AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roxer    126

Drugą dawkę ile polecisz gramów?

Ja pryskałem ostatnio 4,5g tiff + 600 g bentazon ale jest tak sucho że zastanawiam się czy w ogóle coś zadziała... Soja bardzo powoli rosła i chwasty już całkiem spore...

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Jeżeli chodzi o mnie to ja będę dawał druga dawke 7g i do tego litr labrador na 1 liścienie u mnie soja tragedia od siewu 4 maja gram wody nie spadło na piachu jakoś rośnie ale na zwizlejszej ziemi ma chyba problem wyleźć bo prawie puste pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

U mnie tydzień po oprysku 0,1 tiff+1l benz mniejsze rzepaki spaliło, większe pali czekam na rozwój sytuacji. Na liściach zdarzają się ciemne kropki jakby antraknoza, w tym roku trzeba będzie robić grzyba, a azoksystrobina tania nie jest🤕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

A stosował ktoś chlopyralid (dawny Lontrel) powschodowo w soi na ostrożnia? Na stronie LINK jest podane że niby można w dawce 0,4l/ha (300g/l), co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    908

Strączki z tego co ja wiem są wrażliwe na chlopyralid. Punktowo plecakowym tylko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

 

Wysokości stawek pomocy dopłaty do kwalifikatu

500 zł na 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych soją;

Jak zaznacza w komunikacie Kancelaria Premiera, pomoc ta będzie mogła być udzielana od dnia ogłoszenia pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej o zgodności ze wspólnym rynkiem pomocy publicznej.

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Ja opryskalem soję  środkiem pulsar 40 i ostrozen robi się żółty, komosa tak samo 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
kaseton napisał:

Ja opryskalem soję  środkiem pulsar 40 i ostrozen robi się żółty, komosa tak samo 

w jakie dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Nie dajcie sobie wciskać ciemnoty imazamoks nie zwalcza ostrożnia w zalecanych dawkach pisze to wyraźnie na etykiecie, że przy dawce 1,25 ostrożeń jest tylko średnio wrażliwy za to daje spore fito soi Ja popryskałem 1,1 l i soja pożółkła i stoi zero przyrostów zobaczę, co będzie po niedzieli, co do chwastów to bardzo skutecznie zwalcza większość chwastów w tej dawce.

·         Pamiętaj, że chwasty wieloletnie (np. ostrożeń) są skuteczniej zwalczane po zbiorze lub w płodozmianie (np. zboża). Pulsar 40 zapewnia jedynie „tłumienie” wieloletnich chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

W corum w 1l jest 22,4g imazamoks i 480g bentazonu a w 1,25l zawiera 28g imazamoks i 600g bentazonu a w 1 l pulsaru 40 jest 40g imazamoksu czyli w pełnej dawce pulsaru  40 mamy aż 50g imazamoks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Ja dałem dawkę 1.25 l pulsara i ostrozen jest żółty, w agroloku mają na 5 ha za 1080 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
1 godzinę temu, STIG13 napisał:

A kto ci każe dawać pełną?

Nikt nie karze, ale jak chcesz, aby ci przyhamowało ostrożeń to musisz dać ten 1,25 l pulsaru 40 poza tym taka dawka jest zalecana przez producenta, więc, w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13
19 godzin temu, ansu napisał:

W jakich stężeniach?

Nie pamiętam dokładnie ale ja będę dawał tak jak napisane na worku. Boru litr albo półtora i manganu tak samo.   U mnie soja wygląda tak, na dzień wczorajszy, w nocy trochę spało deszczu więc nie jest źle. Jestem przed drugą dawką corum. Chyba poczekam chwilę bo po tym deszczu pewnie coś wyjdzie jeszcze.

IMG20230614193615.jpg

IMG20230614193420.jpg

Edytowano przez Mati17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Pulsar 40 nie zwalcza RDESTU POWOJOWATEGO a na ostrożeń działa tak jak widać na zdjęciu czy pozwoli mu zakwitnąć to się okaże i ostatnie zdjęcie tak wygląda soja siana rozsiewaczem i wymieszana talerzówką

 

IMAG0587.JPG

IMAG0594.JPG

IMAG0554.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj