kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

michal_19    181
9 godzin temu, ankasmi napisał:

Ok. Dziękuję. A ktoś może zaczyna teraz kurs kwalifikacyjny R3? 

Ja zaczynam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

ankasmi napisał:

Ok. Dziękuję. A ktoś może zaczyna teraz kurs kwalifikacyjny R3? 

Gdyby można było przed 18 rokiem życia to bym zaczynał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27
2 godziny temu, freetaxi napisał:

Na jakim etapie jesteś w tej chwili? Złożony wniosek o przyznanie pomocy? Przed płatnością drugiej raty?

Nabór 2015, aktualnie przed złożeniem wniosku o 2 ratę. Dodam że całej powierzchni mam 25ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
Ja dopiero w lipcu złożyłem wniosek na Młodego Rolnika . Ciekawe kiedy dostanę decyzję o przyznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
21 minut temu, ankasmi napisał:

A skąd jesteś? Robisz online? 😉

Robię w szkole rolniczej w Leśnej Podlaskiej , za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankasmi    0
11 godzin temu, kaseton napisał:

Ktoś robi kurs w nowosielcach?

Ja w Wielkopolsce, ale będę robiła online. A egzamin w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27
Dnia 4.09.2018 o 19:36, michal12301 napisał:

Nabór 2015, aktualnie przed złożeniem wniosku o 2 ratę. Dodam że całej powierzchni mam 25ha.

freetaxi pomożesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmień sobie w BP te trawy na TUZ. Trafisz na służbistę, każe Ci dopasować docelowo z uprawami. Szkoda czasu. Różnica pomiędzy TUZ a trawą na GO jest minimalna.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Koledzy mam pytanie, pewnie zadawane wielokrotnie. Nie biczujcie mnie, próbowałem znaleźć ale w tych nowych wersjach forum na ipb nie potrafię się odnaleźć. 

Jak to jest z innowacyjnością. Mam tam podany zakup kwalifikowanego zboża, odmiany pszenżyta. W tamtym roku był pierwszy zakup. Czy wystarczy raz to zrobić, czy trzeba co rok? Ktoś miał (Pomijam kwestię tego, że każdy ma obowiązek takiego zakupu o ile się orientuje. ) już taki przypadek?

W tamtym roku wydzwaniałem po odrach, po agencjach wojewódzkich i nikt nie był mi w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Jedyne co się dowiedziałe, to to, że nigdzie nie jest to sprecyzowane i najlepiej kupować co rok dla pewności. Zbliża się pora zasiewów i coś z tym fantem musze zrobić, a 200zł na 100 kilo płacić mi się nie uśmiecha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łahcim    5

Ja mam ten sam punkt i kupuje co rok na 1ha. Czy tak trzeba nie wiem na 100%. Ale mi to odpowiada bo w ten sposób wymieniam sobie każde zboże co 2-3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2

Piszę sprawozdanie z realizacji biznesplanu i stanąłem na punkcie f). działalność produkcyjna, Należy podać:

* Rodzaj produkcji roślinnej oraz powierzchnię upraw

*Rodzaj produkcji zwierzęcej i stan średnioroczny

O co tam chodzi?

Edytowano przez Rudy28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty123    7

siema 

mam takie pytanie, czy młody rolnik to jednorazowa premia czy można ją dostać kilka razy?np. brałem 5 lat temu i cy można kolejny raz się starać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@Rudy28 podajesz dane z biznesplanu z okresu docelowego. O ile oczywiście dane się pokrywają.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do decyzji jeszcze daleko. Jeszcze bardzo wezwań nie ma na horyzoncie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

@Rudy28 podajesz dane z biznesplanu z okresu docelowego. O ile oczywiście dane się pokrywają.

Ale co podaje? Wszystkie uprawy? tam jest tylko 10 wolnych linijek a ja mam 14 różnych upraw, wydaje mi się że chodzi o coś innego, tzn np podział na grupy, Zboża, ziemniaki itp, tylko nie wiem jakie jeszcze grupy tam dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Podajesz uprawy a nie grupy. Jeśli brakuje miejsca to dołącz na swojej kartce papieru stosowne informacje. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2

Panowie jak to jest z dokumentami które dołączam do sprawozdania z realizacji biznesplanu, czy koniecznie muszą bym poświadczone przez notariusza? Wszystko chciałem posłać pocztą więc nie ma możliwości żeby pracownik ARiMR sobie poświadczył te dokumenty, a znowu jeżeli wszystko ma poświadczać notariusz to też się nie kalkuluje bo to będzie kilkadziesiąt stron, a jedna strona to koszt ponad 7 zł. Czy np. karty pola mogł bym sam poświadczyć za zgodność z oryginałem? Nie wie nikt jak ARiMR się na to zapatruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kserokopie możesz poświadczyć za zgodność z oryginałem w Biurze Powiatowym. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankasmi    0

Witam. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jakie miał tematy na praktykach przy kursie R.3 Kurs kwalifikacyjny Rolnika? Albo czy ktoś mógłby podesłać jak wyglądał jego dziennik praktyk? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Ja miałem praktyki u siebie. Za dużo zapisów to nie było w tym dzienniku, tylko wymienione czynności i prace. 2 linijki na całą kartkę. Przeszło, może dobra szkoła była.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankasmi    0
3 godziny temu, LTZ55a napisał:

Ja miałem praktyki u siebie. Za dużo zapisów to nie było w tym dzienniku, tylko wymienione czynności i prace. 2 linijki na całą kartkę. Przeszło, może dobra szkoła była.

Ok. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj