kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

bartek19990    2
50 minut temu, LTZ55a napisał:

Tak, w docelowym. Czy zakup 3,5 ha to jest wzrost wartości czy nie? 

Mam mętlik w głowie, czy raz czy co roku siać.

Wielkość ekonomiczna gospodarstwa jest liczona z upraw i zwierząt, sam zakup pola 3,5 ha to jeszcze nie jest wzrost wartości ekonomicznej  tzn. ważne aby zakupione pole było uprawiane, a nie na przykład ugorowane. Jak je będziesz uprawiał to zwiększy Ci się powierzchnia zasiewów, a tym samym wielkość ekonomiczna. Tutaj masz link do tabeli z ARiMR z przelicznikami w Euro poszczególnych upraw w zależności od regionu w którym prowadzisz gospodarstwo: http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/nabor_2018/Zalacznik_1_B_Plan_MR.pdf

Edytowano przez bartek19990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rskp    0
2 godziny temu, bartek19990 napisał:

Wielkość ekonomiczna gospodarstwa jest liczona z upraw i zwierząt, sam zakup pola 3,5 ha to jeszcze nie jest wzrost wartości ekonomicznej  tzn. ważne aby zakupione pole było uprawiane, a nie na przykład ugorowane. Jak je będziesz uprawiał to zwiększy Ci się powierzchnia zasiewów, a tym samym wielkość ekonomiczna. Tutaj masz link do tabeli z ARiMR z przelicznikami w Euro poszczególnych upraw w zależności od regionu w którym prowadzisz gospodarstwo: http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/nabor_2018/Zalacznik_1_B_Plan_MR.pdf

Odpowiedź Pani z infolinii ARIMR dotycząca wielkości ekonomicznej jest taka, że 13000 Euro musi być spełnione w momencie składania wniosku - tzn mam wykazać uprawy z gospodarstwa, które zamierzam przejąć. Czy to się nie kłoci się trochę ze sobą - jeśli na przykład przejmuję 10 ha ugoru, to wielkości ekonomicznej nie ma spełnionej, przejmuję przecież po to, żeby zwiększyć wielkość ekonomiczną. Dopuszczalna jest w rozporządzeniu dzierżawa z ZWRSP - grunty te często nie są uprawiane, nie ma możliwości wykazania upraw do wyliczenia wielkości ekonomicznej. 

Mam wykazać w roku wyjściowym uprawy z gospodarstwa planowanego do przejęcia - co więc zaznaczyć w pozycji "na gruncie" - nie jest to ani własność ani dzierżawa. Jeśli wpiszę inny, to z tej pozycji nie będzie wyliczona wielkość ekonomiczna.

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przed złożeniem wniosku masz już własność czy dzierżawę?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2
28 minut temu, rskp napisał:

Mam wykazać w roku wyjściowym uprawy z gospodarstwa planowanego do przejęcia - co więc zaznaczyć w pozycji "na gruncie" - nie jest to ani własność ani dzierżawa. Jeśli wpiszę inny, to z tej pozycji nie będzie wyliczona wielkość ekonomiczna.

Proszę o pomoc

W kolumnie "na gruncie" pozycję ''własność'' należy wybrać dla działek, które stanowią lub będą stanowiły, w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia warunkowej decyzji przyznającej pomoc, własność lub małżeńską wspólność majątkową. Również w odniesieniu do gruntów, które na dzień składania wniosku o przyznanie pomocy są gruntami dzierżawionymi przez wnioskodawcę (np. dzierżawiony od przekazującego, wymagany co najmniej 1 ha użytków rolnych przed złożeniem wniosku o premię dla młodych rolników), ale w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia warunkowej decyzji przyznającej pomoc staną się własnością młodego rolnika, należy wybrać pozycję ''własność''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2

Tak wypełniamy w kolumnie "na gruncie" w zakładce "Uprawy" natomiast w zakładce "Działki" w kolumnie "Tytuł prawny" pozycje "własność" podajemy tylko do tych działek, które są nasza własnością przed dniem składania wniosku bo potem musimy podać Nr aktu i date nabycia natomiast jeżeli Wnioskodawca nie posiada tytułu prawnego  na dzień składania wniosku należy wybrać "BRAK" (konieczne jest wówczas wybranie formy przejęcia/nabycia). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Plan nawozowy przygotowujemy najpóźniej od okresu docelowego do okresu 5 lat od wypłaty pierwszej raty premii.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Plan nawozowy musi być sporządzony przed doradcę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na pewno. Ja mam kilka namiarów w lubelskim. Podeślę ci na priv.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

No podobno bardzo mało wniosków na MR w tym roku, byłem wczoraj złożyć w swietokrzyskiem to mowili mi ze bardzo mało. Może bedzię szansa że szybko wyślą decyzje :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

@freetaxi, też radzisz siać groch przez lat, jeśli jest ujęty w okresie docelowym?

Kupione 3.5 uprawiam, tylko sieję mieszankę zbożową.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

Ponowie pytanie:

rok temu dostałem w darowiźnie od rodziców 6,65 ha.

Brakuje mi teraz 4ha do minimum. Czy jeśli te 4ha kupie lub wydzierżawię od kogoś innego to czy dostanę 4 punkty za różnicę wieku powyżej 25 lat pomiędzy przekazującym gospodarstwo??

Oraz drugie pytanie. Czy zakup sadzonek borówki wysokiej będzie podlegał pod środki trwałe.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Tylko w roku docelowym muszę zasiać to co mam napisane w biznesplanie żeby sie zgadzało ? a przed rokiem docelowym mogę siać co chce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jakie ma znaczenie jak wpisze klasy gruntów(gleby lepsze i słabsze) w  struktura_rodz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Też mnie to ciekawi,podejrzewam,że to potrzebne do podsumowania i bilansu N/ha.

Ja też mam pytanie,ktoś coś może podpowie,wielkość ekonomiczna zwiększana  tylko strukturą upraw,wykazane tyle samo ziemi w roku wyjściowym i docelowym,a na końcu zestawiania pokazuje,iż zamierzam zwiększyć powierzchnie upraw ,ktoś wie jak to ogarnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się o coś zapytać, a mianowicie mój brat przejmuje gospodarstwo po rodzicach, tata jest na vacie, brat planuje zakup ciągnika na „Młodego rolnika” czy mógłby zostać współwłaścicielelem vatu i odliczyć VAT od tego ciągnika, czy jest to w ogóle realne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregov    0
4 godziny temu, newhollandfull napisał:

Witam, chciałbym się o coś zapytać, a mianowicie mój brat przejmuje gospodarstwo po rodzicach, tata jest na vacie, brat planuje zakup ciągnika na „Młodego rolnika” czy mógłby zostać współwłaścicielelem vatu i odliczyć VAT od tego ciągnika, czy jest to w ogóle realne?

Nie.  Twój tata musi zejść z vatu,jeśli przekazuje całe gosp,a brat wejść na vat jako odrębną firma. Tylko czy wiesz ze nie tak prosto zejsc z vatu. Masz księgowa która napewno  prowadzi wam wszystko to jej pytaj. Ale w agencji na bank nie przejdzie żadna spółka przeciez jasno jest w zasadach ze samodzielnie prowadzi gospodarstwo, to jakie spółki chcecie robić jak sobie wyobrażasz fakturę na ciągnik na kogo będzie wystawiona?  Sory za błędy zbalowalem dziś 12 ha  jestem padnięty idę spać dobranoc☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, gregov napisał:

Nie.  Twój tata musi zejść z vatu,jeśli przekazuje całe gosp,a brat wejść na vat jako odrębną firma. Tylko czy wiesz ze nie tak prosto zejsc z vatu. Masz księgowa która napewno  prowadzi wam wszystko to jej pytaj. Ale w agencji na bank nie przejdzie żadna spółka przeciez jasno jest w zasadach ze samodzielnie prowadzi gospodarstwo, to jakie spółki chcecie robić jak sobie wyobrażasz fakturę na ciągnik na kogo będzie wystawiona?  Sory za błędy zbalowalem dziś 12 ha  jestem padnięty idę spać dobranoc☺

Ok, dzięki za odpowiedz, właśnie tak myślałem ale wolałem się upewnić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dla każdego wystarczy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur432    1

Jak z dokumentami które powinny być do wglądu oryginały? 

Trzeba robić notarialne poświadczenie za zgodność z oryginalem czy wysłać kopie. 

WYSYŁKA POCZTA

Jaki dokładny adres wysyłki w Mazowieckim? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj