AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

jahooo    9260

liczę po cenach z 2021 bo takie siałem, a zysk z uprawy to zapłata za moją pracę

gdybym wynajmował usługi - liczyłbym koszty usług, jak w kukurydzy, gdzie musiałbym nająć i siewnik, i kombajn, kupić materiał siewny

to jest kalkulacja uproszczona, poza tym ja nikogo nie namawiam to uprawy soi - im mniej osób sieje, tym większa suma z dopłat dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

wpisalem kukurydzę w kalkulator nawożenia, 10t/ha przy takich danych jak wyżej. podliczylo mi 242kg fosforanu, 466 kg soli, i azot w przeliczeniu na mocznik 463kg.


6 tysięcy za nawóz na hektar żeby nie zubożyć gleby, grubo. chyba ta super opłacalna kukurydza musi poczekać na lepsze czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Bez przesady! Kalkulator za dużo wyliczył. 257 kg N i 280kg K2O, to stanowczo za dużo. 180N z mocznika i z nawozów NPK oraz 120K wystarczy. Czyli soli między 200-300kg, bardziej 200kg, a nie 466.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

i jeszcze dochodzi koszy nasion, soję zasiejesz że swoich a kukurydzę też? Ja mam takiego sąsiada co nie ma nic swojego tj ani ciągnika ani maszyn i ma 2ha pola, i sieje właśnie qq bo i tak musi wszystko nająć to jemu jeden ch co będzie a w qq nie ma roboty i co będzie to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

kosmicznie drogi nawóz , za***iście droga energia , czekajace tydzień na granicy tiry z ziarnem  , nie drożej jak 700 mokra , nie więcej jak 10 ton mokrej  =  sraczka podczas żniw totalna  i jak się nic nie zmieni to  kuku na ziarno  tak będzie  widywana po wsiach  jak świnie po chlewikach obecnie hahah 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Każdy ma kalkulator w domu więc nie wiem po co taka gadka, trzeba liczyć koszty i ewentualnie zyski samemu. Można się dopytać o nawożenie, ochronę roślin a samemu to liczyć. Przecież koszt na 2ha będzie większy niż na 80ha (w przeliczeniu na 1ha żebyśmy się zrozumieli) kwestia sprzętu i ziemi. Ogólnie jest wiele czynników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260
6 godzin temu, sylwek23111 napisał:

Bez przesady! Kalkulator za dużo wyliczył. 257 kg N i 280kg K2O, to stanowczo za dużo. 180N z mocznika i z nawozów NPK oraz 120K wystarczy. Czyli soli między 200-300kg, bardziej 200kg, a nie 466.

zależy jeszcze , jaką ma glebę i zasobność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

strączkowe  z toną ziarna wynoszą po około 14 kg fosforu i potasu a przenica po 7 kg wiec z tym nie nawozeniem to nie dokońca prawda  soja na 3 tony ziarna pobierze tyle fosforu i potasu co 6 ton porzenicy 

21 godzin temu, Zodiax napisał:

 soję siejesz bez nawozu i jeden oprysk  3 tony w tym roku a kuku to z bida 8 ton nie wspomnę o płodozmianie jaki zostawia soja 

 

19 godzin temu, Albercik99 napisał:

Nie rozumiem podejścia wedle którego soja nie potrzebuje nawozów. W tym roku widzę plantacje rolników siejących po raz pierwszy i ostatni raz soję. Zagłodzone rośliny miały być wyjściem z sytuacji drogich nawozów. Z kolei kukurydza w moim regionie 💪. Nie rozumiem również dlaczego "kukurydza to bida"? Nie trzyma się to kupy - porównanie 3 ton soi do 8 ton kukurydzy. Jak się zbiera 3 tony soi to 11-12 ton kukurydzy na sucho to nie problem i im dalej na południe to i >13

3 tony soi to 6 ton kukurydzy suchej 

19 godzin temu, jahooo napisał:

 niewielkie nawożenie PK plus oprysk od chwastu

a ta "zabiedzona" według ciebie soja pewnie odda 2t, z czego 0,5t to koszty - dalej się nie opłaca ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

jak stach młócić wilgotniejsze to się po czołach pukali hahahha , spadło 35 ml w 2 dni 3 godz. pogody dzisiaj i wyjechali lepić sojowe kluski kombajnami , bo 2 tygodnie szaruga na horyzoncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś kosili ?? ja nie wyjeżdżałem może jutro coś się skosi .a u siebie to pewnie po deszczach bo jeszcze jest zielonych stroczków a chce do silosu sypać     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

dziś patrzyłem u mnie, soja ma 23 procent wilgotności o 13, raczej jeszcze ze dwa dni pogody wymaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

z kukurydzą ma być tak samo, mokrej nikt nie chce

nie wiem, czy będzie jeszcze taka pogoda, aby skosić z wilgotnością poniżej 14%

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

A jak jak ja rozsypać na betonie nie dojdzie trochę ? Pytanie ijedynie jak się będzie młocilo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

U mnie  wilgotna z 15 miała to ja palnikiem takim z wentylatorem na gaz na przyczepie suszylem i gówno dalo na słoneczku na przyczepie przewachlowalem to coś tam zbilem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
jahooo napisał:

z kukurydzą ma być tak samo, mokrej nikt nie chce

nie wiem, czy będzie jeszcze taka pogoda, aby skosić z wilgotnością poniżej 14%

Rotex brał mokrą qq w ubiegłym roku oni chyba mają suszarnie, ale suszarnia w tym roku będzie kosztować. Ja swoją soję jednak puściłem na petkusa bo nikt nie brał jeszcze a bałem się żeby przez zielone strąki nie chciało jej gotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Jeśli chodzi o koszty to wyszło mi 5855,24zł na 2,93ha co daje 1998,38zł/ha w to jest wliczony nawóz, nasiona, bakterie, doglebówka, poprawka, jednoliścienne, mikro i usługa zbioru kombajnem. Koszty talerzowania, orki, siewu, nawożenia i oprysków przyjmuje, że pokrywa dopłata. Plon wyszedł około 2,5t jeszcze nie sprzedana. Mniej więcej powinno zostać 3k/ha czy to dużo czy mało każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Dla mnie szału nie ma. Jednak nie jest też tak źle. Mniej roboty przy niej, robi płodozmian i co najważniejsze dla mnie w dzisiejszych czasach można zejść z kosztami uprawy, które tak na szybko w przyszłym sezonie będą 2 razy większe.

A i jeszcze na części jest wliczony koszt 3t wapna.

Edytowano przez usieq96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

No niestety prognoza sie zmieniła soja tak z tydzien jeszcze potrzebuje a teraz 2 tygodnie szarugi no nic trza czekać i tyle nam zostaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7
14 godzin temu, Zigi94 napisał:

wpisalem kukurydzę w kalkulator nawożenia, 10t/ha przy takich danych jak wyżej. podliczylo mi 242kg fosforanu, 466 kg soli, i azot w przeliczeniu na mocznik 463kg.

 

6 tysięcy za nawóz na hektar żeby nie zubożyć gleby, grubo. chyba ta super opłacalna kukurydza musi poczekać na lepsze czasy

 

Weź pod uwagę jeszcze że kukurydza na ziarno zostawia prawie cały potas w słomie nie mówiąc o azocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184
13 godzin temu, stach12 napisał:

jak stach młócić wilgotniejsze to się po czołach pukali hahahha , spadło 35 ml w 2 dni 3 godz. pogody dzisiaj i wyjechali lepić sojowe kluski kombajnami , bo 2 tygodnie szaruga na horyzoncie

Spokojnie dziś soja miała 14 % mają być deszcze ale mamy dopiero połowę września jeszcze kilka dni deszczowe potem pogoda się odwrócić i łudzę zbiorą sucha soję bez zielonych odrostów  ps co tam za awanturę robiłeś na skupie ?jakieś suchy mnie doszły że poszło o zielone groszki ha ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

Zodiax

 ja z kupcami chłopie   tak żyje że zanim z traktora zejdę to czajnik gwizda  hahha a zanim skończę  dzień dobry mówić  to już muszę  się określić  kawa  czy herbata

te ,, suchy '' musisz zaktualizować , bo ja się domyślam o co chodzi , ty się musisz dopytać albo mnie zapytać hahahh

 

soja tak szybko nie naciąga wilgoci po szybkich opadach to fakt , ale skoro moja mokra przed deszczem a młócona w upał to trochę dziwne że twoja ma 14 % po deszczach młócona w niższej temperaturze , a zapierdolone chwastem podobnie hhaha z lekkim wskazaniem  na  twoją  na dodatek moja ma 7 dni krótszy okres wegetacji  według opisów hodowców , popartym moim doświadczeniem polowym w ubiegłym roku  . W tym roku mamy susze okropną to fakt i być może po odmianach tego nie widać , mało tego ziemia ziemi nie równa .

 

Jaki ten świat mały hahahha , zamiast pogadać przy piwie  na miejscu    hahah to trzeba poprzez serwery na drugiej półkuli   się łączyć  🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Soja sprzedana po 2375 brutto plon średni 2,3t/ha. Tak średnio wyszło, jednak za rok spróbuje raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj