adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

racyl    1319

też mam takie wrażenie że truskawka nie schodzi tak samo jak w poprzednich latach.

Jak zobaczą przecenioną po 6zł i jakaś ona drobna nie jest to też nie chcą płacić więcej za lepszą no chyba że jest duża i ciemna a to czy ona słodsza i smaczniejsza to już nie ma znaczenia . 😄

Jak ktoś swój towar sprzedaje po 6zł to niech tam sobie sprzedaje ale jak kutas nakupi całkiem przyzwoitego towaru do zesrania towaru prosto z pola i sprzedaje po 6zł to już jest podłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5

myślicie że po tych opadach lepszy będzię kajak czy ponton?  Tak z 25-35 na m2 wody.  hmm nawóz chyba się wypłukał jak i wszystko inne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

do tej pory to albo truskawka zjadła albo wcześniej się wypłukał jak była dużo podlewana. wszystko zależy od gleby

Jakby przeliczyć to co wyleci z taśm kroplujących  przez godzinę podlewania to nawet mogłoby wyjść więcej tych litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5
4 godziny temu, Karollorak93 napisał:

Skad wam się takie opady wzięły? U mnie 2 litry wczoraj i 7 w sobotę. 

hmm z nieba zobacz okolice Łowicza sochaczewa..... radar opadów... pada pada i pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
3 godziny temu, diegole29 napisał:

hmm z nieba zobacz okolice Łowicza sochaczewa..... radar opadów... pada pada i pada

Na zachód od Łowicza i Sochaczewa jeszcze więcej poszło, u mnie na szczęście tylko bokiem przeszło i przez ostatnie 24h spadło "tylko" 30mm deszczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

dzis rozmawiałem ze sprzedawcą truskawek ulicznym  stwierdził ze zainteresowanie słabsze jak w ubiegłych latach , 🤦‍♀️młody z kolegą sobie zorganizował prace przy zborze truskawek 😁

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5
12 godzin temu, racyl napisał:

A u mnie nic nie spadło w ostatnim tygodniu

serio? to u mnie 30-40 w ciągu 12 godz :) w przyszłym tygodniu też deszcz nadają chciałbym przejechać luną ale 3 dni karencji może kenja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    687
Dnia 7.06.2022 o 09:40, diegole29 napisał:

do tego vat tzn dziś widzę przemysł 3,20 za kg  blisko mnie a bez 4,60 +vat. Każdy płaci ile może i chce ja płacę 2,2 bez jedzenia. Byłem wczoraj w czerwińsku tam facet płaci 2zł + całe życie cokolwiek to znaczy. thor1984 mógłbym u Ciebie pracować zrywam 15-20 na godz u siebie a mam dwie lewe ręcę:D to daje  37-50 na godz:D

na razie dziewczynom wychodzi od 30 do 37 zł na godzinę jeśli dobrze policzyłem z tym, że w tym roku Ukrainki to na prawdę solidne osoby jak do tej pory. Nasi to już starsza gwardia ale wyciągają 23 - 30 zł na godzinę. Wiadomo, że z czasem będzie gorzej ale na razie wszyscy zadowoleni. Wydaje mi się, że moje 2,50 + woda + jakaś bułka nie jest wygórowana stawką i pełni dla mnie do zaakceptowania 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
2 godziny temu, diegole29 napisał:

serio? to u mnie 30-40 w ciągu 12 godz :) w przyszłym tygodniu też deszcz nadają chciałbym przejechać luną ale 3 dni karencji może kenja 

nic nie padało przez ostatni tydzień. na lubelszczyźnie padało owszem ale w okolicy lublina nic

te wszystkie środki o d*pę potłuc. może jakby ktoś jeździł i pryskał co 3-5 dni to tej pleśni w ogóle by nie było.

U mnie młoda truskawka 1-szo roczna, przewiewna  i też zdarzają się zgnitki a pryskana co tydzień.

jedynie o zdrowe liście to można zadbać bo o owoc to jest praktycznie nie możliwe. wiadomo pryska się regularnie ale zgnitki były i będą bo ten owoc dotyka ziemi

Dnia 10.06.2022 o 09:19, Rolrol napisał:

Racyl gdzie sprzedajesz ? Elizówka czy jakieś targi? 

targ  w lublinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
4 godziny temu, racyl napisał:

nic nie padało przez ostatni tydzień. na lubelszczyźnie padało owszem ale w okolicy lublina nic

te wszystkie środki o d*pę potłuc. może jakby ktoś jeździł i pryskał co 3-5 dni to tej pleśni w ogóle by nie było.

U mnie młoda truskawka 1-szo roczna, przewiewna  i też zdarzają się zgnitki a pryskana co tydzień.

jedynie o zdrowe liście to można zadbać bo o owoc to jest praktycznie nie możliwe. wiadomo pryska się regularnie ale zgnitki były i będą bo ten owoc dotyka ziemi

targ  w lublinie

Zasadź Verdi, tam mało który owoc dotyka ziemi, większość wisi w powietrzu ;) na 2 tony które już zebrałem może z 10kg było odrzucone bo za drobne lub zaatakowała szara.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9021
24 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

lubelskie Radzyń Podlaski 8zł/kg na mieście

Po 7 były też na Ryneczku, młode ziemniaki powiem Ci że jak na drogi rok też tanie po 3zł za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Po 7 były też na Ryneczku, młode ziemniaki powiem Ci że jak na drogi rok też tanie po 3zł za kg.

to jest dopiero 12 czerwiec a u nas na lubelszczyźnie po 3-3,50. zdecydowanie za wcześnie na taką niską cenę pomijając już drogi nawóz

już w poprzednim roku były droższe ziemniaki

Cena truskawek jest różna w zależności od jakości danego towaru. wiadomo, że drobiazg lub truskawka z odciskami albo taka co poprzedniego dnia była zbierana to będzie tańsza żeby kasy nie wtopić.

Jak ktoś tylko przechodzi to też może mylnie odnosić wrażenie o cenie. Np rano truskawka jest po 10zł a jak później truskawka nie idzie lub dojedzie świeżej to się sprzedaje taniej . Ce na może być różna w zależności od tego o  której ktoś przechodzi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Dnia 12.06.2022 o 10:16, racyl napisał:

Ce na może być różna w zależności od tego o  której ktoś przechodzi

i sie wychowuje tak luidzi którzy przychodzą na koniec targu by coś taniej kupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

może ze 20 lat temu to mogłeś wychować klientów 😄 ludzie nauczeni promocjami, gratisami to oni wychowują sprzedawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    506

U nas w powiecie modne stały się "samozbiory" 😁 https://fb.watch/dD3ifh1HC6/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj