kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Maksu    7
Dnia 13.05.2020 o 19:56, Domen_24 napisał:

Podpowiecie czy składając wniosek o płatność drugiej raty muszę już mieć uzupełnione wykształcenie?

Nie musisz, zaznaczasz opcję w sprawozdaniu, że deklarujesz uzupełnienie w terminie 36 miesięcy.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Zna ktoś aktualne dane co do najbliższego naboru MR? Doszły mnie słuchy że jest zawieszony nabór ze względu na kovid 19 oraz żeby zakończyć MGR.. dostałem takie informacje od Pani dyrektor lokalnego ode. Jak dyrektor to chyba powinna wiedzieć napewno a tutaj ktoś pisze że nabór bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Nabór ogłoszony, start 3 czerwca.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub3507    101

Witam. Czy jak do biznesplanu podałem ofertę handlową od dilera X to mogę kupić maszyny o tych samych parametrach u innego dilera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22

Musisz zachować tylko parametry jak szerokość roboczą, bądź ładowność, diler czy marka nie ma wielkiego znaczenia. No i oczywiście trzymać się cen wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub3507    101

Dzięki. Co do cen, to z tego co mi wiadomo nie mogą być niższe niż w biznesplanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jak to teraz jest w tym mr.  Punkty za wielkosc gospodarstwa liczone są za wielkosc w roku wyjsciowym czy docelowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli ceny ulegną zmianie końca świata też nie będzie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22
41 minut temu, jakub3507 napisał:

Dzięki. Co do cen, to z tego co mi wiadomo nie mogą być niższe niż w biznesplanie.

Mogą, ale braki trzeba udokumentować środkami obrotowymi i zrobić zmiany w biznesplanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Punkty za przejecie gospodarstwa w calosci przysluguja tylko przy zakupie czy przy dzierzawie 10 letniej tez???

Punkty za wielkosc gospodarstwa liczone sa od powierzchni wyjsciowej tak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

na starcie  dostajesz pkt za to co przejmujesz i musisz zrobić przyrost  esu czego nie rozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

So nie esu

dawno tego nie robiłem i zastanawiam się czy punkty za wielkość w okresie wyjściowym czy docelowym . Tylko tyle mnie zastanawiało 

widze ze przejęcie w całości może być dzierżawa na 10 lat. Tez fajna furtka na punkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Handel ziemia pomiędzy rolnikami jest zwolniony z VAT to co chcesz odliczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Jestem z naboru 2015 (decyzja w 2016 + za zgodą przedłużenie realizacji biznesplanu do 4lat). Obowiązują mnie tylko 2 rozporządzenia (dzienniki ustaw).
Pytanie co do wniosku o płatność 2 raty (obowiązuję formularz z roku 2017). Co autor miał na mysli XII OŚWIADCZENIE  O WYPEŁNIENIU OBOWIĄZKU INFORMACYJNEGO WOBEC INNYCH OSÓB ? RODO ? (Załącznik nr 1 do wniosku o płatność pierwszej/drugiej raty pomocy - Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa danych osobowych osób fizycznych https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/Nabor_2020/Zal._nr_1_do_WoP-_klauzula_informacyjna_do_wniosku_o_platnosc_zatw.pdf )

W roku 2015 było wielkie zamieszanie z osobami kierującymi a zarządzającymi gospodarstwem, a do tego potrzebne minimum 15 punktów. A teraz dokumenty potwierdzające realizacje w sprawozdaniu to prawie 150stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregov    0
Napisano (edytowany)
Dnia 2.04.2020 o 20:37, EuroPlan napisał:

Niestety przy zmianie tylko działki zgłoszone do dopłat i koniecznie z rozpisaną uprawą na działce rolnej; Nie ma inne możliwości ARiMR jak kontrola administracyjna na podstawie deklaracji z dopłat; kontrola uprawy metodą inspekcji terenowej z oczywistych przyczyn odpada; nie ma możliwości wytypowania tej zmienionej działki i po co tam jechać na wiosnę następnego sezonu wegetacyjnego, szukać resztek upraw z poprzedniego sezonu? Nadto, w przypadku zmiany działki i innego właściciela trzeba załatwić pisemną zgodę na załączniku (O-1/325 - Oświadczenie osoby przekazującej gospodarstwo o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie kontroli przez Agencję). 

(edit) nie dokończyłem; przy takich zmianach jak ma inny właściciel podpisać to oświadczenie to się zaczynają schody; bo ktoś nie chce, jest za granicą, jest kilku właścicieli w KW; warto to zawczasu sprawdzić - tak z praktyki

Przepisy rozporządzenia nie wykluczają dokonywania zakupów od wstępnych lub zstępnych wnioskodawcy. Zatem nie ma przeciwwskazań, aby grunty zostały zakupione od rodziców; Temat przetestowany w praktyce na "młodym rolniku"; Trzeba mieć na uwadze, że przed wypłatą pierwszej raty trzeba przejąć (między innymi kupić od rodziców) zadeklarowane w biznes planie użytki rolne; potwierdzić przy akcie notarialnym u notariusza, że syn/córka zapłacił za całość gruntów gotówką .... hmm..; cena za grunty oczywiście max co podaje GUS a nie z sufitu:

 https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/srednie-ceny-gruntow-wg-gus.html

Trzeba przedeptać wcześniej ścieżkę także w KOWR odnośnie zgody na nabycie gruntów; 

Skoro można  kupić od rodziców  to jak rozwiązać  sprawę  z oświadczeniem  0-7/ 144 ?

Edytowano przez gregov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Jak liczyc załączniki do wniosku o 2płatność? Nazbierałem bardzo dużo dokumentów ponad 100stron.
Konkretnie plan nawozowy rok 2015,2016,2017,2018,2019,2020 to 38stron/kartek + 3 kartki/strony plan nawozowy + ewidencja zabiegó 27kartek/54
strony. A taki formularz z sprawozdania do wniosku to 11 stron na 6 kartkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregov    0
3 godziny temu, masa24 napisał:

Jakie to oświadczenie kolego

Oświadczenie  o niezawieraniu  umów  z wstępnym,  zastepnymi  umowy  związanych  z realizacją biznes planu.  Trudno  sobie  wygooglowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chyba się komuś PROWy pomieszały. W kopercie 2014-2020 można kupować ziemię od rodziców, etc. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6
Dnia 21.05.2020 o 18:53, freetaxi napisał:

Chyba się komuś PROWy pomieszały. W kopercie 2014-2020 można kupować ziemię od rodziców, etc. 

Czy zakup od rodziny a tym bardziej tej bliższej czyli rodziców jest legalna dla agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Czy rok przejęcia gospodarstwa  może być jednocześnie rokiem docelowym?
Możemy odrazu przejąć gospodarstwo które mamy opisane w roku docelowym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

Może i można ale, A jak w takim przypadku zwiększysz wartość o 10 %, będziesz dwa razy do roku ziemię uprawiał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj