kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

@tomn95 nie możesz czekać do okresu docelowego. Wymaganą powierzchnię musisz mieć w momencie składania wniosku o poerwszą ratę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przed złożeniem wniosku nie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
7 godzin temu, RolnikTivi napisał:

W mazowieckim to się nie spieszą, gdzieś czytałem że 205 dni do wydania decyzji mają czas  20 lutego mija termin a ja nawet poprawki nie dostałem :)

W Krakowie mi powiedziała że listę może wrzuca na Internet 25lutego i od wtedy zaczną decyzje wysyłać poczta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Macie może jakiś kontakt na Warszawę? Znajomi mieli już z Ostrołęki poprawki i z Sierpca a mój pewnie w Warszawie leży i długo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do agencji i nie dostanę premi, zabrakło mi 0,5 pkt. Czy jeżeli jestem od 20 grudnia 2017 na krusie to mogę składać wniosek jeszcze raz w przyszłym naboże, czy będzie już za długo.? 

Edytowano przez marcin1971992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Jak mogło zabraknąć 0,5 pkt? Sam wniosek pisałeś? Nie liczyłeś punktów? 8 to nie tak dużo przecież.

Możesz składać w tym naborze co będzie,ważny jest okres 24 miesięcy na dzień składania wniosku.

W sumie chyba możesz,jak teraz pytałem prowadzącej to niby można wycofać i składać jeszcze raz,ale nowe rozporządzenie i rożnie może być,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
11 minut temu, barczjano1988 napisał:

Kiedy będzie nabór w tym roku?

W maju Ale to różnie mogą wymyslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ewidencję rozpoczynasz prowadzić najpóźniej w dniu rozpoczęcia realizacji biznesplanu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Czy można w jakiś sposób kupić ziemie od ojca bo w ODR-e powiedzieli mi że w pierwszej linii pokrewieństwa nie wolno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można kupić od rodziców. Temat wertowany już kilkanaście razy na forum. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189

W jakiej formie najkorzystniej przejąć gospodarstwo od rodziców, umowa darowizny , kupna sprzedaży? Jakie są plusy/minusy  obu form 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli przejmujesz grunty i liczysz na punkty za przejęcie w całości to obawiam się, że przy zakupie tych punktów Ci nie naliczą. Wszystko zależy więc od sytuacji młodego rolnika, jego kwalifikacji, etc.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189
5 minut temu, freetaxi napisał:

Jeśli przejmujesz grunty i liczysz na punkty za przejęcie w całości to obawiam się, że przy zakupie tych punktów Ci nie naliczą. Wszystko zależy więc od sytuacji młodego rolnika, jego kwalifikacji, etc.

Więc, u mnie przejęcie gospodarstwa w całości jest uwarunkowane decyzją, najpierw a ,przejęcie gruntów na własność potem możliwość ubiegania się o 1 ratę . Czyli zostaje tylko umowa darowizny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli punktacja nie pozwala Ci na to aby zrezygnować z kryterium punktów za przekazanie gospodarstwa w całości, to jest tak jak napisałeś. Osobiście nie miałem takiego przypadku ale zakładam, że będzie tak jak myślę. Ale jeśli chcesz być na 100 % pewny to możesz zawsze napisać do ARiMR. Będziesz miał czarno na białym.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbmw1    0
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

Ewidencję rozpoczynasz prowadzić najpóźniej w dniu rozpoczęcia realizacji biznesplanu. 

Czyli z dniem dostania decyzji czy z dniem pierwszych zakupów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pierwsze zakupy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lid29    0

freetaxi , a co w tym wypadku byś doradził ? 

 

Mam pytanie, czy da się jakoś obronić sytuację,  gdzie najpierw posiadalam na siebie zwierzęta A potem dopiero miałam przepisany 1 ha   przed złożeniem wniosku o pomoc na MR ? Dostałam pismo ,że pomoc w tym wypadku nie będzie mogła zostać przyznana. Czy miał ktoś podobny problem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Miałaś zwierzęta więc był numer gospodarstwa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lokik    0

A czy działki, które w roku bazowym są dzierżawione na umowie ustnej i są w dopłatach będą się liczyć do wzrostu wielkości SO jeżeli zostaną przejęte na własność w roku docelowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Musisz je odpowiednio rozpisać uprawy w okresie docelowym w biznesplanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Czy ARIMR ma dostęp do baz danych KRUS czy trzeba im przesyłać zaświadczenie o 12 miesiącach w KRUS?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj