dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

atomik    148

krowa 700 kg netto max 6 zł netto za 600 kg netto napewno duzo mniej kolo 5,2-5,4 może


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko44    1

oglądaliscie agrobiznes? dramat! strasza obnizkami:( umawiam sie jutro na sprzedaz 6hf 550kg po 6.30? dobra cena? nie wiem co zrobic mówili ze hf od 6.00zl??? masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie tak zle jak za za taka wage,cena leci caly czas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko44    1

dzieki,tez tak myśle nie czekam sprzedaje jutro. zobaczymy czy dobra decyzja. lepszy wrobel w garsci niz golab na dachu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak masz racje! wiecej pozniej mozesz stracic,niz zyskac! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

moim zdaniem nie masz racji za takie małe byki zawsze najmniej płacą a przy tych cenach cieląt jakie są nie wyjdziesz na tym dobrze. Jak masz kupione wszystko co potrzeba żeby wiosnę oblecieć i masz im co dawać to trzymaj je do 700kg na pewno nie stracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cena zawsze jest nizsza za takie byczki,ale jesli mu sa pieniadze potrzebne,to lepiej teraz,niz pozniej ma jeszcze wiecej stracic!

 

a jak te byczki z wiekiem,napewno nie maja jeszcze 24 miesiecy?ja zawsze trzymam do 30miesiecy,ale odstawiam byski o wadze grubo ponad 700kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko44    1

teraz to juz nic nie wiem nie ukrywam ze potrzebuje kase ale nie az tak bardzo. byczki maja po 18miesiecy tez mi ich szkoda ale do konca kwietnia musze miec gotowke i tak czy tak bedde mosial sprzedac. juz jestem umowiony na jutro wiec chyba juz nie ma wyjscia ciekawe ile beda wazyc? za 550netto 6.30 jak 500neto to tylko 6.00 :( a u was słychac cos o dalszych obnizkach??? dzieki za wskazowki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Powiem Ci tak:jest tyle opinii,co ludzi na swiecie,zrob sam co uwazasz za najlepsze.!Głowa do gory :) zeby gorzej nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    14

ja postanowilem sie wstrzymac ze sprzedaza,bo firmy szukaja bydła przynajmniej w mojej okolicy. ostatnio sprzedalem w zeszly czwartek a nastepnego dnia byl juz nastepny kupiec za bydlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko44    1

dzieki aniu :) nie ukrywam że decyzja zapadła. życze wam lepszych cen ja niestety musze sprzedać. powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

wg mnie to jest tylko korekta ,mam nadzieję, że przed mistrzostwami cena pójdzie w górę, przypominam jeszcze że w lecie jest Olimpiada w Londynie i będą potrzebowali dużo dobrej jakościowo wołowiny... ale to tylko moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja też czekam. Handlarze żeby zbić cenę wywołali panikę-udało się, ludzie zaczynają sprzedawać. Byk to nie tucznik i nawet ze 3 miesiące może czekać na lepsza cenę a im większy to lepiej płacą. Dzisiaj mi też jeden przyjechał przyjechał i chciał za grosze byki kupić bo niby cena leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
oglądaliscie agrobiznes? dramat! strasza obnizkami

słuchaj tych z agrobiznesu a będziesz w zimie w klapkach chodził.

Raz podawali, że cena zbóż spadnie bo Rosja tyle ma zamiar wyeksportować, a pod koniec tego odcinka było, że w Rosji tyle zbóż wymarzło i będą o wiele niższe plony ^^

a jak te byczki z wiekiem,napewno nie maja jeszcze 24 miesiecy?ja zawsze trzymam do 30miesiecy,ale odstawiam byski o wadze grubo ponad 700kg

opłaca Ci się trzymać 30 miesięcy do wagi "grubo ponad 700kg"? nie lepiej dobrze zbilansować dawkę i tą wagę osiągnąć w dużo krótszym czasie?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

30 miesiecy to strasznie długo i to staje zupełnie nie opłacalne ja w 18 miesiecy często uzyskuje 600 - 650 kg tylko trzeba dawać dobre jakościowo pasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

30 miesiecy to troche za tuzo u mnie stoja srednio 20-25miesiecy a jesli o wage to roznie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Panika zrobila swoje gospodarze sprzedaja coraz lzejsze sztuki za miesiac gora dwa cena bedzie tendencja wzrostowa ,narazie ciesza sie tylko handlaze , ja rownierz wstrzymoje sie ze sprzedaza obym na tym zyskal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Jak wy myślicie : Ja kupuję cielaki i nie wiem jak mam nastawić się na hodowlę . Czy trzymać 30-40 szt na rzut do 350 kg max czy może ok 25 szt na ciężką wagę przez ok 18 m-cy ? Dodam że przez te 18 miesięcy zanim wyhoduję byka 700-800 kg to przez ten czas robiłbym 30-40 szt na rzut do 350 kg max a jeden rzut to ok 6 miesięcy więc przez 18 miesięcy 3 rzuty byłyby opasówki . Jak się lepiej opłaca przy tej ilości sztuk którą podałem wyżej bo na tyle mam tylko możliwości . Dodam ze te cielaki które kupuję są rasy simental i krzyżówki a więc mięsne kupuję od firm z południa polski .Proszę o pomoc i szybką odpowiedź bo zależy mi na czasie . W tej chwili moje sztuki mają ok 200-250 kg i co mam robić dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

A skąd my mamy wiedzieć czy się bedzie opłacać?? To jest loteria i do końca się nie nastawisz konkretnie bo się może okazać że nie będzie popytu albo cena spadnie poniżej 9zł/kg opasówki i interes nieopłacalny. Co masz robić dalej?? Hoduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko44    1

sprzedane 6szt.hf z kojca wybrane największe 570 brutto 535netto po 6.20 luz 14szt zostało ale troszke mniejsze tak myśle że na czerwca? mówili ze od przyszłego tygodnia ubojnie jeszcze 20gr.w dół??? :( ciekawe co to bedzie? a jak z cenami u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poczekamy,to zobaczymy co bedzie dalej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj