kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

Jeżeli spełniasz warunki to jak najbardziej tak. Z tego co napisałeś to nie minęło 18 miesięcy od przejęcia gospodarstwa (chociaż ten termin ma się wydłużyć do 2 lat).  Kwalifikacje masz. Powierzchnia też jest i raczej powinna wyjść z niej wymagana wielkość ekonomiczna. Na starcie mówię tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a jak ja mam wpisać w ksiege przychodów i rozchodów paliwo jak mi nie chcą dac faktury na paliwo bez nipu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, sumek666 napisał:

muszą! ja tak cały czas brałem. zamiast nipu pesel podajesz.

Mi dzis pani odmowila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Panowie, jeszcze mam jedno pytanie, kupował ktoś ziemię w ramach premii? Czy na etapie składania wniosku muszę wiedzieć jaką ziemię kupię czy wystarczy agencji powierzchnia i cena? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Jutro chyba zadzwonie do Agencji i się zapytam czy starczy im ten akt notarialny jako rozpoczęcie realizacji biznesplanu,chyba powinni mi takie informacje udzielić -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według mnie tak. Samo przejęcie gospodarstwa wskazanego w biznesplanie jest jednoznaczne z rozpoczęciem realizacji biznesplanu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9

Naciskaj na nich mocno u mnie też mialem problem z 2 firmami w tym stacja paliw aby wystawili na PESEL ale po ostrych rozmowach idzie i w mijsce NIP wpisują pesel i wszystko gra ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danman    0
1 godzinę temu, Caryx321 napisał:

Jutro chyba zadzwonie do Agencji i się zapytam czy starczy im ten akt notarialny jako rozpoczęcie realizacji biznesplanu,chyba powinni mi takie informacje udzielić -_-

Byłem ostatnio złożyc wniosek o pierwszą rate i akt notarialny nie zaliczyli mi jako rozpoczęcie realizacji biznesplanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No sam widzisz. A ja składałem wniosek o płatność bodajże z naboru 2015 w województwie małopolskim i samo przejęcie gruntów wskazanych w biznesplanie stanowiło dla Agencji rozpoczęcie realizacji biznesplanu. Widać co OR teraz to obyczaj. Dla porównania w restrukturyzacji małych gospodarstw ostatnio we wniosku o płatność osoba weryfikująca dokumenty zarzuciła, że faktura na kwotę 50 zł za ON jest za mała 9_9


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boss999    0

U mnie uznali akt notarialny za rozpoczęcie realizacji biznesplanu, wiec niestety wszystko zależy od osoby która  to prowadzi.

 

Co muszę zrobić aby móc kupić sprzęt innej firmy niż ten który przedstawiłem w ofertach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

U mnie potwierdzeniem rozpoczęcia realizacji biznesplanu była kartka z EPiR za pierwszy miesiąc.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@boss999 w premii dla młodych rolników nie ma postępowania ofertowego. Kupujesz takie producenta, taką markę, jaką chcesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie prosze pilnie czy usluge notarialna mam wpisać w ksiege przychodow i rozchodow

Bo muszę ja skserowac i musze dzisiaj wyslac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2
Dnia Tuesday, January 23, 2018 o 20:39, Jan92 napisał:

Witam trochę się u mnie pozmienialo odnośnie pracy pracuje na umowie o pracę  I miałem się od lutego zwolnić i  przejść na krus 

I tu pytanie złożyłem wniosek o wypłatę 1 raty i czy od lutego mogę być na umowie zlecenie najnizszej i w kursie  czy tylko od lutego bez żadnej umowy  I tylko w Kurs  dzięki za odpowiedź  bo sytuacja się trochę zmieniła 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boss999    0

@

freetaxi w biznesplanie w części planowane inwestycje w środki trwałe[...]  w rubryce charakterystyka  mam wpisany: rozsiewacz nawozów Rauch co świadczy jaka to miała być firma. (w  sumie wiem że głupio zrobiłem ale tylko przy tej jednej maszynie  wpisałem  producenta)

Mogą się do tego przyczepić jeśli kupię maszynę innej firmy?

 

12 minut temu, michal_xs napisał:

Panowie prosze pilnie czy usluge notarialna mam wpisać w ksiege przychodow i rozchodow

Ja wpisałem,  brałem udział w szkoleniu z księgi przychodów i rozchodów i mówili żeby  takie usługi wpisywać.

Edytowano przez boss999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, boss999 napisał:

@

freetaxi w biznesplanie w części planowane inwestycje w środki trwałe[...]  w rubryce charakterystyka  mam wpisany: rozsiewacz nawozów Rauch co świadczy jaka to miała być firma. (w  sumie wiem że głupio zrobiłem ale tylko przy tej jednej maszynie  wpisałem  producenta)

Mogą się do tego przyczepić jeśli kupię maszynę innej firmy?

 

Ja wpisałem,  brałem udział w szkoleniu z księgi przychodów i rozchodów i mówili żeby  takie usługi wpisywać.

Dziekuje bardzo. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@boss999 możesz też sobie zmianę dla świętego spokoju zrobić i też będzie dobrze.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacifiko    2

ukończone gimnazjum i 5 lat stazu .czyli ubezpieczony jako domownik w pelnym wymiarze

tez mam pytanie odnośnie MR.rodzice posiadaja 4,7 ha ,srednia wojewodzka u mnie małopolskie 3,95 .przejmując gospodarstwo na MR mam zwiekszyc powierzchnie do sredniej krajowej ok.10ha?prosze odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

witam, spóźniłem o tydzień złożenie sprawozdania z realizacji biznesplanu , czy kara będzie obligatoryjna? ktoś miał taki przypadek?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak.Termin wynika z rozporządzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Rejest zabiegow agrotechnicznych maja byc w mim zabiegi zwiazane z nawozeniem czy od orki po zbiór ?


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
rejestr zabiegow agrotechnicznych tylko w przypadku korzystania z programów Rolno-Środowiskowych
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj