kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

marluk    355
Dnia 17.11.2020 o 09:39, kopiko napisał:

Z tego co mi doradca mówił ostatnio, wynika, że w lutym ma być nowy nabór na MR.Czy to będzie już z nowego PROW czy przedłużenie starego to ciężko mi powiedzieć.Nie wiem czy ktokolwiek wie, na dzień dzisiejszy.Proponuję kontakt z ARiMR w tej sprawie.Może rozjaśnią Ci temat.

Panie jaki nowy prow jak jeszcze budżet nieuchwalony? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisałem wcześniej to będziesz miał odpowiedz na swe dziwne pytanie.Dziś nikt nie wie co będzie po nowym roku.Nowy PROW czy przedłużenie starego.Polski nierząd oczywiście też nie pomaga prowadząc rozgrywki partyjne między matołuszem a zerem za pomocą budżetu unijnego.Im więcej idiotów tego pokroju przy władzy, tym gorzej dla nas wszystkich.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Witam, a czy może ktoś się wypowiedzieć, jeśli zwiększenie wartości ekonomicznej gospodarstwa miało nastąpić przez zwiększenie areału uprawy truskawek, jednak ze względu na słabą opłacalność postanawiam zasadzić borówkę która dużo bardziej zwiększy mi tą wartość, to muszę wysyłać jakieś pismo do agencji czy dla nich liczy się tylko to że ten wzrost nastąpi, nie ważne jakimi uprawami?

Jeszcze jedno pytanko, czy sprzedając swoje produkty na targu, giełdzie, wiadomo że nie otrzymuję faktur ani paragonów za owoce/warzywa, czy to jest problem dla agencji?

Edytowano przez damian55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Czy mogę zakupić maszynę na kredyt/raty tak aby była liczona (jej cena) jako  te 30 tyś zł co brakuje do 150 tyś? Czy musi być kupiona za gotówkę? Została mi jedna maszyna do kupienia i miał bym wypełniony biznesplan.

Edytowano przez azzadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

to co Sprzedałeś i Masz na to fakturę lub umowę kupna sprzedaży jak nie jesteś na vat. Ja wpisuje jeszcze dotacje unijne. Jak nie trzeba to błąd pewnie do wybaczenia, mało istotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10

Czy ze 150000 otrzymanych z MR można rozliczyć zakup gruntów rolnych finansowanych z kredytu z linii MRcsk?Dotacja z ARiMR wyniesie 60% i tego raczej nie można wrzucić do rozliczenia.Natomiast czy pozostałe 40% z kredytu i mój wkład własny można by rozliczyć z tych 150000 przeznaczonych na zakup użytków rolnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania mam: 1. Jeżeli odbędzie się planowany na styczeń/luty nabór na młodego rolnika to wielkość ekonomiczną będą wyliczać z sezonu 2020 czy z nowych zasiewów w 2021 roku?

2. Za te wszystkie hektary które trzeba posiadać uważa się hektary przeliczeniowe czy fizyczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wielkość ekonomiczną wyliczamy z roku, w którym składamy wniosek. Będą to zasiewy z 2021 roku. Do wyliczenia powierzchni bierzemy pod uwagę fizyczne hektary. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

Witam. Czy już macie jakieś odzewy z Agencji z naboru 2020 bo miałem w listopadzie poprawkę i cisza, chodziło o sprecyzowanie jakie maszyny itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10

Lekkie poprawki w pazdzierniku i teraz cisza.Z tego co mówił doradca, w lutym powinny być wydawane decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2108    176

Jest ktoś kto nie dostał jeszcze kasy z naboru 2019? Wniosek o pierwszą ratę składany był w połowie lipca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A to telefonu nie masz by do agencji zadzwonić i się dowiedzieć co i jak?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2108    176

Myślisz że nie dzwoniłem? Placówka terenowa przetrzymała wniosek 3, 5 miesiaca zanim wystawiła zlecenie płatności.(wszystko było z nim w porządku) Pieniądze powinny być do miesiąca (tak mi mówiono jak dzwoniłem) minęły prawie 2 miesiące i cisza. Dodzwonić się do departamentów to cud, nikt tam nie odbiera. Wysłałem e-maila i czekam na odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82
Dnia 11.12.2020 o 09:24, arek2108 napisał:

Jest ktoś kto nie dostał jeszcze kasy z naboru 2019? Wniosek o pierwszą ratę składany był w połowie lipca...

Ja wniosek złożyłem o płatność 28.09 i tez jeszcze cisza, ale mają czas do końca grudnia, chociaż nie wierzę w to ze sięw wyrobią. (lubelskie)

Kolega składał w lipcu czy i miał po 2 miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2108    176

U mnie mieli czas niby do końca listopada... Dostałem odpowiedź że planowane wypłaty na 16 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
Dnia 3.12.2020 o 18:42, kopiko napisał:

Czy ze 150000 otrzymanych z MR można rozliczyć zakup gruntów rolnych finansowanych z kredytu z linii MRcsk?Dotacja z ARiMR wyniesie 60% i tego raczej nie można wrzucić do rozliczenia.Natomiast czy pozostałe 40% z kredytu i mój wkład własny można by rozliczyć z tych 150000 przeznaczonych na zakup użytków rolnych?

Orientowałeś się koelgo czy to możliwe? Bo z tego co widziałem nikt ci nie odpowiedział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Jeśli kredyt jest z dotacja ARiMR to nie można łączyć dofinansowań 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10
16 godzin temu, marluk napisał:

Orientowałeś się koelgo czy to możliwe? Bo z tego co widziałem nikt ci nie odpowiedział. 

Konsultowałem się jedynie z doradcą.Trzeba by zapytać ARiMR jakie maja zdanie w tym temacie.Będę pisał do nich emaila.Jak odpowiedzą to dam znać.

15 godzin temu, Mohyl napisał:

Jeśli kredyt jest z dotacja ARiMR to nie można łączyć dofinansowań 

Z tego co piszesz wynika,że przynajmniej wkład własny można by wciągnąć do rozliczenia 150000 z MR.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj