kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Gość   
Gość

ja mam mam ochotę odwalić na mgr na 20 ha 140 km wziąć ciekawe jak to się skończy ale kto nie spróbuję ten szampan nie piję a jak nie wieża że pola o nachyleni 10 % obrabiam to niech sobie przyjadą i zobaczą jak się ora na 3 skiby z 4 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
10 godzin temu, Kolek123 napisał:

Panowie knoro93 i Milosz91   
Myślę że w waszym przypadku punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a to że my na forum będziemy próbować wskazać wam jednoznaczną odpowiedź to raczej nic nie da, bo nie jesteśmy znawcami aż do tego stopnia, żeby wiedzieć jak na waszą sytuację spojrzy ARiMR.

Myślę że warto było by z takim przypadkiem udać się do doradcy/dobrego ODR-u albo innej kompetentnej osoby/instytucji
Jedno czego jestem pewien to, że warto spróbować złożyć wniosek, nia macie nic do stracenia a tylko do zyskania, jak się uda to fajnie, a jak nie to trudno, zawsze zostaje jeszcze modernizacja małych gospodarstw.

Ja już wniosek złożyłem wszystko mi przechodzi tylko mam im udokumentować ze w latachv2012 do 2016 nie pracowałem na gospodarstwie i w tym problem bo pieniądze do ręki umowy smieciowki.w Niemczech byłem mieliśmy mieć i umowy a tu ani umów ani pieniędzy i papierka ze się harowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
10 godzin temu, Palmiszon napisał:

16 ha ornego ? bratu na 9 ornego  10 t dali .

16 mam wszystkiego a 12 ornego nie doprecyzowałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, maniek20 napisał:

ja mam mam ochotę odwalić na mgr na 20 ha 140 km wziąć ciekawe jak to się skończy ale kto nie spróbuję ten szampan nie piję a jak nie wieża że pola o nachyleni 10 % obrabiam to niech sobie przyjadą i zobaczą jak się ora na 3 skiby z 4 

 

To sobie wynajmij do orania ................ale pewnie w całej wiosce tylko ty umiesz orać 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

To sobie wynajmij do orania ................ale pewnie w całej wiosce tylko ty umiesz orać 🤣

kolego tyle mam na papierach bo raczej ustne dzierżawy się nie wliczają 

za 450 ha po moim trupie    nie orać trzeba potrafić tylko pług potrafić ustawić i to jest 90% sukcesu  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
4 godziny temu, staszek131415 napisał:

To sobie wynajmij do orania ................ale pewnie w całej wiosce tylko ty umiesz orać 🤣

Jak Ty mnie wkurwiasz, aż się prosisz żeby Ci załatwić bana. Wchodzę i jak zwykle co drugi temat to durna odpowiedź debila staszka

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Durne to jest kupowanie ciągnika  140 konnegp na 20 ha

A potem lament w temacie ratujmy Polskie rolnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Jak go stać to niech sobie i kupi a Ty możesz dla mnie obrabiać i 100 ha C-385. 

Mam kolegę co na 18 ha zamówił właśnie Masseya 210 km, no i co? Stać go to sobie kupił wielkie mi co 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Jesteś za głupi żeby z Tobą dyskutować. Tyś biedak i głupek jesteś to każdemu też chcesz wmówić że głupi, zachłanny, i nie potrafi liczyć a nawet nie znasz profilu gospodarstwa. 

Apropo kolegi, uprawia warzywa więc stać go na wszystko. Z tych 18 ha ma tyle co Ty z 200 ha swojego zboża.

Koniec dyskusji bo zaraz ja bana dostanę jak sie uruchomie

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko Was nie pobanowali, bo niezły ubaw czytając te "przekomarzania młodej parki" :D:D

Ja mam Mazowieckie, ani widu ani słychu o decyzji.

Na początku miałem wniosek skierowany na warmińsko mazurskie 1 poprawka, potem przekierowali mnie na Mazowieckie 1 poprawka.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chcialby czlowiek cala wies tylko pieniadze gdzies ... jak ktos mysli i inwestuje z glowa biorac pod uwage ryzyko to niech mu nawet na 15 ha dadza 150 km jak kogos stac i uwaza ze mu taki potrzebny to czemu by nie ... a przypadek wyzej o tym chlopku co go dlugi zjadaja przez cene swin - kto w tej dziedzinie gospodarki rzuca wszystko na jedna reke wiedzac ze male zalamanie moze spowodowac bankructwo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Jesteś za głupi żeby z Tobą dyskutować. Tyś biedak i głupek jesteś to każdemu też chcesz wmówić że głupi, zachłanny, i nie potrafi liczyć a nawet nie znasz profilu gospodarstwa. 

Apropo kolegi, uprawia warzywa więc stać go na wszystko. Z tych 18 ha ma tyle co Ty z 200 ha swojego zboża.

Koniec dyskusji bo zaraz ja bana dostanę jak sie uruchomie

No to faktycznie potrzebny mu taki ciągnik pewnie do wyrywania marchewki oj dzieciaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

W obecnych czasach ciągnik 100 KM i 140-150 KM kosztuje tyle.samo więc nie gadajcie głupot.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Nie wiem z jakiego rejonu jest i ile ma lat ten staszek. Ale urzędnicy znają lepiej sytuację od niego. U mnie jest rozdrobnienie gospodarstw bardzo duże i co z tego że na młodego na papierze mam 12 jak obrabiam 30 z możliwością powiększenia to logiczne że nie kupię kultywatora do ferdka 1.8 m albo rotacyjnej 1.65. Choć według doboru sprzętu to i taką jest za duża na moje 3 ha na papierze. I to samo mówiła mi w doradztwie że jednak na młodego tak rygorystycznie nie patrzą na dobór sprzętu choć czasem się zdarzy jakiś służbista co się przyczepi że za duża maszyna. A jak ktoś przeinwestuje i zbankrutuje to już powinien mieć pretensje do samego siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7606
Dnia 16.01.2019 o 13:56, Palmiszon napisał:

Chcialby czlowiek cala wies tylko pieniadze gdzies ... jak ktos mysli i inwestuje z glowa biorac pod uwage ryzyko to niech mu nawet na 15 ha dadza 150 km jak kogos stac i uwaza ze mu taki potrzebny to czemu by nie ... a przypadek wyzej o tym chlopku co go dlugi zjadaja przez cene swin - kto w tej dziedzinie gospodarki rzuca wszystko na jedna reke wiedzac ze male zalamanie moze spowodowac bankructwo ...

Dokładnie powiedziane to co zaczyna się dziać to jebnie w Polsce ogromnymi problemami .

TO JEDNA SPRAWA .

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/fundusze-unijne-powiazane-z-praworzadnoscia/dyhgwb5

DRUGA SPRAWA I TYLKO SIĘ ROZWIJAĆ .

https://www.mojarola.pl/choroba-niebieskiego-jezyka-ponowne-pojawila-sie-w-niemczech/?fbclid=IwAR2sV6ynZKtRnlfhqm57NS0gWx6t6YJ75Kt3uNNNEwpjwZOCcvCLY8l-YMc

Dla hodowców bydła byłby poważny cios gospodarce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, Huberto89 napisał:

Nie wiem z jakiego rejonu jest i ile ma lat ten staszek. Ale urzędnicy znają lepiej sytuację od niego. U mnie jest rozdrobnienie gospodarstw bardzo duże i co z tego że na młodego na papierze mam 12 jak obrabiam 30 z możliwością powiększenia to logiczne że nie kupię kultywatora do ferdka 1.8 m albo rotacyjnej 1.65. Choć według doboru sprzętu to i taką jest za duża na moje 3 ha na papierze. I to samo mówiła mi w doradztwie że jednak na młodego tak rygorystycznie nie patrzą na dobór sprzętu choć czasem się zdarzy jakiś służbista co się przyczepi że za duża maszyna. A jak ktoś przeinwestuje i zbankrutuje to już powinien mieć pretensje do samego siebie.

No teraz to mnie rozbawiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2282

agencja ma na wypłatę 1 raty 90 dni

a jak to jest zazwyczaj wczesniej tez wyplacaja ?

zdążają sie przypadki ze sie nie wyrabiają w ciagu tych 90 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

czytajcie pisałem z trzy strony wcześniej: nabór 2017 wniosek o platnosc w styczniu 2018 kasa lipiec 2018 wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
30 minut temu, matek89121 napisał:

agencja ma na wypłatę 1 raty 90 dni

a jak to jest zazwyczaj wczesniej tez wyplacaja ?

zdążają sie przypadki ze sie nie wyrabiają w ciagu tych 90 dni?

90 dni to se wsadz między bajki. Zależy od klienta. Ja czekałem od lipca do marca też wlkp. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2282

widziałem na tym forum ze ktos pisal ze przed upływem 3mc miał kasę ale może faktycznie zalezy od odzialu i natłoku pracy i ilości wnioskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Przecież jeśli wniosek ok wszystko w porządku to przelanie kasy to tylko formalność, nie widzę powodów aby to przesuwali. No i jakie by mieli ku temu uzasadnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj