kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

kopermaciek    39

Mialem dwie poprawki jedna byla w sierpniu druga e wrzesniu. Przy drugiej jeszcze walnalem wtope bo wyslalem na zly adres i po dwoch tygodniach dzwonila kobitka ze nie doszlo. Heh ale jakos to poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
19 minut temu, kopermaciek napisał:

Mialem dwie poprawki jedna byla w sierpniu druga e wrzesniu. Przy drugiej jeszcze walnalem wtope bo wyslalem na zly adres i po dwoch tygodniach dzwonila kobitka ze nie doszlo. Heh ale jakos to poszlo

Ja miałem poprawke koniec września, też lubelskie może i do mnie niedługo listonosz zapuka do drzwi  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroagregat    0

Jako którzy byliście na liście w lubelskim jak składaliście wniosek? Ja okolice pierwszej 100 i jeszcze żadnego odzewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroagregat    0

List do wglądu jeszcze nie ma będą po zakończeniu weryfikacji chodzi mi oto czy wnioski weryfikują po kolei czy losowo?

Edytowano przez agroagregat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na pewno już po weryfikacji. Bez tego nie wydadzą decyzji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a u mnie 40 dni od złożenia o drugą ratę i przy okazji zmiany do  i nadal cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3
23 godziny temu, Sylwekokon napisał:

U kuzyna dzisiaj decyzja. 

Chodzi Ci o decyzje do wniosku z lipca tego roku czy do 2 raty z poprzednich lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3
13 godzin temu, Farmer345 napisał:

Mazowieckie,  ja jeszcze nawet żadnych poprawek nie dostałem 

No to znaczy, ze masz wszystko ok teraz tylko na decyzje czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ghi    0

Pomorskie dziś dotarła decyzja

 

Edytowano przez ghi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

właśnie jestem na etapie powiatowej weryfikacji wniosku. podpowiedzcie proszę w poniższych kwestiach, bo wydaje mi się że zrobiłem dobrze, a ktoś jest nadgorliwy, mianowicie:

1. przejmowane są wszystkie grunty od ojca, ale bez zwierząt - planuje je sprzedać -wyrejestrować przed przepisaniem ziemi.  czy aby otrzymać punkty za przejęcie w całości konieczne przejęcie tych zwierząt? zgodnie z par. 16 ust. 2a wydaje mi się że nie.  "Przez przejmowanie gospodarstwa w całości rozumie się przejęcie wszystkich użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa, z tym że własnością przekazującego lub w jego posiadaniu mogą pozostać użytki rolne o powierzchni nie większej niż 0,5 ha"  

2. w tabeli nawożenie na 1 ha w czystym składniku mam wpisane 80 kg. Pani sprawdzająca twierdzi, że w tab. zestawienie saldo musi być min. 30, ale żeby tyle osiągnąć to trzeba zwiększyć nawożenie do min. 180 kg/ha w czystym składniku, czy to nie za dużo?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2

W 1 przypadku jeśli Twój ojciec po przejęciu przez Ciebie gospodarstwa nie będzie prowadził już żadnej działalności rolniczej i przepisze na ciebie wszystkie użytki rolne to myślę, że powinni te punkty za przejęcie całości przyznać w 2 przypadku to jest niemożliwe żeby Ci saldo wyszło poniżej 30kg/ha musiałeś coś źle uzupełnić w tej tabeli nawożenia, tam w tej tabeli 24 jest ostatnia kolumna "Dawka" i jak tam masz te 80kg/ha "czystego składnika" o których pisałeś to w zestawieniu pod koniec nie powinno być mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj