kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Maksu    7

Nie mogą, bo umowę na czas nieokreślony można w każdej chwili wypowiedzieć. Umowa powinna być zawarta co najmniej na 10 lat (umowa na czas określony) w formie przynajmniej "z datą pewną".


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8
7 godzin temu, freetaxi napisał:

Własność musi stanowić 70 % w zależności w jakim województwie położone jest gospodarstwo. Reszta może stanowić dzierżawę z datą pewną. 

I w chwili składania wniosku o premię mogę mieć dzierżawę od rodzoców zamiast własności a dopiero później zmienić na własność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. W chwili składania wniosku możesz mieć tytuł prawny w postaci umowy dzierżawy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

Mam takie pytanko. Czy jeśli za MR będę chciał kupić maszyny których zapotrzebowanie na moc przewyższa moc posiadaną przez mój ciągnik to otrzymam wsparcie? Ciągnik oczywiście także planuję kupić, za swoje i używany, ale raczej najpierw kupowałbym te ewentualne maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zasadniczo musisz trzymać się zasad doboru maszyn. Na etapie pisania wniosku lub na etapie weryfikacji trzeba będzie uzasadnić pisemnie dlaczego chcesz kupić takie maszyny. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

1 hektar wymagany do złożenia wniosku można mieć poprzez dzierżawę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

On może tobie, a czy ty jemu, to nie wiem. Raczej nie powinno być problemu, na pewno musi być umowa.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie sa jakieś nowe przepisy w tym roku i o ile dobrze je rozumiem to również w mojej sytuacji bede mógł składać wniosek. A wiec mam na sobie ziemie około 10 ha ale w wieku 18 lat ojciec wydzierzawił ją ode mnie i do tej pory dzierżawi. Troche przespalismy gdy osiągnąłem 18 lat bo musiałem zapłacić jedna składke krus. Według starych przepisów byłem skreslony aby startować na MR z tego co czytałem teraz to mam szanse z tego względu że z tego co zrozumialem to ziemie mozna posiadac na sobie ale jeśli sie nie prowadziło działalności rolniczej to można startować na młodego rolnika. Ma ktoś podobną sytuacje co ja albo orientuje sie w tych zmianach i potwierdzi to o czym pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Czy za pieniądze z MR mogę kupić ziemię od rodziców bo różnie słyszałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

To nie słuchaj tylko przeczytaj rozporządzenie. Nie można.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raptus    10

"Premia w całości musi zostać przeznaczona na prowadzoną w gospodarstwie działalność rolniczą lub przygotowanie do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie w kwocie stanowiącej co najmniej 100% kwoty pomocy, w tym inwestycje w środki trwałe o szacunkowej wartości równej co najmniej kwocie stanowiącej 70% kwoty pomocy.

Inwestycje w środki trwałe:

  • nie mogą być rozpoczęte przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy;
  • mogą dotyczyć zakupu wyłącznie nowych maszyn, urządzeń oraz wyposażenia;
  • w przypadku inwestycji budowlanej, może być uwzględniona inwestycja, która będzie położona na gruntach stanowiących własność wnioskodawcy lub beneficjenta, przedmiot użytkowania wieczystego lub przedmiot dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego."

"Obowiązujące od 1 stycznia 2011 r. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2010 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT; Dz. U. z 2010 r. nr 242 poz. 1622), którego załącznik stanowi Klasyfikacja Środków Trwałych, w grupie 0 zalicza do środków trwałych grunty, które następnie dzielą się na użytki rolne (grunty orne, sady, łąki trwałe, pastwiska trwałe, grunty rolne zabudowane, oraz  pod stawami, pod rowami), grunty leśne, grunty zabudowane i zurbanizowane, użytki ekologiczne, tereny różne, nieużytki i grunty pod wodami. Ustawy podatkowe również traktują grunty jako środki trwałe."

źródło: www.arimr.gov.pl

@dzikidaniel zacytuj gdzie w rozporządzeniu jest mowa o tym że nie można kupić ziemi od rodziców?

 

Edytowano przez raptus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

trafia mi się ziemia ale sąsiedni powiat

jak to wygląda ta zgoda z kowr, łatwił to ktoś?? te dokumenty z ich strony starczą czy jeszcze  coś dodatkowego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanN14    0

uwaga jest haczyk w tym zmianach w młodym rolniku

 

zgodnie z regulacjami dot. kwoty pomocy środki trwałe musza być nabywane na nast. warunkach:

 

Budynki i budowle znajdujące się w gospodarstwie, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 lit. a, wykorzystywane do produkcji rolnej oraz użytki rolne wchodzące w skład tego gospodarstwa wykorzystywane do prowadzenia działalności rolniczej nie mogą stanowić przedmiotu współwłasności lub współposiadania, z wyłączeniem małżeńskiej wspólności majątkowej, wspólnot gruntowych oraz z wyłączeniem budynków, budowli i użytków rolnych będących przedmiotem współwłasności, objętych realizowaną przez osoby wspólnie wnioskujące operacją typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" objętego Programem.

 

Natomiast same budynki do punktacji:

 

Budynki i budowle znajdujące się w gospodarstwie, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 lit. a, wykorzystywane do produkcji rolnej oraz użytki rolne wchodzące w skład tego gospodarstwa wykorzystywane do prowadzenia działalności rolniczej nie mogą stanowić przedmiotu współwłasności lub współposiadania, z wyłączeniem małżeńskiej wspólności majątkowej, wspólnot gruntowych oraz z wyłączeniem budynków, budowli i użytków rolnych będących przedmiotem współwłasności, objętych realizowaną przez osoby wspólnie wnioskujące operacją typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" objętego Programem.

Zatem punkty za ochrone środowiska mniej się opłacają niż inwestycja budowalna !!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Mam złożony wniosek ma MGR w tym roku i we wniosku mam działki takie same jak we wniosku obszarowym  które stanowią moją: własność, dzierżawę, wspólnotę rolną bez tytułu prawnego oraz współwłasność a teraz chcę złożyć wniosek na MR i nie wiem czy mam wykazywać te działki czy tylko te które mam na własność i dzierżawy.

Podstawowy cel to powiększenie  gospodarstwa przez zakup ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Współwłasność inna niż małżeńska Cię eliminuje z młodego rolnika. Tu nie ma takiej sytuacji, że będziesz wybierał to co chcesz podawać we wniosku. Sam napisałeś, że masz działki wspólne we wniosku o dopłaty. I w tej sytuacji na etapie kontroli administracyjnej będziesz się tłumaczyć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

Mam teraz na własność 6,73 ha. Czy brakujące działki do średniej ogólnopolskiej muszę zadeklarować konkretnie te które przejmę czy, później będzie jeszcze można zmienić.

Na chwilę obecną podał bym działki ojce ale rozmawiam z sąsiadem i może sprzeda mi w przyszłym roku kawałek pola po miedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8
4 godziny temu, freetaxi napisał:

Współwłasność inna niż małżeńska Cię eliminuje z młodego rolnika. Tu nie ma takiej sytuacji, że będziesz wybierał to co chcesz podawać we wniosku. Sam napisałeś, że masz działki wspólne we wniosku o dopłaty. I w tej sytuacji na etapie kontroli administracyjnej będziesz się tłumaczyć. 

Sytuacja wygląda tak że jestem współwłaścicielem działek A, B i C w udziale 1/3 ponieważ działka A stanowi właśnie 1/3 całości tylko tę działkę uprawiam samodzielnie drigi współwłaściciel wydzierżawił innemu rolnikowi pozostałe działki B i C.

Może dogadać się z kuzynem i spisać szybko akt notarialny jeszcze przed naborem wniosków chyba że można to rozpisać notarialnie po zakończeniu naboru? BARDZO proszę o info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz poczekać. Na etapie składania wniosku o płatność I raty musisz mieć wszystko wyprosotowane.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Zadzwoniła do mnie pani z arimr muszę zwrócić 3tys z premii .Miałem uzupełnić wykształcenie kurs r3 .Egzamin zdałem i wysłałem do nich Świadectwo r3 i dodatkowo r16 w terminie.Zadzwoniła że czegoś brakuje więc zrozumiałem to tak że jeszcze trzeba wysłać zaświadczenie o ukończeniu kursu  które dostałem w szkole.Wysłałem to zaświadczenie też w terminie i okazuje się że trzeba wysłać dyplom ukończenia r3 o który występuje się do komisji bezpośrednio i na który się czeka około 30 dni.Czy ktoś miał podobną sytuację?W decyzji o przyznaniu pomocy jest mowa o dokumencie potwierdzającym uzupełnienie wykształcenia więc świadectwo wydane przez komisję na urzędowym druku z pieczęcią nie jest takim dokumentem?

Jestem prawie pewien że gdy dzwoniła do mnie pierwszy raz nie było mowy o dyplomie tylko o zaświadczeniu.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8
4 godziny temu, freetaxi napisał:

Możesz poczekać. Na etapie składania wniosku o płatność I raty musisz mieć wszystko wyprosotowane.

Dzięki! Jesteś wielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj