Polecane posty

pedro2    7243

Coś ci się pomyliło to nie mgr, ja krowy musiałem rzucić i nie ma problemu zmiana bp aby esu się zgadzało. A jak ktoś matołek zadeklarował nie wiadomo jakie esu to ma problem.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1544
23 godziny temu, Agrest napisał:

I tak steruje się produkcją/nadprodukcją.

Paranoja - sama dopłata do produkcji pomidora wyższa jak zysk z produkcji zbóż.

w tym roku pomidor duża dopłata bo w skali kraju sporo mniej ha posadzono. I niby cena powinna być wyższa dlatego, a wyszło jak zwykle, że pomidor był tańszy niż nawet rok temu.

Proponuję dopłatę dla tych co mieli pomidory 400zl do ha tak jak ostatnio było z porzeczką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 niech mi do byka dadzą 1000 do szt.jeszcze nie słyszałem żeby pomidor kogoś poturbował albo zabił.a jakby była wojna to teżbym wolał kawał mięsa niż warzywo .nie kapuje o co do k**wy nędzy  chodzi z tym za***nym pomidorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25677

O to na bogato bo to już około 4500 do ha by było. 

Za rok znowu masa dopłatowców umowy sobie załatwi. A producent po d*pie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1544

wiem, że są tacy co tylko na dopłaty sadzą. Ale u nas w okolicy Ci co mieli pomidor (a było ich nie dużo) i bez nawadniania to ledwo co pokryli koszty uprawy, sam jestem w tym gronie.

@bobienko Masz do bydła dopłaty i jeszcze narzekasz ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Dopłata do bydła to śmieszne pieniądze jeszcze ujebali w tamtym roku z 30 sztuk na 20 i jak tu żyć

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19778
22 minuty temu, bobienko napisał:

 niech mi do byka dadzą 1000 do szt.jeszcze nie słyszałem żeby pomidor kogoś poturbował albo zabił.a jakby była wojna to teżbym wolał kawał mięsa niż warzywo .nie kapuje o co do k**wy nędzy  chodzi z tym za***nym pomidorem

ktoś dobrze lobbował i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Gringo1 napisał:

Dopłata do bydła to śmieszne pieniądze jeszcze ujebali w tamtym roku z 30 sztuk na 20 i jak tu żyć

Zgadza się.i to jezcze kurła niesprawiedliwie bo nie mam krow to 20,szt odpada .powinno.być do ilości a nie rozgraniczać na krowy i bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594
10 godzin temu, soltys48 napisał:

ktoś dobrze lobbował i tyle

Tak jak Sawicki były minister rolnictwa miał ponad 30 ha orzecha jak były dopłaty . teraz ma pewnie pomidory żadna uprawa nie da czystego zysku jak jest dopłata do pomidora .

11 godzin temu, bobienko napisał:

 niech mi do byka dadzą 1000 do szt.jeszcze nie słyszałem żeby pomidor kogoś poturbował albo zabił.a jakby była wojna to teżbym wolał kawał mięsa niż warzywo .nie kapuje o co do k**wy nędzy  chodzi z tym za***nym pomidorem

Dadzą ci po garbie , jest mowa o zredukowaniu hodowli bydła w europie i połowę i tak dopłaty będą  jeszcze mniejsze po 2020 bo Polska została zaliczona do czołówki rozwiniętych gospodarek , więc będzie mniej oj mniej jak żyć na roli , jak za 3 tys na miesiąc przeżyć skarżą się nauczyciele a mają i po 4 tyś . ale co miesiąc .

A na roli raz w roku ze sprzedania i to za darmo to jest sztuka przeżyć  , a ile pierdolenia miastowych  bo dopłaty chłop bierze jakie duże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15395

Ostatni tydzień codziennie euro w dół, minął czas kursu do dopłat, wczoraj i dziś w górę idzie. Czy to nie celowe świństwo by chłopa wydupcyć?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523

jak nie jak tak

5 godzin temu, staszek131415 napisał:

Nie ministra a UE

UE ustala wysokość dopłat do pomidorów? wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest pula kasy, podzielić to na hektary i na ch*j wymyślać jakieś gówna.pomidory,zazielenienia,krowy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Raczej  to nie sprawiedliwe bo ten co tylko raz do roku skosi i ten co użytkuje wtedy dostaje taką samą kasę . Myślę że nie powinno być np. do ha pomidorów tylko do kg wtedy kto więcej wyprodukuje więcej dostanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
40 minut temu, bobienko napisał:

Jest pula kasy, podzielić to na hektary i na ch*j wymyślać jakieś gówna.pomidory,zazielenienia,krowy itp

stale to powtarzam a dopłata do produkcji zaowocuje takimi cenami ja za maliny a w przypadku klęski np suszy ,powodzi

Azor 07 nie dostałbyś złotówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Każdego roku niema klęski do wszystkich upraw (zboże ,rzepak ,len,ziemniaki ,owoce ,warzywa,bydło itd) ,a tak do każdego ha (czy się śpi czy się leży kasa się należy ) 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523

jak będziesz miał pecha susza lub powódz to nie zbierzesz nic a  nie wiesz o tym

że ile będzie dopłaty do kilograma tyle mniej dostaniesz w skupie ,myśl ,myśl

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594
Dnia 2.10.2018 o 13:12, bobienko napisał:

Jest pula kasy, podzielić to na hektary i na ch*j wymyślać jakieś gówna.pomidory,zazielenienia,krowy itp

Krowy jak w europie zmniejszą produkcję bydła o połowę to nie będzie tak wesoło , bo co to oznacza ze w Polsce będzie mizerna produkcja , a to oznacza , że pszenica będzie po 40 zł metr i tak rozpierdolą Polska gospodarkę .

Zostaną pomidory ale dla wybranych bo reszta nie podpisze umów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Koledzy wasze rozważania do czego powinna być dopłata to mentalnośc białego murzyna, i jakies żebractwo. Ja jestem zdania ze zadnych dopłat nie powinno  być  jak i tej j**anej unii.  Masz dopłaty  1200 zł do ha  a wystarczy zamknąc granice i np. takie świnie 2 zł do góry by poszły na stu kilowym tuczniku zarobił byś wiecej 200 zł niz teraz.

Z jednego hektara zakładam nędznie zbierzesz 4 tony zyta. na tych 4 tonach uchodujesz ok 15-20 tuczników. I teraz prosta matematyka  15 razy 200 zł zarobek 3000 zł !!!!!!! z ha a dostajemy dopłaty nedzne rzygi 1200 zł. Gdyby nie ten tzw j**any wolny rynek na produkcji świń zarobilibyśmy 3 razy tyle ile dopłata wynosi.

Po drugie skończyło by sie zarabianie weterynarzy , biznesmenów na posiadaniu ziemi, i w końcu zaczeli by dawać w dzierzawe na papier za rosądne pioeniadze a nie jak teraz. Dopłaty bezpośrednie to patol;ogia społeczna taka sama jak dawanie kasy moczymordą przez opiekę społeczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale tak się już nie da.zachód i tak by w jakiś sposób dotował swoich rolnikow.u nas na suszę nie ma nawet.i dalej byśmy byli w ciemnej d*pie.dlatego nie chcą stawek dopłat wyrównać bo zachodni rolnik byłby w d*pie.

 

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
2 minuty temu, bobienko napisał:

Ale tak się już nie da.zachód i tak by w jakiś sposób gotował swoich rolnikow.u nas na suszę nie ma nawet.i dalej byśmy byli w ciemnej d*pie.dlatego nie chcą stawek dopłat wyrównać bo zachodni rolnik byłby w d*pie.

 

Bobienko bo pis może w dupe makreli nie wchodzi jak schetyna ale tez jaj nie mają.  Powinna być krótka piłka albo wyrównanie dopłat i  albo weto budżetu ewentualnie  cła wyrównawcze  tyle % cła ile polski rolnik dostaje mniej od niemieckiego. 

A na marginesie bobienko  ja ogólnie jestem ogólnie za wyjsciem z unii bo dla rolnika polskiego jest to nieopłacalne, przez unie rolnicy zbiednieli a nie odwrotnie, owszem sa nowe maszyny ale to wszystko za kredyty i to złudny rozwój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oDla brytoli wyjscie z unii skoncxy sie czymś takim

Screenshot_2018-10-04-23-04-55.png

 

 

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj