kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam131    307

No i kusi wycofać wniosek z 2018 - jak dostane decyzje.Ciekawe czy dopuszczą taki manewr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27
1 godzinę temu, adam131 napisał:

No i kusi wycofać wniosek z 2018 - jak dostane decyzje.Ciekawe czy dopuszczą taki manewr.

A jak odrzucą? Lub jeśli nie przejdziesz w pierwszym naborze a na drugi już minie 18 miesięcy bytu na KRUSie? I co wtedy? ;) nie warto kombinować. Trzeba brać co jest i się cieszyć, bo chytry traci dwa razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W projekcie nowelizacji nic na ten temat nie ma. Więc pewnie będzie można. Nie przyblokują.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2

DECYZJA O PRZYZNANIU POMOCY:

Wydawana z zastrzeżeniem dopełnienia przez beneficjenta, w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia tej decyzji, następujących warunków:

-ubezpieczenia na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników z mocy ustawy w pełnym zakresie jako rolnik;

 

czyli jeśli dobrze rozkminiam mam 9 miesięcy na ubezpieczenie w Krus? jest to dla mnie wazna sprawa wiec może ktoś odpowie czy dobrze rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Aby kwalifikować się do pomocy trzeba mieć 1 ha na siebie czyli teraz już trzeba 1 ha dzierżawy zgłosić na siebie do dopłat?

Bo jak później na zgłoszone do dopłat przez rodziców grunty brać dzierżawę.

A przepisanie gospodarstwa dopiero jak się zakwalifikuję do pomocy.

Edytowano przez przemo89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Musisz mieć tytuł prawny w postaci przynamniej umowy dzierżawy. Samo zgłoszenie do dopłat nie wystarcza. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

No tak, ale skoro trzeba mieć to na dzień złożenia wniosku to trzeba już teraz organizować, żeby o dopłaty też złożyć na dzierżawioną działkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeżeli nabór będzie w maju to trzeba będzie wniosek na dopłatę złożyć.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teoretycznie tak o ile nic się nie zmieni.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

jest już dostępna lista ?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

he he no tak ;)

 


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze góra przez u zwykłe to w już w ogóle wzbudzisz zamęt na tym forum :P


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39
2 minuty temu, DamianRolnikSkup napisał:

napisz jeszcze góra przez u zwykłe to w już w ogóle wzbudzisz zamęt na tym forum :P

zamiast nabijać posty lepiej napisz coś konkretnego 


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

konkretnie to mogę Cię nazwać hipokrytą :)

15 godzin temu, Milosz91 napisał:

Umowa dzierżawy podbita w gminie wystarczy 

Częściowo jeszcze jest to akceptowalne. Raz Ci zaakceptują, w innym oddziale nie muszą.

Wójt nie ma możliwości potwierdzenia wiarygodności podpisów - dokumenty trzeba potwierdzać notarialne


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A jak ja mam umowę dzierżawy pola powyżej 1 ha bo złożyłem wniosek to w maju musze złożyć na niego dopłatę czy nie? Bo pole ojciec ma do czerwca bo brak prow 2013. I przepisane pole dostane w czerwcu lub lipcu i wtedy chciałbym przejść na krus. Wolałbym nie składać dopłaty bo ojciec składa na to pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
2 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

konkretnie to mogę Cię nazwać hipokrytą :)

Częściowo jeszcze jest to akceptowalne. Raz Ci zaakceptują, w innym oddziale nie muszą.

Wójt nie ma możliwości potwierdzenia wiarygodności podpisów - dokumenty trzeba potwierdzać notarialne

U mnie przeszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego powiedziałem, że niektórzy pracownicy agencji to akceptują, ale jak trafisz na biurokratę to masz nie potrzebny problem i decyzjia przesuwa się w czasie

A koszt potwierdzenia notarialnie to nie dużo, ja chyba zapłaciłem 36 zł


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17
6 godzin temu, ukaszProcho napisał:

A jak ja mam umowę dzierżawy pola powyżej 1 ha bo złożyłem wniosek to w maju musze złożyć na niego dopłatę czy nie? Bo pole ojciec ma do czerwca bo brak prow 2013. I przepisane pole dostane w czerwcu lub lipcu i wtedy chciałbym przejść na krus. Wolałbym nie składać dopłaty bo ojciec składa na to pole

Ale jak nie będziesz miał nic pola na siebie to nie możesz złożyć wniosku. Trzeba rozpocząć urządzanie gospodarstwa przed złożeniem wniosku

pkt 1 otrzymuje brzmienie: „1) przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż w okresie 24 miesięcy przed dniem złożenia tego wniosku, rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym w ro- zumieniu art. 553 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 2017 r. poz. 459, 933 i 1132 oraz z 2018 r. poz. 398 i 650), zwanym dalej „gospodarstwem”;”

Edytowano przez przemo89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A możesz to jeszcze rozwinąć? Mam na siebie hektar dzierżawy ale czy musze dopłatę na to wziąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj