kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Milosz91    17

Jak mam ksiegowa i prowadzi mi faktury to raczej ksiegi przychodow i rozchodow nie trzeba prowadzic?tak mi pani z odr powiedziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
3 godziny temu, RolnikTivi napisał:

Panowie a wpisywać w księgę przychodów i rozchodów zakup maszyn z pieniedzy z premii? 

Wpisuj wszystko na co masz fakturę i na co wystawiasz. A z czego masz te pieniądze ich nie interesuje.

Milosz91, przecież masz to w decyzji. Bierzecie sporo pieniędzy to wypadało by to chociaż raz przeczytać.

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10

Jeżeli średnia wielkość gospodarstwa w warmińsko-mazurskim na 17 września 2019 wynosi 23,25 ha a średnia krajowa 10,95 ha to ile trzeba posiadać ziemi na własność żeby wejść w MR, 70% z 23,25 ha czyli 16,275 ha czy 70% z 10,95 ha czyli 7,665 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Żeby otrzymać MR musisz mieć 70% średniej krajowej, ale będziesz musiał zwiększyć gospodarstwo (jeśli dobrze pamiętam to do średniej wojewódzkiej).


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10
3 minuty temu, dzikidaniel napisał:

Żeby otrzymać MR musisz mieć 70% średniej krajowej, ale będziesz musiał zwiększyć gospodarstwo (jeśli dobrze pamiętam to do średniej wojewódzkiej).

W ciągu 3 lat od wejścia do MR czy w ciągu 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, bonus25 napisał:

Cisza jak na razie

W podlaskim tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
5 godzin temu, kopiko napisał:

W ciągu 3 lat od wejścia do MR czy w ciągu 5?

Do 2 raty czyli masz 3 lata by wypełnić zobowiązania i przez kolejne 2 lata je realizować.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kros    8

Musisz mieć 70% własności, średniej krajowej.

7 godzin temu, dzikidaniel napisał:

Żeby otrzymać MR musisz mieć 70% średniej krajowej, ale będziesz musiał zwiększyć gospodarstwo (jeśli dobrze pamiętam to do średniej wojewódzkiej).

 

Pierwsze słyszę, żeby trzeba było zwiększać powierzchnię. Na pewno trzeba w roku wejściowym  mieć przynajmniej 13 tys euro  wielkości ekonomicznej gospodarstwa i zwiększyć o  20 %  w okresie wyjściowym.

Edytowano przez kros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
1 godzinę temu, kros napisał:

Musisz mieć 70% własności, średniej krajowej.

 

Pierwsze słyszę, żeby trzeba było zwiększać powierzchnię. Na pewno trzeba w roku wejściowym  mieć przynajmniej 13 tys euro  wielkości ekonomicznej gospodarstwa i zwiększyć o  20 %  w okresie wyjściowym.

Musisz zwiększyć do średniej wojewódzkiej jeśli jest niższa niż krajowa, bądź do średniej krajowej. Może być dzierżawa, ale musisz.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10
6 minut temu, dzikidaniel napisał:

Musisz zwiększyć do średniej wojewódzkiej jeśli jest niższa niż krajowa, bądź do średniej krajowej. Może być dzierżawa, ale musisz.

Biorąc po uwagę warmińsko-mazurskie gdzie średnia powierzchnia gospodarstwa rolnego to 23,25 ha to żeby wejść do MR potrzebuje tylko 70% na własność ze średniej krajowej czyli z 10,95 ha.Reszta to mogą być dzierżawy.Do tego wielkość ekonomiczna na wejściu musi być 13000 euro i następnie na wyjściu musi być zwiększona o 20%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kros    8

To się zgodzę, że  w przypadku kolegi kopiko  musi posiadać gospodarstwo o powierzchni średniej krajowej (przynajmniej70% własności lub dzierżawa z własności skarbu państwa i pozostałe 30% może być dzierżawą długoterminową) i to niestety już na starcie.

Według mojej wiedzy tak jak napisałeś kolego kopiko .

Edytowano przez kros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9

witam jestem z naboru 2017 i we wrześniu napisałem o 2 rate, a pytanie brzmi miałem wysokobiałkowe w planie i sialem juz w 2018 i 2019, i czy teraz k kolejnych latach muszę siać do tych 5 lat ? bo w poznaniu powiedzieli ze interesuje ich rok w ktorym skladam o 2 rate reszta ich nie interesuje i nie muszę siać, jest to możliwe bo mnie zaskoczyli taka odpowiedzią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobol69    0

Łódzkie, dzis dzwonili z agencji jakas drobnostke poprawic, bo nie opłacało sie wniosku przysyłać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21damiano21    10

Dzwoniłem dziś do Międzyrzeca Pod. gdzie jest mój wniosek i Pani powiedziała że jeszcze MR nie jest rozpatrywany bo robią restrukturyzację, także się zejdzie jeszcze 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Kupując cielaka od rolnika na ryczałcie dla rolnika na ryczalcie jaki dokument ma mi dostarczyć?

A od rolnika na vacie dostaje normalną fakture vat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj