piotr6340

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika?

Polecane posty

Bartek1961    2

Jak złoty słabnie to w eksporcie producent dostanie wiecej złotych za euro czy dolara a sprzeda tyle samo. To powinno podnieść ceny na naszym rynku ale nie koniecznie. Niestety na świecie ceny produktów rolnych spadają !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Aleś odkrył mądrość Bartek. To dużo bardziej skomplikowany mechanizm cenowy niż może się wydawać. Na razie trzeba się cieszyć że cena ropy spada :D Może zejdzie poniżej 3zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

i podobno mają spaść ceny nawozów od przyszłego roku- oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

nawozy to myślę że spadną bo ost słyszałem że zakłady nawozów maja niska sprzedaż.i się nie dziwie bo jak takie ceny podyktowali to wiadome że część rolników pomniejszy dawki nawozów.a ropa nie spadnie poniżej 3 zł.zleci max do 3,20 tak myślę.bo polskim rafineriom ciągle mało i mimo ze ropa naftowa spadła o ponad 50 % to oni i tak max obniża cenę o 1,5 zł.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Złotówka już dłuży czas utrzymuje sie na niskim poziomie i jakoś niewiedzę wielkich zmian cen, radykalnych obniżek, oprócz tego że cena ciągników poszła do góry hihi


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Podziele sie mała dygresją nt reformy KRUS-u. Znów powrócił ten temat i znów oszołomione TVNy mają o czym gderać. Jakąś godzinke temu mówili o tym, i przedstawili dane porównawcze w kategorii 'Rolnicy' i 'Inni'. 1,6 mln ubezpieczonych w KRUSie, 70zł - składka i zarobek - 3300zł... W porównaniu z 'innymi' którzy zarabiają 3000zł.

 

Redaktorek podkreślił tą różnice, z dość ironicznym uśmieszkiem. I co tu sie dziwić, że miejskie bestie mają takie mniemanie o rolnikach. Nie będe komentować tych 'danych' bo tak to ja też sobie moge powiedzieć,powinni bardziej je sprecyzować. W każdym razie warto dziś obejrzeć wiadomości - ciekawe jak będą komentować tą sprawe.Zdenerwowałam się. Aż mi sie odechciało jeść obiadu :)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

by tego redaktorka wziął na gospodarstwo na miesiąc i by mu wszystkie rachunki przychodziły do tego kupno jakis paszy czy cos to by mu się oczy otwarły i tego u moich krewnych z miasta nie lubię dogryzają ze dopłaty mamy z oni itp :):( :angry: :) :)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

EEE tam na miastowego najlepszy sposob ile to sie niezarobi i jak sie niewychodzi na gospodarce to az ich nosi niema sie co denerwowac ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś zł znowu okropnie dostał po d*pie. Stracić ponad 10 gr w ciągu dnia to już przepaść. Myślę że rząd polski niejako dążył do tego żeby złotówka spadła. Wg mnie żeby uświadomić polaków że mamy kryzys i musimy zacisnąć pasa, i żeby przekonać nas do wprowadzenia euro bo jak na razie to do wspólnej waluty nie jesteśmy przekonani.

A wy jak sądzicie? Myślę że ten kryzys jest wyolbrzymiany przez rząd i media. I na dodatek brakuje ludzi żeby coś mądrego zarządzili. Od kiedy Balcerowicz został wyrzucony to na giełdzie panuje chaos. Pierwszo złotówka była za droga a teraz spada na łeb na szyje...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Czesi też obawiali się euro a okazało się ze nie było to takie straszne troche im towary podrożały i to wszystko tak słyszałem w wywiadzie chyba TVP


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Praecież rząd twierdzi że nie ma kryzysu? Jeszcze bALCEROWICZA nam brakuje zastanów się co piszesz myślisz ,że od kogo ściagnie pieniądze ten sprzedawczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

eee tam kryzysy nam nie straszne przecież na dobrą sprawę jeden wielki kryzys w rolnictwie panuje od przemian w 89r. więc jeden w te czy w te bez różnicy. Osobiście muszę powiedzieć że mam pecha, bo właśnie chciałem ściągnąć samochód a tu niespodzianka euro szaleje. Dzisiaj w wiadomościach mówili że bardzo prawdopodobne że przekroczy 5zł ,ale dopłaty które właśnie zeszły policzone były po 3zł z haczykiem normalnie kraina szczęśliwości

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

he jak sie taki kurs euro utrzyma albo dobije do 5zł to dopiero dopłat się nabierzemy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
Napisano (edytowany)

A importowane środki ochrony to będziesz oglądać jak świnia niebo.

 

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez krolikNH

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Praecież rząd twierdzi że nie ma kryzysu? Jeszcze bALCEROWICZA nam brakuje zastanów się co piszesz myślisz ,że od kogo ściagnie pieniądze ten sprzedawczyk?

A co ty masz przeciw Balcerowiczowi?? Leppera żeś się nasłuchał? Wg mnie Balcerowicz to jeden z najwybitniejszych polskich ekonomistów. Zresztą zostało to zauważone bo chyba teraz w UE siedzi i pilnuje finansów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1
Napisano (edytowany)

Człowieku ty myśl co mówisz na publicznym forum......

Ile ty masz lat i co ty wiesz o ekonomi....???!!!

 

Wybitni ekonomiści nie będą brudzić sobie rąk polityką.....

Edytowano przez tommy66692

Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

ta Balcerowicz wybitny ekonomista, sam znam trzy przypadki samobójstw popełnionych w skutek genialnych posunięć Balcerowicza jakimi między innymi było drakońskie oprocentowanie wcześniej zaciągniętych kredytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

mam 19 lat i o ekonomi trochę wiem bo miałem w szkole takie przedmioty:przedsiębiorczość, ekonomia, marketing, zarządzanie firmą. Czyli troszeczkę wiem. A Balcerowicza uważam za wybitnego ekonomistę. Mam takie zdanie. Jego plan po obaleniu komuny był dobry i dobrze prowadził NBP. Ten co teraz prowadzi to chyba widać co wyprawia...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Balcerowicz jest tak wybitnym ekonomistą, tak jak Miczurin był wybitnym rolnikiem.

 

A Ty masz wybitnie mało lat by się wypowiadać na takie tematy i do tego wybitnie wyprany mózg. Na domiar złego mysleć Ci sie nie chce.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie obrażaj mnie. Takie brednie gadaj gdzie indziej a nie na poważnym forum. Wyraziłem swoje zdanie i się kulturalnie pytałem co sadziliście o Balcerowiczu. To chyba nie jest powód żeby mnie cholera jasna obrażać.... A te twoje gadanie po enterze zostawię bez komentarza....

 

PS @deer jesteś modem powinieneś dawać innym dobry przykład. A ta wypowiedz do takich nie należy....


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Złoty ciągle słabnie :) miało być lepiej dla krajowych producentów rolnych ponieważ łatwiej wyeksportować towar a granicę a ja tu dziś słyszę świnki w duł mleko w duł :angry: coś ta słaba złotówka nam nie pomaga :) tylko czekać co będzie dalej


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

No rzeczywiście przedsiębiorczości w zawodówce naucza masz chłopie wiedzę..... Po planie Balcerowicza Polska gospodarka dźwigała się 18 lat teraz jest światowy kryzys tak więc to nie zależne jest od nas więc jak jest wszędzie kryzys to kto ma kupować jak nikt niema pieniędzy....


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wcale nie zawodówka tylko technikum. I nie pisałem że jestem specjalista tylko ze sie troche orientuje.

A mi chodziło o to że kryzys jest ale wg mnie jest on lekko wyolbrzymiony. I że może Balcerowicz by lepiej prowadził dziś NBP. Bo złotówka okropnie dostaje po d*pie a jakoś decyzji brak(np obniżenie stóp procentowych).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj