dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Kiler2008    0

Panowie pochwalę się i nie długo udowodnię by jakiś baran znów głupot nie wypisywał myślę że wiecie o kogo chodzi.

Byki bita ciepła WBC 13,40 za kilo Mięsność 65% miód i orzeszki

 

Wielkopolska okolice Gniezna za ładne HF dawali 7,30+vat

Edytowano przez Kiler2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Kiler a jaka cena była w podstawie za O klase???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Panowie pochwalę się i nie długo udowodnię by jakiś baran znów głupot nie wypisywał

To po co piszesz :blink: Zdaje się że już ponad miesiąc udowadniasz jaką to masz rewelacyjną mięsność i przyrosty tylko że dalej nić sensownego nie przedstawiłeś :o

Który zakład płaci ponad 13 zł w RP?

A barana to już nie skomentuje bo co można oczekiwać po osobie która nie wiem czym jest dawka żywieniowa :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Lukasz1987 całkiem możliwe ale jeżeli byla to klasa E. dla porównania w TAP jest co miesiac zestawienie cen bydła rzeźnego. najwyższa cena za klasę R to 12,80 więc cena 13,40jest całkiem możliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

@mikic360 Ja nie napisałem, że jest nie możliwe, tylko zadałem pytanie który zakład tyle płaci ;) są rzeczy których się czepiam ale są takie o które pytam :P Bo jak mi ktoś nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie to jak można go brać na poważnie...


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrocomplex    2

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

od blisko 3 lat śledzę, to forum i muszę przyznać, iż zaobserwowałem pewną zależność, gdy trafiłem tutaj pierwszy raz w 2008 roku za sprawę jednego z waszych userów, który zaprosił mnie na to forum zauważyłem, że ludzie podchodzą do hodowli czy też chowu bydła w sposób dość prosty bez wyszukanych pasz, analiz pasz treściwych jak i objętościowych, dodatkowo wszystkim zależało aby produkowane przez nich mięso jak najtańsze i nie ma czemu im się dziwić. Jednak zauważyłem, że co jakiś czas pojawia się na forum osoba, która osiąga rewelacyjne koszty utrzymania zwierząt, przy stosowaniu pasz takich jak większość tu obecnych oraz przy korzystaniu maszyn jakie ma większość z was. Mniemam, że po prostu taki delikwent nie potrafił w sposób dokładny obliczyć jaki jest rzeczywisty koszt utrzymania jednej sztuki. Pojawiają się także osoby, które relatywnie szybko chcą zrobić karierę na forum rewelacyjnymi wagami w krótkim okresie czasu czy też doskonałą jakością mięsa, niestety kolegi @agrobumbula nie ma już na forum od pewnego czasu ale chciałbym się dowiedzieć jak to możliwe, że pomimo że miał przyrosty rzędu 2 kg na dzień i doskonałej jakości mięso sprzedawał je na żywą wagę, cóż każdy robi jak uważa. Jednak kiedy przeczytałem czym on karmi te zwierzęta to zwątpiłem we wszystko co pisał na forum. Bo nie wiem jak trzeba nie szanować osób z którymi się dyskutuje aby pisać, że na mieszance kukurydza z ziemniakiem zwierze może tyle przybrać, dodatkowo warte uwagi jest to, że hoduje bydło mleczne!!!.

Po okresie kolegi opisanego powyżej obserwowałem względny spokój w tematach o hodowli bydła mięsnego, jego opłacalności czy też w tym. Choć fakt zdarzały się sezonowe osoby z dużymi przyrostami jednak cechują się one kilkoma wypowiedziami po czym słuch po nich ginie, gdyż forum osądziło ich prawdomówność w bardzo krótkim czasie.

Ostatnio zauważyłem wzmożoną aktywność osób przedstawiających bardzo duże przyrosty i osób, które w te przyrosty krótko mówiąc nie wierzą. Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego osoba twierdząca, że ma duży przyrost dobowy zamiast sensownie uargumentować w jaki sposób go osiągnęła, zaczyna zdanie od :

"frajera na pośmiewisko to sobie możesz robić z siebie a nie ze mnie"

"Gówniarzem może ty jesteś"

odpowiedzi padają typu:

"jak szukasz kolegi frajera to szukaj dalej bo we Mnie go nie znajdziesz"

Do czego to prowadzi do nie potrzebnej agresji tylko i wyłącznie ale po co?

Odnośnie Pana @Atomika to tak jak zauważył Pan @Lukasz1987 "mieszance tylko i wyłącznie jeśli ten mieszaniec odziedziczył geny XY po simie i lm a XX po hf przyrost może być wysoki co nie znaczy że tak wysoki. lm to średni kaliber ha to szkapa sim to duży kaliber więc co byś nie robił hf psuje wszystko

Ogólnie to może i one miały taką wagę ale jak dla mnie to nie w tym czasie, a nawet jeśli już to ti był czysty przypadek i przy większej hodowli nie po powtórzenia ze względu na genotyp." oraz dawce 18-20l pasz treściwych czyli około 9kg, przyrost jest możliwy na poziomie 1,3 kg dziennie jak pan zauważył, jednak przy spełnieniu warunku genetycznego, także ważne jest jaka to pasza treściwa, bo ilość zbóż jakie można wyhodować w kraju jest znaczna a także ich odpowiednie dobranie jest bardzo ważne, dlatego prosiłbym jeśli to możliwe, aby Pan @Atomik podzielił się jakie pasze stosuje. Dlaczego o tym piszę, otóż firma sano w swoim gospodarstwie rolnym prowadziła kiedyś doświadczenie z hodowlą bydła mięsnego przy wykorzystaniu ich pasz treściwych i wyniki na tej samej rasie znacząco się różniły mieszanki BBB (belgijska błękitno biała) przy stosowaniu tyczu bardzo intensywnego gdzie dawka pasz treściwych średnio wynosiła 10kg na dobę osiągnięto przyrost rzędu 1,3 do 1,45 kg na dobę, jednak jak zauważono przyrosty zależały od dominacji genowej. Co ważne i o tym także należy bardzo często pamiętać rasy typowo mleczne nie nadają się do opasu intensywnego i bardzo intensywnego, w ich wypadku podanie większej ilości pasz treściwych jak 2 kg na dobę średnio podczas tuczy grozi zbyt dużym otłuszczeniem tuszy oraz problemów z układem trawiennym, dla tego zaleca się w takich przypadkach stosowania mieszańców jednak po bykach posiadających genotyp XX.

Tak jak Pan @Jezyk992 napisał, "także czasami dobre sztuki się trafiają" jednak należy zauważyć, że rasa CB jest rasą której krowy osiągają nawet 700 kg dlatego te ok 750 kg dla opasanej jałówki nie jest niczym niezwykłym przy hodowli pojedynczej sztuki, jestem ciekaw jakby wyglądała sprawa gdyby chów prowadzony był na skalę jak to u Pana @Pioter gdzie jest grubo ponad 100 sztuk. Co ciekawe user ten dysponuje wielką możliwością tuczu bydła gdyż simentale bardzo łatwo utuczyć nawet w dużym stadzie i osiągnąć przyrost rzędu 1,4 kg na dobę. A mimo to można zauważyć, że przyrosty wahają się u niego na poziomie 1,15 do 1,25kg na dobę.

Odnośnie Pana @kiler2008 twierdzi Pań, że korzysta z pomocy zootechnika i to dzięki niemu posiada Pan tak duże przyrosty na bydle średniego kalibru jakim jest Limousine. Można wiedzieć kto jest Pana zootechnikiem? Tak się składa, że od ponad 25 lat jestem związany z tą branżą i na żadnym spotkaniu nikt nie chwalił się przyrostem większym jak 1,5 kg osiąganym w głównej mierze na Charolaise, także byłbym wdzięczny za odpowiedź. Dodatkowo przyrost rzędu 1,7 kg na LM nawet przy bardzo dobrze zbilansowanej paszy treściwej oraz objętościowej jest nie osiągalny. Także 1,5 kg jest dla mnie czystą abstrakcją. Dlaczego? bo puki co mimo usilnych starań userów z forum ten Pan nie przedstawił składu pasz czyli 800 kg paszy treściwej na okres tuczy który przy założeniu, że wynosi 460 dni daje nam 1,74 kg paszy treściwej dziennie na sztukę. Wywnioskowałem to z postu nr 1390. Dodatkowo dowiadujemy się w dalszej części, że stosuje także paszę objętościową zbilansowaną, niestety nie jest nam dane poznać jej dokładnej zawartości, ale cóż. Ważne jest aby każdy dowiedział się o tym, iż pasze sprzedawane przez koncerny paszowe są bardzo często gorszej jakości niż te wytworzone w paszarniach na terenie gospodarstw. Większość składników można kupić, te które są dostępne tylko dla koncernów można zastąpić, część z was zaraz uzna, że duży kupuje więcej i taniej, tak, ale jak doliczycie jego marżę oraz logistykę to bardzo często okazuje się, że pasza przygotowana w gospodarstwie jest w tej samej cenie a posiada znacznie więcej składników odżywczych i jest świeższa. Nie chodzi mi tutaj, aby obrażać Pana @Kiler2008, tylko pragnę zauważyć, że osoby które przedstawiają bardzo duże przyrosty na zadane pytania odpowiadają bardzo agresywnie, zamiast spokojnie i rzeczowo wyjaśnić. Także kończąc tą wypowiedź chciałbym zaznaczyć, że przyrosty jakie osiąga większość userów na tym forum rzędu 1-1,2 kg dziennie na sztuce to po prostu przyrost rzeczywisty, większe to albo doświadczenie hodowcy i jak to ujął Pan @Jezyk992 "także czasami dobre sztuki się trafiają" lub po prostu jak to niestety często bywa ważenie byka na oko przez handlarza lub sąsiada, tylko ten pierwszy najczęściej zaniża, drugi to zależy od stosunków z sąsiadem. Jest także trzecia opcja kompletnie nie zrozumiała przez mnie mianowicie pojawia się osoba z relatywnie bardzo dużymi przyrostami i jakością mięsa, która nie jest w stanie wykazać nawet w jaki sposób doszła do tego stadium zaawansowania hodowli czyli mówiąc po ludzku kłamstwem próbuje się wkupić w łaski forum

Z poważaniem

Agrocomplex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

ale długie wypracowanie napisałes ocena 5+

Edytowano przez Maluch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiler2008    0

Witam panowie wróciłem dziś pózno ale jutro skopiuje fakturke z zakładu i wszystko będziecie wiedzieć co i jak nie mam tylko paszportów by udowodnić Lukasz1987 przyrosty bo panicz ma wątpliwości bez obrazy

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@agrocomplex super post tylko szkoda, że w w temacie o cenach bydła rzeźnego, ale skoro dyskusja w tym kierunku się potoczyła to, myślę że można ciągnąć to dalej.

 

 

co ja na to poradzę, że jest sztuk dużo, a ha mało ;) ogólnie mamy teraz za duzo białka z łąk, a za mało energii z QQ.

 

co do przyrostów to zaszły zmiany w żywieniu, wczoraj sprzedana pierwsza partia żywiona cały cykl TMR, myślę że średni przyrost będzie lepszy.

 

 

rozumiem ze piszesz cały czas o srednim przyroście, bo jak wiadomo, w róznym wieku przyrosty są rózne.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiler2008    0

Tak ma pan racje panie Moderatorze średni przyrost

 

U mnie zero łąk tylko QQ pasza i słoma do woli no i zwierzaczki na luzie żadnych łańcuchów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli co sama energia i mało białka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiler2008    0

QQ + Pasza treściwa + słoma żadnych innych dodatków

kiszonka + dodatki białko soja i sruta rzepakowa

Edytowano przez Kiler2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@bob miedzy stosunkiem białka i energii musi być zachowana równowaga. energię najtaniej wyprodukować na polu, białko zawsze można kupić. choć nie którzy twierdzą że jeżeli do opasa trzeba siać QQ to już nie jest to opłacalna produkcja.

 

jednak jak w kazdej produkcji przyrost nie jest tak wazny jak złotówki które maja zostać w kieszeni, dlatego trzeba zawsze policzyć, czy warto za wszelką cenę osiagać dobre wyniki.

 

druga sprawa, to nie mam praktycznie żadnego wpływu na cielęta które kupuję, jak przywiozą to wszystkie są równe i ładne, po 2 miesiącach wychodzi z nich prawdziwe oblicze ;)

gospodarstwa z których pochodzą są bardzo rozdrobnione i nikt tam sztucznie nie inseminuje, więc często sie może zdazyć, że co wieś to jedna rodzina ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqrydz    2

to po tym co widać pioter w twojej galerii to raczej na wysokim poziomie genetycznym te hodowle stoją mimo tego rozdrobnienia ;) te simy to są typu mlecznego? jeździłeś kiedyś w tamte rejony by zobaczyć co kupujesz i skąd one pochodzą? a tak na marginesie to mi by było żal się rozstać z takimi ładnymi byczusiami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Zamiast podziwiać warunki chowu,kondycję buhajów itp to wszyscy skupiaja się na ich fizjologicznych odruchach jakby pierwszy raz cos takiego widzieli.Co z Was za rolnicy!Byki przepiękne,zdrowe,dobrze utrzymane i zadbane aż moje oczy pełne są zachwytu.Duże uznanie dla własciciela ,że tak wspaniale prowadzi hodowlę,bo niestety nie kazdy ma serce do tej pracy.A że luzem biegają to jest super,bo i przyrosty lepsze i spełnione wymogi w zakresie dobrostanu zwierząt.S U P E R!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@qq nigdy nie jest tak dobrze, zeby nie mogło być lepiej ;) nie wiem jaki to jest typ, pochodzą z okolic Tarnowa, ojciec raz tam był, ale tylko na skupie u handlarza.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

od blisko 3 lat śledzę, to forum i muszę przyznać, iż zaobserwowałem pewną zależność, gdy trafiłem tutaj pierwszy raz w 2008 roku za sprawę jednego z waszych userów, który zaprosił mnie na to forum zauważyłem, że ludzie podchodzą do hodowli czy też chowu bydła w sposób dość prosty bez wyszukanych pasz, analiz pasz treściwych jak i objętościowych, dodatkowo wszystkim zależało aby produkowane przez nich mięso jak najtańsze i nie ma czemu im się dziwić. Jednak zauważyłem, że co jakiś czas pojawia się na forum osoba, która osiąga rewelacyjne koszty utrzymania zwierząt, przy stosowaniu pasz takich jak większość tu obecnych oraz przy korzystaniu maszyn jakie ma większość z was. Mniemam, że po prostu taki delikwent nie potrafił w sposób dokładny obliczyć jaki jest rzeczywisty koszt utrzymania jednej sztuki. Pojawiają się także osoby, które relatywnie szybko chcą zrobić karierę na forum rewelacyjnymi wagami w krótkim okresie czasu czy też doskonałą jakością mięsa, niestety kolegi @agrobumbula nie ma już na forum od pewnego czasu ale chciałbym się dowiedzieć jak to możliwe, że pomimo że miał przyrosty rzędu 2 kg na dzień i doskonałej jakości mięso sprzedawał je na żywą wagę, cóż każdy robi jak uważa. Jednak kiedy przeczytałem czym on karmi te zwierzęta to zwątpiłem we wszystko co pisał na forum. Bo nie wiem jak trzeba nie szanować osób z którymi się dyskutuje aby pisać, że na mieszance kukurydza z ziemniakiem zwierze może tyle przybrać, dodatkowo warte uwagi jest to, że hoduje bydło mleczne!!!.

Po okresie kolegi opisanego powyżej obserwowałem względny spokój w tematach o hodowli bydła mięsnego, jego opłacalności czy też w tym. Choć fakt zdarzały się sezonowe osoby z dużymi przyrostami jednak cechują się one kilkoma wypowiedziami po czym słuch po nich ginie, gdyż forum osądziło ich prawdomówność w bardzo krótkim czasie.

Ostatnio zauważyłem wzmożoną aktywność osób przedstawiających bardzo duże przyrosty i osób, które w te przyrosty krótko mówiąc nie wierzą. Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego osoba twierdząca, że ma duży przyrost dobowy zamiast sensownie uargumentować w jaki sposób go osiągnęła, zaczyna zdanie od :

"frajera na pośmiewisko to sobie możesz robić z siebie a nie ze mnie"

"Gówniarzem może ty jesteś"

odpowiedzi padają typu:

"jak szukasz kolegi frajera to szukaj dalej bo we Mnie go nie znajdziesz"

Do czego to prowadzi do nie potrzebnej agresji tylko i wyłącznie ale po co?

Odnośnie Pana @Atomika to tak jak zauważył Pan @Lukasz1987 "mieszance tylko i wyłącznie jeśli ten mieszaniec odziedziczył geny XY po simie i lm a XX po hf przyrost może być wysoki co nie znaczy że tak wysoki. lm to średni kaliber ha to szkapa sim to duży kaliber więc co byś nie robił hf psuje wszystko

Ogólnie to może i one miały taką wagę ale jak dla mnie to nie w tym czasie, a nawet jeśli już to ti był czysty przypadek i przy większej hodowli nie po powtórzenia ze względu na genotyp." oraz dawce 18-20l pasz treściwych czyli około 9kg, przyrost jest możliwy na poziomie 1,3 kg dziennie jak pan zauważył, jednak przy spełnieniu warunku genetycznego, także ważne jest jaka to pasza treściwa, bo ilość zbóż jakie można wyhodować w kraju jest znaczna a także ich odpowiednie dobranie jest bardzo ważne, dlatego prosiłbym jeśli to możliwe, aby Pan @Atomik podzielił się jakie pasze stosuje. Dlaczego o tym piszę, otóż firma sano w swoim gospodarstwie rolnym prowadziła kiedyś doświadczenie z hodowlą bydła mięsnego przy wykorzystaniu ich pasz treściwych i wyniki na tej samej rasie znacząco się różniły mieszanki BBB (belgijska błękitno biała) przy stosowaniu tyczu bardzo intensywnego gdzie dawka pasz treściwych średnio wynosiła 10kg na dobę osiągnięto przyrost rzędu 1,3 do 1,45 kg na dobę, jednak jak zauważono przyrosty zależały od dominacji genowej. Co ważne i o tym także należy bardzo często pamiętać rasy typowo mleczne nie nadają się do opasu intensywnego i bardzo intensywnego, w ich wypadku podanie większej ilości pasz treściwych jak 2 kg na dobę średnio podczas tuczy grozi zbyt dużym otłuszczeniem tuszy oraz problemów z układem trawiennym, dla tego zaleca się w takich przypadkach stosowania mieszańców jednak po bykach posiadających genotyp XX.

Tak jak Pan @Jezyk992 napisał, "także czasami dobre sztuki się trafiają" jednak należy zauważyć, że rasa CB jest rasą której krowy osiągają nawet 700 kg dlatego te ok 750 kg dla opasanej jałówki nie jest niczym niezwykłym przy hodowli pojedynczej sztuki, jestem ciekaw jakby wyglądała sprawa gdyby chów prowadzony był na skalę jak to u Pana @Pioter gdzie jest grubo ponad 100 sztuk. Co ciekawe user ten dysponuje wielką możliwością tuczu bydła gdyż simentale bardzo łatwo utuczyć nawet w dużym stadzie i osiągnąć przyrost rzędu 1,4 kg na dobę. A mimo to można zauważyć, że przyrosty wahają się u niego na poziomie 1,15 do 1,25kg na dobę.

Odnośnie Pana @kiler2008 twierdzi Pań, że korzysta z pomocy zootechnika i to dzięki niemu posiada Pan tak duże przyrosty na bydle średniego kalibru jakim jest Limousine. Można wiedzieć kto jest Pana zootechnikiem? Tak się składa, że od ponad 25 lat jestem związany z tą branżą i na żadnym spotkaniu nikt nie chwalił się przyrostem większym jak 1,5 kg osiąganym w głównej mierze na Charolaise, także byłbym wdzięczny za odpowiedź. Dodatkowo przyrost rzędu 1,7 kg na LM nawet przy bardzo dobrze zbilansowanej paszy treściwej oraz objętościowej jest nie osiągalny. Także 1,5 kg jest dla mnie czystą abstrakcją. Dlaczego? bo puki co mimo usilnych starań userów z forum ten Pan nie przedstawił składu pasz czyli 800 kg paszy treściwej na okres tuczy który przy założeniu, że wynosi 460 dni daje nam 1,74 kg paszy treściwej dziennie na sztukę. Wywnioskowałem to z postu nr 1390. Dodatkowo dowiadujemy się w dalszej części, że stosuje także paszę objętościową zbilansowaną, niestety nie jest nam dane poznać jej dokładnej zawartości, ale cóż. Ważne jest aby każdy dowiedział się o tym, iż pasze sprzedawane przez koncerny paszowe są bardzo często gorszej jakości niż te wytworzone w paszarniach na terenie gospodarstw. Większość składników można kupić, te które są dostępne tylko dla koncernów można zastąpić, część z was zaraz uzna, że duży kupuje więcej i taniej, tak, ale jak doliczycie jego marżę oraz logistykę to bardzo często okazuje się, że pasza przygotowana w gospodarstwie jest w tej samej cenie a posiada znacznie więcej składników odżywczych i jest świeższa. Nie chodzi mi tutaj, aby obrażać Pana @Kiler2008, tylko pragnę zauważyć, że osoby które przedstawiają bardzo duże przyrosty na zadane pytania odpowiadają bardzo agresywnie, zamiast spokojnie i rzeczowo wyjaśnić. Także kończąc tą wypowiedź chciałbym zaznaczyć, że przyrosty jakie osiąga większość userów na tym forum rzędu 1-1,2 kg dziennie na sztuce to po prostu przyrost rzeczywisty, większe to albo doświadczenie hodowcy i jak to ujął Pan @Jezyk992 "także czasami dobre sztuki się trafiają" lub po prostu jak to niestety często bywa ważenie byka na oko przez handlarza lub sąsiada, tylko ten pierwszy najczęściej zaniża, drugi to zależy od stosunków z sąsiadem. Jest także trzecia opcja kompletnie nie zrozumiała przez mnie mianowicie pojawia się osoba z relatywnie bardzo dużymi przyrostami i jakością mięsa, która nie jest w stanie wykazać nawet w jaki sposób doszła do tego stadium zaawansowania hodowli czyli mówiąc po ludzku kłamstwem próbuje się wkupić w łaski forum

Z poważaniem

Agrocomplex

Myślałem, że nie będzie mi się chciało czytać tak długiego wypracowania, ale czytało się z ciekawością,.

 

Mam pytanie: czy pasza treściwa o składzie: 70% śruta własna z owsa i pszenżyta + 20% śruta rzepakowa + 10 koncentrat np sanbull czy unipro jest odpowiednia dla opasów mięsnych LM?


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
dla tego zaleca się w takich przypadkach stosowania mieszańców jednak po bykach posiadających genotyp XX.

Jak Mnie pamięć nie myli to YX jest dominujący a nie XX ;)

Lukasz1987 przyrosty bo panicz

ty to jakaś szlachta zaściankowa że cały czas z jakimiś paniczami wyjeżdżasz?

Proponuję tutaj przenieść dyskusję

http://www.agrofoto....a/page__st__440

 

Ostatnie doniesienia z Włoch:

Włochy : ceny w € WBC klasa O {kg}

Mediolan: 4,00

Wenecja: 3 94

Turyn: 3,90

Werona: 3,92

dopłata do:

Piemont: 0,1€, Limousine 0,05€, Charolaise 0,04

I idzie systematycznie w górę :)

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrocomplex    2

Witam wszystkich bardzo serdecznie

@agrocomplex super post tylko szkoda, że w w temacie o cenach bydła rzeźnego

rozumiem zdaję sobie sprawę Panie @Pioter napisałem post w temacie który podał Pan @Lukasz1987 ale tam nikt nie odpisał, w związku, że nie wolno pisać posta za postem to narazie nic tam nie napiszę. Tak chodziło mi o średnie przyrosty z całego cyklu gdyż jak zauważyłem takie podawane są na łamach forum.

Dodatkowo twierdzi Pan, że ma Pan za mało energii względem białka przecież jest wiele sposobów na zwiększenie energii, ale o tym napiszę w drugim temacie.

Tak Panie @Lukaszu1987 YX jest dominujący, ale w tym wypadku założyłem, że ojcem matki HF był Simental, dlatego lepiej aby ojciec LM przekazał genotym XX, który jest słabszy od XY

Panie @Limousine czy mógłby Pan rozszerzyć swoje pytanie bo ciężko stwierdzić, owies łuskowy czy bez oraz jaki jest podział owies/pszenżyto bo to też ważne.

Panie @Kiler2008 jaki zootechnik ułożył Panu dawkę żywieniową, z kiszonki z kukurydzy śruty sojowej i rzepakowej oraz słomy?

Pozdrawiam

Agrocomplex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parkur    0

Uwazajcie na gościa z Poreby jak mu sprzedajecie bydło.

Edytowano przez Parkur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A korona z głowy spadnie jak to uzasadnisz? Co walka z konkurencją przez fałszywe ploty czy niewypłacalność oponenta? Bo są różne opcje, a to czym się pochwaliłeś na forum to ciężko stwierdzić, czy to ostrzeżenie jest prawdziwe.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiler2008    0

Witam do pana to mi trochę brakuje a dawki układali mi panowie z Blatiny

Przepraszam wszystkich ale dopiero wróciłem i jestem lekko zmęczony jutro skopiuje wybicia jak pisałem w poprzednich postach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj