kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

kaseton    10

Ja na dzień składania wniosku  musiałem mieć co najmniej hektar swojego pola, no i dzierżawy też do średniej wojewódzkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Jakie są ograniczenia jeśli chodzi o środki obrotowe? Max 30% z całości, powiedzmy że chciałbym te 3 lata sypnąć po 500 soli potasowej i 500 superfosfatu rocznie żeby zbudować sobie zasobność co przy moim areale praktycznie wykorzystałoby te 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

zakup ziemi od ridzicow na mr tzn czy mozna w biznesplanie wpisac zakup ziemi dzierzawionej od rodzicow?70% sredniej krajowej na wlasnosc mialbym a dzierzawione kilka ha zakupil od nich za premie hm przejdzie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6

Nie był bym tego taki pewien, rozporządzenia jeszcze nie ma, wiec nie wiadomo czy tego nie utrudnią :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lid29    0

Mam pytanie, czy da się jakoś obronić sytuację,  gdzie najpierw posiadalam na siebie zwierzęta A potem dopiero miałam przepisany 1 ha   przed złożeniem wniosku o pomoc na MR ? Dostałam pismo ,że pomoc w tym wypadku nie będzie mogła zostać przyznana. Czy miał ktoś podobny problem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49

Jak miałeś zwierzęta dłużej niż 24 miesiące przed złożeniem wniosku to nie da się tego obronić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Twoje zdanie jest tyle warte co złamany grosz

A Twoje nawet nie tyle jak masz coś do mnie to na Pw a nie temat zaśmiecasz

9 godzin temu, lid29 napisał:

Mam pytanie, czy da się jakoś obronić sytuację,  gdzie najpierw posiadalam na siebie zwierzęta A potem dopiero miałam przepisany 1 ha   przed złożeniem wniosku o pomoc na MR ? Dostałam pismo ,że pomoc w tym wypadku nie będzie mogła zostać przyznana. Czy miał ktoś podobny problem ? 

Jak się kombinowało zdopłatami to teraz trzeba odpokutować

12 godzin temu, Kolek123 napisał:

Nie był bym tego taki pewien, rozporządzenia jeszcze nie ma, wiec nie wiadomo czy tego nie utrudnią 🙂

A dlaczego niby mieli by utrudnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbmw1    0

Czy jak dostanę decyzję za młodego do 20 lutego to muszę prowadzić przez 8 dni ewidencję czy nie na VAT w marcu przechodzę chyba że można wcześniej jak to się ma żeby było dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

W mazowieckim to się nie spieszą, gdzieś czytałem że 205 dni do wydania decyzji mają czas  20 lutego mija termin a ja nawet poprawki nie dostałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RolnikTivi napisał:

W mazowieckim to się nie spieszą, gdzieś czytałem że 205 dni do wydania decyzji mają czas  20 lutego mija termin a ja nawet poprawki nie dostałem :)

Jak wysłałem do z Ostrołęki dokumenty to w 7 dni odrazu odesłali, że poprawki nanosić


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek747    7

Mam pytanie czy ziemia po pradziadku której jestem administratorem mogą być liczone jako grunty własne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy być administratorem? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek747    7

Ziemia nie jest wprowadzona Nie mam aktu własności. Na nakazie płatniczym właścicielem tej działki jest pradziadek który nie żyje .A ja jestem wpisany jako administrator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, pietrek747 napisał:

Mam pytanie czy ziemia po pradziadku której jestem administratorem mogą być liczone jako grunty własne?

Nie

Użytkownikiem jesteś poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek747    7

To lipa mam 4.75ha na wlasnosć 2.3 ha jako uzytkownik i 14 ha dzierżawy na 10 lat które ostatnio podpisałem (wydzierzawilem 2 cale gospodarstwa) . Myślałem że będę mógł się starać o MR na kupno ciagnika,ewentualnie zakup ziemi. Widzicie jakaś szansę żebym dostał to wsparcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
6 godzin temu, lid29 napisał:

Czyli nie ma wyjścia z tej sytuacji ? 

Od kiedy masz zwierzęta na siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lid29    0

 

1 godzinę temu, Milosz91 napisał:

Od kiedy masz zwierzęta na siebie?

od 7 maja 2018 , wniosek złożony w lipcu , dzierżawa na 1 ha z lipca, przed złożeniem wniosku o młodego. 

 
  •  
Edytowano przez lid29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
Dnia 9.02.2019 o 19:28, freetaxi napisał:

Będziesz musiał jednak wykazać wzrost wielkości ekonomicznej. Są plany odnośnie zwiększenia premii do 150 tys oraz ograniczenia produkcji w kilku sektorach. Okazać się może, że np. sadownicy będą mieli trudniej. Co do tego co piszesz to wątpię. 

Teraz mam 6 ha w dzierżawie od ojca. Czyli mogę się starać o MR jeśli w biznesplanie wykażę że za pieniądze z MR  kupię od niego ziemię i do roku docelowego wezmę jeszcze 2.7 ha w dzierżawę tak aby spełnić średnią woj. maz. ? Wzrost ekonomiczny chciałbym podnieść sadząc truskawki i maliny na tym wydzierżawionym na 10 lat areale. SO na ten moment 10 500. A na swojej ziemi mogę zwiększyć ją do 15 000. Trzyma się to kupy Twoim zdaniem?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49
1 godzinę temu, lid29 napisał:

 

od 7 maja 2018 , wniosek złożony w lipcu , dzierżawa na 1 ha z lipca, przed złożeniem wniosku o młodego. 

 
  •  

a od kiedy masz nadany nr gosp. moze to tu jest problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj