Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robercikj100    1010
1 godzinę temu, rafmax napisał:

na ile ha?

 

ja dostałem 30 zł do hektara

ja około 20 zł do ha ostatnim przelewem ogólnie jakieś 10 %. widać w ostatnich dniach dużo było tych kilku procentowych przelewów chyba tylko dla statystyk żeby w tvPis mogli trąbić jaka ta nasza dobra zmiana jest wspaniała. To już mogli sobie darować tą zaliczkę i za miesiąc przelać całość.A coś czuje ze na resztę przyjdzie długo czekać.

  • Thanks 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

dobra zmiana płaci na dwie raty według zasady "pierwsza jak będę miał a druga jak będę chciał"...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Ja tam nie wiem ale za poprzedniej władzy nie kombinowali z zaliczkami i jakoś zawsze luty marzec miałem kase na koncie. A teraz płacą jakieś śmieszne sumy albo wogóle nie wyrabiają się do czerwca i płacą aż na wakacje.

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ja sobie chwalę rządy PiS, bo dostaję dużo więcej niż za PO.

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Jeśli masz kupę dzieci i na każde 500+ to może i dostajesz więcej :D

Nie bardzo wiem w jaki sposób możesz dostać większe dopłaty skoro zasady i przeliczniki się zbytnio nie zmieniają. Za jedno więcej za drugie mniej i jest mniej więcej to samo od wielu lat...a Ty jeszcze piszesz,że "dostaję dużo więcej" no to ja już nie wiem czy faktycznie dostajesz aż tak dużo czy za dużo oglądasz tvpis i tylko Ci się wydaje,że wszystkiego masz więcej i lepiej bo oni o niczym innym w tvpis nie mówią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
14 minut temu, extrabyk napisał:

Jeśli masz kupę dzieci i na każde 500+ to może i dostajesz więcej :D

Nie bardzo wiem w jaki sposób możesz dostać większe dopłaty skoro zasady i przeliczniki się zbytnio nie zmieniają. Za jedno więcej za drugie mniej i jest mniej więcej to samo od wielu lat...a Ty jeszcze piszesz,że "dostaję dużo więcej" no to ja już nie wiem czy faktycznie dostajesz aż tak dużo czy za dużo oglądasz tvpis i tylko Ci się wydaje,że wszystkiego masz więcej i lepiej bo oni o niczym innym w tvpis nie mówią :D

Po prostu zwiększyłem areał. :D
Zaraz dużo, tylko piątkę dzieci na dzień dzisiejszy.

  • Like 1
  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Nie pomieszało Ci się coś kolego ze wschodu Polski :D

Mnie nie podobało się to co było ani to co jest bo o rolnikach wszyscy sobie przypominają tylko przed wyborami i wtedy są bardzo rozrzutni jeśli chodzi o kiełbasę wyborczą. Wszyscy przy korycie robią przekręty i kradną a afery wychodzą na światło dzienne dopiero gdy przyjdą nowi do władzy. Ciekawe co powiedzą wszyscy zafascynowani pisem gdy ten pójdzie w pisdu i wyjdzie co oni nakradli i nakombinowali.  Jedno jest niestety pewne...szybko to nie nastąpi :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieci to podstawa całej tej gospodarzy Piątka samo samo troje na ciągniki dwoje na obsługę budynków, i hektary można brać i chodowle można zwiększać i kasę liczyć, na każde po 100tys z młodego rolnika i gospodara idzie na przud  ze tylko gwiazda i jaka zdolność kredytowa na każde można wziąć kredycik,,  jutro zaczynam intensywny rozwój, jeszcze jakaś naiwna kobietę potrzebuje żeby odchowala  bo moja pewnie się wrobic nie da,, 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
7 minut temu, AlaCapone napisał:

Po prostu zwiększyłem areał. :D
Zaraz dużo, tylko piątkę dzieci na dzień dzisiejszy.

...a te dzieci to z jedną kobietą czy więcej...bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem "zwiększyłem areał" :D

a tak serio to na tą piątkę masz extra 24 tyś. na rok no to się nie dziwię,żeś zadowolony...prawda jest taka,że pis zrobił coś co powinno być od dawna bo w tak biednym kraju jak Polska wychowanie dzieci to wielkie obciążenie dla rodziny i to bez względu na zamożność z małymi wyjątkami gdzie naprawdę rodziców stać na wszystko bez pomocy z zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zawsze zostaje adopcja - to także jest wyjście na rozwój gospodarstwa i dobry zysk.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
36 minut temu, robercikj100 napisał:

Ja tam nie wiem ale za poprzedniej władzy nie kombinowali z zaliczkami i jakoś zawsze luty marzec miałem kase na koncie. A teraz płacą jakieś śmieszne sumy albo wogóle nie wyrabiają się do czerwca i płacą aż na wakacje.

ja nie narzekam ok60% na koncie a za PO czekało sie nawet do maja ,,

a wszystkim niezadowolonym z PiS przypomne ze to poprzednie rządy i koalicje począwszy na SLD kończąc na PSL sprzedały nas w UE

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja to rozumiem ja to szanuje, ale nie robcie off topa, ludzie chca wiedziec kto ile i w jakim rejonie, a nie czytac o zyskach z 500+

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, AlaCapone napisał:

Zawsze zostaje adopcja - to także jest wyjście na rozwój gospodarstwa i dobry zysk.

Na gospodarkę  raczej musi być swoje, geny rolnicze musi  pociągnąć,, 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
21 minut temu, extrabyk napisał:

Nie pomieszało Ci się coś kolego ze wschodu Polski :D

Mnie nie podobało się to co było ani to co jest bo o rolnikach wszyscy sobie przypominają tylko przed wyborami i wtedy są bardzo rozrzutni jeśli chodzi o kiełbasę wyborczą. Wszyscy przy korycie robią przekręty i kradną a afery wychodzą na światło dzienne dopiero gdy przyjdą nowi do władzy. Ciekawe co powiedzą wszyscy zafascynowani pisem gdy ten pójdzie w pisdu i wyjdzie co oni nakradli i nakombinowali.  Jedno jest niestety pewne...szybko to nie nastąpi :S

Też nie rozumiem tego zachwytu Pisem. wiadomo kradli za PO jak i kradną teraz może inaczej, może w inny sposób, może w końcu oddają trochę dzieciom w postaci 500 + (co prawda nie wszystkim) ale na pewno robią co chcą tak samo jak Pis jak i PO. Ale niektórzy uważają ze dzięki Pisowi to teraz w Polsce jest normalnie jak w raju. Widocznie poprzednia władza mocno zalazła za skórę społeczeństwu że nie widzą wad obecnej ekipy i co by nie zrobili i tak jest wspaniale.

  • Like 2

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie jest wspaniale i nigdy nie bedzie ,ile ludzi tyle oczekiwań i zadna władza nie dogodzi wszystkim ,

temat o dopłatach ,wiec moze te spory przenieść do polityki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

W sumie racja i nawet jest temat na AF o tym tylko boje się tam wchodzić z obawy o swoje nerwy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mazowsze wschód, MR 25 ha zaliczka 1,5 tyg temu, rolnik ,,stary,, 100ha zaliczka wczoraj. Dokładnie nie liczone, ale spore sumy coś około 60- 70% może być.

Za dopłaty do materiału siewnego dopiero decyzja przyszła, kasy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Lubelskie

Powiat hrubieszow

26,1 ha przelew dzis 2 814,09 czyli nieco ponad 10%(brak w tym roku platnosci do fasoli wielokwiatowej ,   )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj