Skocz do zawartości
r10tomek

Ciągnik na 50 ha [połączone]

Polecane posty

Kamix20    0

Połączone

Witam, mam w planach zakup ciągnika na około 50 ha, swojej mam 40 i 10 dzierżawy. Narazie mam Zetora 12145 TURBO (ok.140KM), lecz wiadomo jego czas niedługo minie i zastanawiam się nad zakupem nowego. Ja wraz z moim ojcem nastawieni jesteśmy na JD 6115R. Miałby on ciągać Agregat uprawowo-siewny bierny 3m, pług 4 obrotowy, gruber 4,5m i pewnie jakiś rozrzutnik. Nie wiem czy nie bedzie miał troche za mało mocy. Może inny trakto polecicie? 

Wiadomość z agroFakt.pl

jasko1993    10

gruber 4,5 m to już wyzwanie dla ciągnika powyżej 150km. mam grubera na 9 łap Pom Brodnica czyli słabe 4m i ciągam go bez problemu JD6830

Kamix20    0
matias95    74

Ten John deere, to nie za słaby troszkę będzie do Twojego sprzętu? Głównie o agregacie podorywkowym mówię. Chyba że jakieśbardzo lekkie ziemie masz, to możę i ok będzie. Jeśli myślisz brać ciągnik z dotacjami unijnymi, to weź coś większego. Na pewno się przyda w późniejszym czasie.

KlakacZ    16

Tem jd będzie za słaby. Weź sobie minimum 6140r

Tylko takie coś kosztuje.

6125R spokojnie starczy a po gwarancji możesz se moc zwiększyć!

macin87    42

Pytanie co byście wybrali na taki areał do tego hodowla bydła mlecznego i opasowego NH T6.165 lub t6.175 w Auto Command (4 gary) czy T7.175 w PC 19/6 (6 garów). Pracował by w pługu 4 skibowym, gruber 3m, rozrzutniku 9t, kosiarka 3,2m, prasa zmien.komorowa

Mikruss    71

Do takich maszyn max 130 km. U mnie z takimi maszynami śmiga ciągnik 110 km i nawet nie jeknie

vicia1223    10

Jaki kupić ciągnik na 55 ha , posiadam nh t5060 105 KM 2013 r i ursusa 3512 z ładowaczem 3 sekcyjnym . Czy kupić 75-90 Km z ładowaczem czy założyć ładowacz do t5060 i wąskie koła do oprysków i nawozu a do większej pracy jakąś używkę 130 KM ? Produkcja trzody na sciółce 1600 sztuk rok więc sporo towaru do przerzucenia . Pomoże ktoś ?

Artis    14

To zależne jest jaki masz sprzęt, kupno większego ciągnika wiązałoby się z kupnem większego sprzętu, żeby traktor się nie nudził. Ja tu widzę dwie opcje:

1. Nh zdegradowany to lekkich robót, opryski, nawóz +zwierzaki i kupno większego traktora jakiejś 6rki albo pumy 

2. Nh zostawić jako główny jak są do niego jakieś spoko maszyny i małego pomocnika który też by pryskał, nawóz robił +zwierzaki 

Pytanie czy chcesz się rozwijać czy już basta, lepiej mieć zapas niż niedobór ale też racjonalnie monetą dysponować 

vicia1223    10

Tzn posiadam 3-4 letni  sprzet do nh na dziś , kverneland 3 skibowy obrotowy , zestaw siewny 3 m kongskilde , gruber 2.6 , rozrzutnik 8 ton , itd  , sam korpus do kvernelanda to juz koszt 13 brutto wiec lepiej kupic drugi 3 skibowy uzywany za 15 tys i orac na 6 skib .

Tylko czy kupując nh powiedzmy t4.85-95 będę zadowolony z pracy ładowaczem 1600 kg ? opony lepiej zeby były szersze do ładowacza a z drugiej strony chciałbym tez nim pryskac nawozic ale szkoda jezdzić scieżką oponą 520/420 , nie mam aż tyle ziemi żeby robić szerokie ścieżki tj zamykając 3 rurki przy 15m belce opryskiwacza

3512 już swoje zrobił bo ma 10 tys mtg i od 17 lat w łądowaczu chodził .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez Piotrass
      Wiitam zastanwiam sie nad tymi dwoma ciagnikami  bylem zdecydowany na new hollanda ale teraz jest promocja na john deera i sam niewiem. Ciagnik mialby  byc do tura ale glownie chodzilby w transporcie  i w polu jako pomocnik. New holland kosztuje 235 tys netto jest na oponach 420przod 520 tyl, obciazniki w cenie zaczep automatyczny skrzynia 17/16, a  JOHN Deere w promocji od 250 tys z skrzynia AutoQuad plus ECo 24/24, i tls. wiec roznica wynosi okolo 20 tys bo z new hollanda moze sie urwie kilka tys bo stoi na placu a diler do  konca roku musi sprzedac albo rejestrowac na siebie bo od nowego  roku jakies nowe wymogi sa, Co polecacie?
    • Przez Rikko96
      Witam , mam zamiar zakupić nowy ciągnik który będzie głównym Ciągnikiem w gospodarstwie no areale około 50ha , potrzebuję ciągnik o zakresie mocy około 150-180km i zastanawiam się nad trzema markami a nawet czterema , a mianowicie chodzi mi o  John Deere 6175m / Deutz Fahr 6160 / New Holand T7 180  ale również Zastanawiam się nad marką Kubota M7-171 . I teraz Wielka prośba do was kto ma albo wie coś na tematy tych ciągników , te pozytywne i negatywne , wszystko , chciałbym się o nich dowiedzieć jak najwięcej od urzydkowników a nie od osób które sprzedają , jak wygląda w nich spalanie , no i ile mniej więcej kosztują przyjmijmy że podstawowe wersje . dziękuję wszystkim za pomoc . Pozdrawiam
    • Przez michal_xs
      Witam. Sprawa ma sie tak planuje kupić jd 5100r. Chciałem M(cena) ale ludzie maja rozne opinie i biore R. Chce do niego założyć tez ladowacz i dillerzy mowia i zachwalaja od jd ale ta cena z adaptacja bez wyposazenia wolaja 34tys gdzie polski z agrimetu cx 16 18tys. Teraz pytanie do was jesli Polski to jaki? Wedlug mnie hydramet-agrimet ma dobre opinie?