kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Piotrass    14

dostalem decyzje z naboru 2019 i pieniadze na koncie w biznesplanie mam 1 maszyne i troche ziemi do zakupu teraz jednak wolalbym 2 maszyny zamiast ziemi czy moge od razu prosic o zmiane? czy trzeba czekac az  bedzie konczyc sie mozliwosc realizacji biznesplanu i wtedy uzasadniac ze ciezko kupic ziemie i dlatego na maszyne chce zamienic tak mi to ktos tlumaczyl . jak to jest z zmianami po otrzymaniu juz pieniedzy ? a przed rozliczeniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Jak to jest z zapłatą za maszyny czy cokolwiek z mr? Można wypłacić z banku i zapłacić za coś gotówką czy musi być udokumentowany przelew na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
6 godzin temu, tumiwisizm napisał:

Jak to jest z zapłatą za maszyny czy cokolwiek z mr? Można wypłacić z banku i zapłacić za coś gotówką czy musi być udokumentowany przelew na konto?

Można gotówką, ale preferowany jest przelew gdyż łatwiej jest udokumentować agencji zapłatę. Przy płatności gotówką potrzeba więcej potwierdzeń od sprzedawcy i ogólnie trudniej ją udokumentować. Przelew to wiadomo, wydruk potwierdzenia i koniec. Info od pracownika ARiMR, któremu zadałem dokładnie takie samo pytanie :D Pzdr

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441
Napisano (edytowany)

Oki dzięki za odp. Wczoraj przyszła 1 rata z naboru czerwiec 2019, mazowieckie. Wniosek o wypłatę złożyłem na początku kwietnia.

Czy w przypadku młodego rolnika trzeba mieć gdzieś wywieszoną tę tablicę informacyjną ,,unijną" ?

 

Edytowano przez tumiwisizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
19 minut temu, tumiwisizm napisał:

Oki dzięki za odp. Wczoraj przyszła 1 rata z naboru czerwiec 2019, mazowieckie. Wniosek o wypłatę złożyłem na początku kwietnia.

Czy w przypadku młodego rolnika trzeba mieć gdzieś wywieszoną tę tablicę informacyjną ,,unijną" ?

 

najlepiej się tym nie chwal

a tak na poważnie nic nie musisz wywieszać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6
Dnia 24.05.2020 o 19:00, Piotrass napisał:

dostalem decyzje z naboru 2019 i pieniadze na koncie w biznesplanie mam 1 maszyne i troche ziemi do zakupu teraz jednak wolalbym 2 maszyny zamiast ziemi czy moge od razu prosic o zmiane? czy trzeba czekac az  bedzie konczyc sie mozliwosc realizacji biznesplanu i wtedy uzasadniac ze ciezko kupic ziemie i dlatego na maszyne chce zamienic tak mi to ktos tlumaczyl . jak to jest z zmianami po otrzymaniu juz pieniedzy ? a przed rozliczeniem 

musisz wnioskować  o zgodę zmiany założeń biznesplanu. W w nim napisać uzasadnienie zmian np. maszyna potrzebna a koszt zakupu ziemi za wysoki (np u mnie w WLKP za 5 klase chcą minimum 70tyś i są tacy co dawają :D  )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6
Dnia 24.05.2020 o 19:00, Piotrass napisał:

dostalem decyzje z naboru 2019 i pieniadze na koncie w biznesplanie mam 1 maszyne i troche ziemi do zakupu teraz jednak wolalbym 2 maszyny zamiast ziemi czy moge od razu prosic o zmiane? czy trzeba czekac az  bedzie konczyc sie mozliwosc realizacji biznesplanu i wtedy uzasadniac ze ciezko kupic ziemie i dlatego na maszyne chce zamienic tak mi to ktos tlumaczyl . jak to jest z zmianami po otrzymaniu juz pieniedzy ? a przed rozliczeniem 

musisz wnioskować  o zgodę zmiany założeń biznesplanu. W w nim napisać uzasadnienie zmian np. maszyna potrzebna a koszt zakupu ziemi za wysoki (np u mnie w WLKP za 5 klase chcą minimum 70tyś i są tacy co dawają :D  )

Dnia 24.05.2020 o 19:00, Piotrass napisał:

dostalem decyzje z naboru 2019 i pieniadze na koncie w biznesplanie mam 1 maszyne i troche ziemi do zakupu teraz jednak wolalbym 2 maszyny zamiast ziemi czy moge od razu prosic o zmiane? czy trzeba czekac az  bedzie konczyc sie mozliwosc realizacji biznesplanu i wtedy uzasadniac ze ciezko kupic ziemie i dlatego na maszyne chce zamienic tak mi to ktos tlumaczyl . jak to jest z zmianami po otrzymaniu juz pieniedzy ? a przed rozliczeniem 

musisz wnioskować  o zgodę zmiany założeń biznesplanu. W w nim napisać uzasadnienie zmian np. maszyna potrzebna a koszt zakupu ziemi za wysoki (np u mnie w WLKP za 5 klase chcą minimum 70tyś i są tacy co dawają :D  )

Dnia 24.05.2020 o 19:00, Piotrass napisał:

dostalem decyzje z naboru 2019 i pieniadze na koncie w biznesplanie mam 1 maszyne i troche ziemi do zakupu teraz jednak wolalbym 2 maszyny zamiast ziemi czy moge od razu prosic o zmiane? czy trzeba czekac az  bedzie konczyc sie mozliwosc realizacji biznesplanu i wtedy uzasadniac ze ciezko kupic ziemie i dlatego na maszyne chce zamienic tak mi to ktos tlumaczyl . jak to jest z zmianami po otrzymaniu juz pieniedzy ? a przed rozliczeniem 

musisz wnioskować  o zgodę zmiany założeń biznesplanu. W w nim napisać uzasadnienie zmian np. maszyna potrzebna a koszt zakupu ziemi za wysoki (np u mnie w WLKP za 5 klase chcą minimum 70tyś i są tacy co dawają :D  )

Dnia 24.05.2020 o 19:00, Piotrass napisał:

dostalem decyzje z naboru 2019 i pieniadze na koncie w biznesplanie mam 1 maszyne i troche ziemi do zakupu teraz jednak wolalbym 2 maszyny zamiast ziemi czy moge od razu prosic o zmiane? czy trzeba czekac az  bedzie konczyc sie mozliwosc realizacji biznesplanu i wtedy uzasadniac ze ciezko kupic ziemie i dlatego na maszyne chce zamienic tak mi to ktos tlumaczyl . jak to jest z zmianami po otrzymaniu juz pieniedzy ? a przed rozliczeniem 

musisz wnioskować  o zgodę zmiany założeń biznesplanu. W w nim napisać uzasadnienie zmian np. maszyna potrzebna a koszt zakupu ziemi za wysoki (np u mnie w WLKP za 5 klase chcą minimum 70tyś i są tacy co dawają :D  )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinekpol    0

Witam, mam 2 pytanka:

1) Czy ktoś orientuje się ile trwa sporządzenie wniosku i biznesplanu przez firmy doradcze?

2) Czy w momencie składania wniosku o premię na MR trzeba mieć co najmniej 1ha fizyczny na własność? Czy może być to jakaś dzierżawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Co do sporządzenia dokumentów to różnie bywa. Wniosek wnioskowi nierówny. W momencie składania wniosku trzeba mieć tytuł prawny do 1 ha. Może to być umowa dzierżawy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

taka sytuacja:

czy jeśli Wnioskodawca dostał w darowiznie ziemię ponad 2 lata wcześniej, ale nigdy nie zgłaszał jej do dopłat,  ziemia była wydzierżawiona innej osobie która zgłaszała dopłaty  to czy w takim wypadku będzie możliwe uprawdopodobnienie że nie została rozpoczęta działalność rolnicza przez Wnioskodawcę?

zwykła umowa dzierżawy (bez daty pewnej)  wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ciekawa sprawa 

teoretycznie jest właścicielem ziemi od 2 lat ponad wiec to go wyklucza

ale jeżeli nie był na krus, nie brał dopłat w agencji jest czysty

mozma próbować ukryć ten fakt ale ryzyko duże, są księgi wieczyste , jak poda te działki do mr to wyjdzie na jaw kto jest właścicielem i od kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Raczej nie przejdzie przy wypłacie pierwszej raty chcą tytuł prawny do działek i nr ksieg sprawdza sobie chyba że ktoś leniwy to nie zerknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Wtedy wyjdzie ale pytanie co by było jakby złożył na inne dzialki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Rodzice Wnioskodawcy są właścicielami (oboje)  działki o powierzchni 4 ha, "tata" składa wniosek o dopłaty w tym roku, 

jak powinno się wpisać działkę w biznesplanie

1. cała działka 4 ha w polu  imię i nazwisko użytkownika wpisujemy dane  taty a w polu właściciel wpisujemy oboje rodziców w jednej komórce 

2. dzielimy działkę na pół i najpierw wpisujemy ją jako 2 ha i podajemy właściciela tatę a potem wpisujemy ją drugi raz znowu 2 ha  i podajemy właściciela mamę ?

 

która wersja poprawna ?

powiem szczerze że zmyliła mnie ta instrukcja, konkretnie zapis :

"W sytuacji występowania kilku posiadaczy działki ewidencyjnej należy wpisać działkę kilkukrotnie (dla każdego posiadacza oddzielnie) podając dane dotyczące powierzchni zgodnie z udziałem posiadacza. Suma powierzchni dla poszczególnych posiadaczy nie może przekroczyć powierzchni całkowitej działki ewidencyjnej."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Posiadacz a właściciel to co innego 

wpisz użytkownik dane ojca a właściciel mamę i ojca

i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Dzięki, a we wniosku ojca i matke oddzielnie się wpisuje i co wtedy z ilością ha przekazywanych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

A co ma być ? Przekazują ci 5 ha to tyle. Wpisujesz

wpisz osobę z numerem identyfikacyjnym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6
8 godzin temu, SamaPrawda napisał:

W jakim czasie rozglądaliscie się za maszynami u dilerów?

w takim czasie co potrzebuje oferte (z ceną dla mnie) i w tym momencie gdzie chce powiedzieć dealerowi jak zrobi rozsądną cenę to biorę teraz. Pierwsze 2 maszyny na "Młodego " zamawiałem przez telefon nie widząc nigdy na oczy sprzedawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
Dnia 1.06.2020 o 09:05, SamaPrawda napisał:

W jakim czasie rozglądaliscie się za maszynami u dilerów?

Na etapie pisania biznesplanu. Przecież trzeba tam podać markę, typ, parametry oraz cenę maszyny.

Lada dzień minie 4 miesiąc czekania na przelew. Tak samo czeka już część maszyn na placu i dilera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atom2    4

Czy wiadomo cos o zasadach naborow na Mlodego w przyszlych latach?Czy ten dziwny wymog zwiazany z niepobieraniem doplat zostanie zlikwidowany?
Sa juz jakies prognozy dotyczace przyszlych programow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

czemu dziwny akurat to powinno zostać  ,zaczynasz przygodę gospodarstwem   rejestrujesz się w arimr bierzesz pomoc dla młodych proste

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj