karol259

Ozdoken Combidisc - agregat talerzowy półzawieszany

Polecane posty

karol259    1

Witam,

 

interesuje mnie agregat talerzowy półzawieszany na wale oponowym Ozdoken Combidisc. W Internecie oprócz filmów "rolnik szuka" nie ma żadnych opinii użytkowników ani też nikt w mojej okolicy owej maszyny nie posiada. Myślę że to bardzo ciekawa alternatywa do polskich maszyn takich jak Grano System albo Tolmet. Ogólnie agregat ma podobne wyposażenie do Tolmet Tytan, konstrukcja jest masywniejsza od polskich,  jest o 500kg cięższy i cenowo tańszy o jakieś 10-15tyś. od Tolmeta. Dodatkowo rozstaw między belkami talerzowymi wynosi 85cm. Z tego co przeanalizowałem to w polskich maszynach (Tolmet Tytan) 75cm to max. 

 

Pytanie do użytkowników: Jakie są wady i zalety? Czy polecacie ten agregat?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol259    1

Dzięki za podpowiedź. A czy sam uzyskujesz taki agregat albo słyszałeś opinie o nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon0060    9

Niestety nie ale też mam w niedalekich planach kupic jakiś agregat talerzowy z hydropakiem i wacham się między zawieszanym a ciąganym ,gdyż mam dość małe działki a ciągnik mam wystarczająco duży żeby byl to zawieszany ale znów z ciaganym mógłbym pracować mniejszym ciągnikiem w razie awari dużego dlatego też interesuje takimi agregatami. Dwóch znajomych ma agro masz i sobie chwalą , ja na agroshow oglądałem różne konstrukcje i wszystkie są bardzo podobne do siebie . Osobiście zastanawiam się właśnie nad agro liftem gdyż mają w swojej ofercie taki zawieszany z dużym roztawem i ciagany też z dużym roztawem więc myślę że niezapychał by się zbyd często 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol259    1

Z tego co zauważyłęm to agrolift nie ma regulacji szerokości talerzy.

Też mam taki dylemat czy półzawieszany czy zawieszany. Mam Zetora 16245 i obawiam się że mógłby nie podołać z podnoszeniem takiego zestawu. Jaki ciągnik u ciebie pracowałby z tym agregatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon0060    9

Renault temis 650 (150 KM) do tego mam tuza I obciaznik około 600 kg ale w planach kupno obciaznika 1 t . Miałem pożyczony od znajomego talerzowke z hydropakiem tą z linka https://youtu.be/QlYDRiyhj04?si=TrPHRRPKrfPHdez2 tylko wał pakera i trochę ona waży z moim zasypanym siewnikem agro masz na talerzach i ogólnie średnio byłem zadowolony z jej pracy i dość bujało po drodze 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj