adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

6465    12380
6 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

 

To jak mam stać się prosić, to wolę z domu sprzedać... 

Pewnie że tak, to wziąłeś bardzo dobrą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Cena to jedno, drugie, to wątpię, żeby udało mi się w jeden dzień zdetalować 500 koszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ładna truskawka Tomasza 0611 a jak dodatkowo smaczna to 10 zł za kg cena odpowiednia dla klienta tylko dalej ktoś ją odsprzeda po 15 zł a to już bedzie ograniczało zakupy konsumenta .      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, jarecki napisał:

10 zł za kg cena odpowiednia dla klienta tylko dalej ktoś ją odsprzeda po 15 zł a to już bedzie ograniczało zakupy konsumenta .      

pensja minimalna wysoka, socjal staruchom pompują byle tylko za rok poszli na wybory, ponad 20zł za godzinę a Ty dziada rżniesz że nie stać ludzi na truskawkę po 15zł 😂

 

Truskawka jest tańsza niż rok temu

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

socjal staruchom pompują ? .

Staruchem tez będziesz jak każdy i co w tedy powiesz ? .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317
53 minuty temu, galan99 napisał:

socjal staruchom pompują ? .

Staruchem tez będziesz jak każdy i co w tedy powiesz ? .

 

A co może nie pompują staruchom w zamian za pójście na wybory ? 😄

To co sobie człowiek zapracował przez całe życie to ma na starość.

Po to się człowiek uczy, pracuje całe życie żeby na starość mieć godne życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

czyli godną Emeryturę za którą by mógł kupić truskawki w cenie 20 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
1 minutę temu, racyl napisał:

 

A co może nie pompują staruchom w zamian za pójście na wybory ? 😄

 

Człowiek który nie szanuje starszych ludzi, między innymi przez pogardliwe nazewnictwo, marnie skończy, czego ci życzę pajacyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

w tym wieku jest najłatwiej ludzi omamić tak jak w metodzie na wnuczka. staruch czy starzec nie ma żadnej różnicy bo kalendarza nigdy nie oszukasz. A za obrażanie innych uczestników forum powinieneś dostać bana.

Pewnie @Desperado  żyjesz dzięki temu że masz emerytów w domu 🤣. swego czasu takim się najlepiej wiodło na wsi 🤣

tacy ludzie bez względu czy mają te łapówki w portfelach czy nie to zawsze jęczą że truskawka droga  bez względu czy jest po 6zł czy 10zł

14 minut temu, galan99 napisał:

czyli godną Emeryturę za którą by mógł kupić truskawki w cenie 20 zł .

chłopie gdzie masz te 20zł ?, nawet nie zaczęła się truskawka gruntowa bez okrycia a już na największym lubelskim targowisku na ul. ruskiej jest po 10zł /kg

czy wszyscy muszą jeść od razu polską truskawkę gdy tylko się pojawi po 30 czy 20zł /kg ? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, racyl napisał:

 

Pewnie @Desperado  żyjesz dzięki temu że masz emerytów w domu 🤣. swego czasu takim się najlepiej wiodło na wsi 🤣

 

Nie mam i nigdy nie miałem, bym musiał z nich żyć, ale miałem i mam i będę miał szacunek dla starszych ludzi, bo to oni tobie d*pę podcierali, a nie ty im mądralo.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grippen    18

Desperado, na tego typa trzeba wziąć poprawkę, że do normalnych ludzi on nie należy. Taki przykład zakompleksionego wioskowego ćwoka po zawodówce, a może i bez? Myśli, że wie więcej niż inni, bo jedyne co w życiu się nauczył się to uprawa truskawek, a przynajmniej tak mu się wydaje. Tylko patrz za chwilę jak Szarik z budy wybiegnie by odszczekać swoje... 😉

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
Napisano (edytowany)

@Grippen, ten jegomość nawet nie zauważy jak zrobi się starcem którym wszyscy zaczną pomiatać, a w dobie teraźniejszego wychowania jest to jak najbardziej realna sprawa. Minimum przyzwoitości, nie pozwala na użycie słowa staruch.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grippen    18

Szkoda gadać na jego temat. Czasem zerknę na to forum i jak widzę jego mądrości, zachowanie to nawet się nie chce czytać dalej. Taki wsiokowy pseudobiznesmen Gracyl 😁

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317
Napisano (edytowany)

widać od kogo zalatuje większym jadem 😂 jedno spięcie  z tobą w temacie uprawa malin na temat glifosatu  a już jestem wróg na całe życie 😂.

 

zamiast obgadywać innych lepiej pochwal się ilu emerytów nie pracuje już po tych różnych socjalach. może w końcu coś byś napisał w danym temacie 😄. jakie są stawki przy zbiorze w twojej okolicy

20 minut temu, Desperado napisał:

@Grippen, ten jegomość nawet nie zauważy jak zrobi się starcem którym wszyscy zaczną pomiatać.

 

24 minuty temu, Desperado napisał:

Nie mam i nigdy nie miałem, bym musiał z nich żyć, ale miałem i mam i będę miał szacunek dla starszych ludzi, bo to oni tobie d*pę podcierali, a nie ty im mądralo.

Jak już tak cie to boli to sory, ok niech będzie określenie senior, staruszek ale to niczego nie zmieni w tym jak są werbowani na wybory i z czego to idzie .

 

Edytowano przez racyl
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Niektórym to najbardziej pasowałoby całkiem zabrać renty,emerytury.A ruszyć d*py,sakwa ,kostur i jazda po wsiach żebrać jak przed wojną .Trochę ruchu nie zaszkodzi ,mam wklejać ,,emolkę" jak chce tu jeden ociężały umysłowo? bez ,,emolki" on nic nie kuma i wszystko bierze na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317
Napisano (edytowany)

Kupić 3 tony węgla po 2,5tys to wygoni co niektórych tych co pracowali w ten sposób. jak ktoś fizycznie na wsi nie pracował to i nie będzie.

Nie popadajmy w skrajność Witek 😄. Po to uczyli się, pracowali całe życie żeby godnie żyć

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
Dnia 27.05.2022 o 19:22, maro12 napisał:

Pierwszy skup bierze skubana, 5,40/kg mazowieckie 

Na grupie truskawkowej dostałem odpowiedź od skupu, sobotnia cena 6,5 zł/kg bez szypuły. A nie chciałem bardzo wierzyć w cenę podaną przez Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

to może Tomasz wrócisz do systematycznego pryskania truskawek 😄. skórzastej itp

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

No tak właśnie planuję o ten dodatkowy hektar wymysłu zadbać, tylko jak honeoye mi wychodzi to nie ma bardzo czasu opryskiwacza zapiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

to honoye masz z gruntu bez przykrycia ?

cały tydzień coś ma padać to i grzybki się bardziej uaktywnią. truskawka 3-letnia to jeszcze bardziej zagęszczona i mniej przewiewna jest podatna

w poprzednim roku we frorence 2-letnim po większym deszczu to grzybki(skórzasta, antraknoza)  tak się uaktywniły że tylko raz jeden zbiór zebrałem. pryskałem nie regularnie. co z tego że stosowałem switch, lunę jAK TO jakby nic nie dało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5

z tym 6,5 zł  to żart:D?  chcę teraz pojechać signum o 2 w nocy ma padać... ale moje pytanie brzmi jaka jest dolna granica temperatury dla signum nie mogę znaleźć...  teraz mamy 16-17 koło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj