kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Rudy28    2
6 godzin temu, freetaxi napisał:

@michal12301 jeśli będziesz składał wniosek o drugą ratę w okresie do 15 maja to podajesz stan średni zwierząt oraz uprawy w plonie głównym w roku poprzedzającym rok zakończenia realizacji biznesplanu. Jeśli natomiast wniosek będziesz składał po 15 maja to podajesz stan średni zwierząt oraz uprawy w plonie głównym w roku zakończenia realizacji biznesplanu. Zmiany zrób przed wnioskowaniem o II ratę. Do czego pewnie jeszcze dużo może się pozmieniać. 

w takim razie, skoro mam zrobić obroty za 2018r, to tak naprawdę muszę trochę powróżyć, bo nie wiem dokładnie co się urodzi do końca roku, wiem miej więcej ile sztuk ale płci nie znam, i wtedy przeklasowania itp też mogą być inne na koniec roku i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2
Dnia 30.08.2018 o 21:36, Rudy28 napisał:

w takim razie, skoro mam zrobić obroty za 2018r, to tak naprawdę muszę trochę powróżyć, bo nie wiem dokładnie co się urodzi do końca roku, wiem miej więcej ile sztuk ale płci nie znam, i wtedy przeklasowania itp też mogą być inne na koniec roku i co wtedy?

czy nikt nie zna odpowiedzi? Na pewno ktoś robił już sprawozdanie z realizacji biznesplanu, czy trzeba w nim robić prognozę obrotu stada do końca roku? czy sporządzić na chwilę składania sprawozdania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Nie wiem co masz za problem? Robisz sprawozdanie na obecny rok, stan początkowy na 1 stycznia, stan końcowy na to co ma być 31 grudnia. W urodzeniach wszędzie przyjmuje się 50%-50% jałówek do byczków.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankasmi    0

Witam. Mam pytanie odnośnie premii dla młodego rolnika. Jeżeli nie mam hektarów na własność, ani dzierżawy, a w tym roku pierwszy raz zarejestrowałam bydło na siebie i złożyłam wniosek na dopłaty dla bydła to czy mogę w przyszłym naborze starać się o premię? Mogę mieć teraz przepisane nawet 10 ha na siebie. Ale właśnie interesuje mnie czy przed zapisem mogłam złożyć wniosek o dopłaty lub mieć zarejestrowane bydło? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2
1 godzinę temu, dzikidaniel napisał:

Nie wiem co masz za problem? Robisz sprawozdanie na obecny rok, stan początkowy na 1 stycznia, stan końcowy na to co ma być 31 grudnia. W urodzeniach wszędzie przyjmuje się 50%-50% jałówek do byczków.

No właśnie o to mi chodzi, czyli niby robię "sprawozdanie z realizacji" ale tak naprawdę znów robię prognozę do końca roku, i na koniec roku mogą wyjść różnice, czy z tym nie będzie później problemu?

I druga sprawa jak teraz w sprawozdaniu z realizacji będzie trochę inaczej niż było zaplanowane pierwotnie w biznesplanie to tak może być? Czy trzeba najpierw złożyć korektę? Nie są to duże różnice +- 1-2 sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

No mi przysłali 23 sierpnia,odesłałem kilka dni temu i pewnie jutro znowu będzie telefon,że dalej coś nie tak 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
1 godzinę temu, adam131 napisał:

No mi przysłali 23 sierpnia,odesłałem kilka dni temu i pewnie jutro znowu będzie telefon,że dalej coś nie tak 😆

Jakie województwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
17 godzin temu, Rudy28 napisał:

No właśnie o to mi chodzi, czyli niby robię "sprawozdanie z realizacji" ale tak naprawdę znów robię prognozę do końca roku, i na koniec roku mogą wyjść różnice, czy z tym nie będzie później problemu?

I druga sprawa jak teraz w sprawozdaniu z realizacji będzie trochę inaczej niż było zaplanowane pierwotnie w biznesplanie to tak może być? Czy trzeba najpierw złożyć korektę? Nie są to duże różnice +- 1-2 sztuki.

Rozumiesz co znaczy słowo prognoza? Weź idź do doradcy skoro z takimi podstawami masz problem.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2
4 godziny temu, dzikidaniel napisał:

Rozumiesz co znaczy słowo prognoza? Weź idź do doradcy skoro z takimi podstawami masz problem.

Strasznie agresywny jesteś, nie możesz normalnie odpowiedzieć? Wracając do tematu, właśnie słowo prognoza idealnie tu pasuje, skoro dziś jest 2 wrzesień a mam zrobić sprawozdanie i stan na 31 grudnia to jak inaczej mogę to nazwać niż prognozowanie/przewidywanie?

Potrzebuję tylko jasnej odpowiedzi, czy właśnie tak ma wyglądać to sprawozdanie, czy mam w nim wpisać przewidywane obroty stada na 31 grudnia?  I czy nie będzie problemów jeżeli jednak później na 31 grudnia będzie to wyglądało trochę inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A powiedz co można w gospodarstwie przewidzieć? Nie wiesz jakie będziesz miał zbiory, nie wiesz czy jakieś zdarzenie losowe nie spowoduje że założenia nie będą w 50% spełnione, tego nie wiesz (dla przykładu masz 2 krowy, jedna 20 grudnia padnie a w obrocie stada masz że są 2 sztuki na koniec roku i już masz różnice 50%). Piszesz tak jak przewidujesz, jednocześnie pamiętając o założeniach biznesplanu.

Nie wiem gdzie widzisz w moich odpowiedziach agresję, ale poważnie, jeśli masz problem z takimi podstawami to dla własnego dobra lepiej odwiedź doradcę.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

A może ktoś mi poradzi: w bp miałem wpisaną uprawę trawy na gruntach onych 0,7ha a we wniosku obszarowym przez przypadek podałem że jest to tuz.  Czy muszę robić zmiane do wniosku? A może przejdzie bez problemu bo przecież uprawy mogą różnić się o 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankasmi    0

Witam. Jaki kurs/studia najlepiej zrobić (najszybciej), jeżeli chcę się starać o premię dla młodego rolnika a mam wykształcenie wyższe nierolnicze? Jak najszybciej je uzupełnić, żeby dostać punkty za wykształcenie? I jakie szkoły polecacie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237
przecież nabór już był na MR i teraz niewiadomo kiedy będzie apropo szkoły poszukaj w necie ja przez internet zrobiłem kurs ,r3 i to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankasmi    0

Cześć. Wiem, że był, ale chodzi o przyszły nabór, trzeba się powoli rozglądać co i jak. To ile punktów dostałeś jak zrobiłeś tą kwalifikacje R3? Dokładnie to przez jaką firmę/ stronę robiłeś przez internet? Jak długo trwał i ile kosztował? Później jest egzamin w OKE? Trudno go zdać? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237
Centrum kształcenia ustawicznego Consulting Jadwiga wyzner Warszawa. 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237
teorię tak praktykę w Radomiu. Dla osoby która ma doczynienie z rolnictwem od urodzenia to łatwe. Pani przesyła wszystkie materiały potrzebne do zdania egzaminu. kosztował w tamtym roku kurs 1700 i 400 zł egzamin . Co do punktöw to dokładnie niewiem bo listy rankingowej jeszcze nie mam . ja w tym roku składałem MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Te kursy też robią bo robią, a ten test kwalifikacyjny R3, to śmiechu warte, ile potrzeba żeby zaliczyc 30%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237
tak
Dla osoby która ma inne wykształcenie ale lubi i robi rolnictwo to dobra inicjatywa bo dzisiaj bez papierka nic nie idzie chociaż człowiek pracuje na roli to musi mieć chociaż taki papierek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27
Dnia 3.09.2018 o 09:13, michal12301 napisał:

A może ktoś mi poradzi: w bp miałem wpisaną uprawę trawy na gruntach onych 0,7ha a we wniosku obszarowym przez przypadek podałem że jest to tuz.  Czy muszę robić zmiane do wniosku? A może przejdzie bez problemu bo przecież uprawy mogą różnić się o 10%

Ponawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na jakim etapie jesteś w tej chwili? Złożony wniosek o przyznanie pomocy? Przed płatnością drugiej raty?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj