sambao

Uprawa bezorkowa

Polecane posty

kamil800    148

Zapracowany na zdjeciu widac, ze jeszcze jest gruda a jest juz rozmyta. Gdyby to bylo lato i tam byl zasiany rzepak to bez deszczu srednio widze te wschody.

150KM z aktywna po bezorkowcu sobie lata na spokojnie 10km/h i wcale jakos ciezko nie ma.  W orce jest wolniej bo sie strasznie ciagnik zapada. Z reszta kazdy robi jak uwaza i szczerze to nie bardzo mnie to interesuje kto jak sieje. Ja sialem i tym i tym i dla mnie aktywna jednak jest lepsza. Dla kogos moze byc lepsza talerzowka a dla innego brona i siewnik konny. Nie wnikam 😁 mam dzialke gdzie zwykle ciagane brony zrobia pyl a mam taka gdzie brona aktywna na 1000obr i 6km/h nie rozbija. Ciezko dobrac maszyne aby siac tu i tu :D

Zdjecie robione 30 pazdziernika. Na razowke wjechane 3 belkowym i potem aktywna

IMG_20231030_114433.jpg

IMG_20231117_175546.jpg

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak kilka lat nie orane i nie tłuczone to nawet na glinie już takie bryły się nie robią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    414

mam juz dzialki nieorane 6 -7 lat, nie widze nic zlego. najgors,e ci sie przytrafilo, to nieuzytek, ktory powinienem glifosatem zrobic. do dzisiaj to miejsce cierpi z powodu chwastow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12212

teraz bezorka ,,modna,, w dopłatach to i agregaty w cenie i używane szybciej się sprzedają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    414

mialem taki podobny, spulchniacz to nazwalem, byle nez talerzy. nawet ladnie mieszal, ale sie zapychal. przez przypadek wpadl mi ten trzybelkowiec i musze przyznac, ze to byl dobry zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9
20 godzin temu, ansu napisał:

Jak kilka lat nie orane i nie tłuczone to nawet na glinie już takie bryły się nie robią 

A po jakim czasie zauważyłeś, że po bezorce ziemia mniej się zbryla? I jakich maszyn używasz? Co robisz z glebą na zimę pod jare (o ile takie siejesz)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    148
8 godzin temu, tommy66692 napisał:

Granice 35 netto 

To ja za swojego agrolifta na daszkowym 600m i zabezpieczeniu sprężynowym, hydrauliczna regulacja w standardzie dalem 42 brutto. A bylo to rok temu co te ceny stali bily rekordy. A jeszcze rok wczesniej to ponizej 30 byl... Czyli stal tanieje graty dalej drozeja?

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pod jare zawsze poplon do wiosny. Bryły na glinie są, tylko łatwiej kruszyć bo są porowate 

 

F3534D3A-A434-46EA-8C69-24D4E7DD9281.jpeg

I przemienia uprawa. ST burak, rzepak. Pod zboza po rzepaku płytko, po buraku głębiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
notkiz    40

Przystawka z docinaczem typu orkan pozostawiła ogromna ilość resztek na najcięższych kawałkach ziemi. Na piasku wygląda to dużo lepiej ale chciałem pokazać na 2 klasie. Kultywator 4 belkowy, a następnie siew agregat talerzowy + siewnik, 20 październik. Myslę że wiosną pokryje łan jak się dokrzewi.

403751712_309051915387025_2311888772010107916_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    414

sialem w takie cos soje wiosna, normalne wschody byly. jedynie kukurydza urosla, ale agil zalatwil sprawe.

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a jak dajecie na wiosnę np mocznik pod kukurydze pod agregat bezorkowy to czy to nie miesza go zbyt głęboko? Pytam ponieważ dopiero zaczynam z systemem bezorkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    414

Jeśli agregat zagłębi się na 25 cm, to większość będzie wymieszana do max 15 cm. Jakieś ziarenko może spadnie głębiej. Obrazowo to wygląda jak mieszanie się na granicy faz dwóch słabo mieszających się płynów. Po drugie, w trakcie suszy, do 10 cm ziemi robi się jak beton, sam to sprawdzałem. Korzenie pobierają substancję najwięcej z okolicy 10 - 20 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5073
47 minut temu, suchy330 napisał:

Panowie a jak dajecie na wiosnę np mocznik pod kukurydze pod agregat bezorkowy to czy to nie miesza go zbyt głęboko? Pytam ponieważ dopiero zaczynam z systemem bezorkowym

Raczej nie będzie to problemem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    111

To właśnie problem trochę jest, wolałbym pod agregat bezorkowy ale to robie wczesną wiosną, mocznik podaje przed siewem ale już tak głęboko nie uprawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To też od c***a zabiegów,mam sporo obornika i też chciałem wczesna wiosną dać obornik i polecieć głęboko po tym bezorkowym i wymieszać a przed samym siewem dać mocznik i brona zwykła taką 20 cm ząb wymieszac,ale czy to byłoby dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    414

bedzie plytko, ale czy mocznik nie spenetruje glebiej ziemi rozpuszczony z deszczem? ja co prawda ostatnio daje salete pod qq i wydaje mi sie to dobrym rozwiazaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    148

Ja pod qq juz 2 lata daje npk rozwiewaczem wczesna wiosna a potem saletrzak w podsiewacz. Potem jak jest taka w pas aby sie dalo jechac i nie lamalo idzie mocznik. W tamtym roku 14t/ha w tym roku na gorszym gorzystym polu 14,5t wiec i teraz znowu tak zrobie 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    414

tak zrobilem pod rzepak, tylko ze wszystko w podsiewacz, bo mial taka mozliwosc. obecnie myslalem nad saletra w podsiewacz w qq, a npk rzutowo. Ta wersja bardziej mi sie podoba! jesli nic nie przypalilo, byles zadowolony, to powtorze ten sam sposob. Ile by trzeba bylo saletry na ha wysiac w podsiewacz?

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez HempFarmer
      Witam. Szukam słomy w małych kostkach. Potrzebuje około 700 sztuk ale dokładna ilość po ustaleniu wymiarów pojedynczej kostki. Dobrze sprasowane.
      Lokalizacja nie ma dużego znaczenia bo kostki wyjeżdzają za granice, ale preferowana północno wschodnia część kraju. Transport przyślemy (prawdopodobnie tir plandeka), załadunek po stronie sprzedającego.
      Poproszę o konkretne oferty wraz z ceną i numerem tel na priv.
      Ogłoszenie grzecznościowe. przekaże kontakt kupującemu do kilku najbardziej konkretnych ofert.
      pozdrawiam
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj