic..

Rozsada cięta po 3-4 razy jest dość wysoka i system korzeniowy na szczęście sięga do tych resztek wody i sadzonka się przyjmuje.

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    351

Sadzony w tamtym tygodniu trzyma się ale deszcz wskazany jak najszybciej. Gmina Obsza 

IMG_20240513_072918.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
2 godziny temu, Aroo22 napisał:

Sadzony w tamtym tygodniu trzyma się ale deszcz wskazany jak najszybciej. Gmina Obsza 

IMG_20240513_072918.jpg

Jaki rozstaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaccco    0

Oj coś dziś te słoneczko też się świeci a dziś dużo ludzi się wychyliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    351
2 godziny temu, Miran napisał:

Jaki rozstaw?

Rządek co 70cm, a krzak od krzaka co 50cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
2 godziny temu, tabaccco napisał:

Oj coś dziś te słoneczko też się świeci a dziś dużo ludzi się wychyliło

Co do tej plamy zielonego na której byłem na tej mapce pogodowej miałem szczęście max -2 było przy gruncie ale większość rozsady była przyjęta już w polu,jakiś zdechlak może padł ale bardziej przez to że był słaby albo wyrwał się z tacki praktycznie bez bryłki korzeniowej.u nas pomrozilo jedynie to na wiosce co swierzo posadzone w dzień dwa przed tym przymrozkiem i nie miało warunków żeby się przyjąć 

Także szampan się jeszcze nie wylewa bo płacz za chwilę może być z powodu braku wilgoci w glebie,deszczu woła ale coś o nim nie słychać żeby szybko był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    922

Jak się nic nie wydarzy to mi ale dopiero zaczęte sadzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Mi rozsady zostanie tyle co na nasadzenia tak wycyrklowalem.juz nawet tnę "ino ino końcówki"to co siane w granicach 8 kwietnia żeby było czym do soboty skończyć,jeśli nie popada.

Z tego co widzę więcej jest ogłoszeń z chęcią kupna niż ofert sprzedazowych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1333

Jak się trzyma w polu tytoń po posadzeniu ? nie dość że sucho to jeszcze wieje , kiedy dobry deszcz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    922

Dobry pewnie dopiero koło czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez kamilrolnik18
      witam. miał ktoś doczynienia z odmiana paribus od mhr. ? jak się sprawdza na gorszych/lepszych stanowiskach?
    • Przez marian7k
      Jakich używacie herbicydów w uprawie prosa? Do tej pory praktycy głownie używali Azoprim. Czy ktoś próbował zastosować Dual? Będę wdzięczny za wypowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj