adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Neveragain    136
Napisano (edytowany)

 

13 godzin temu, przemek9010 napisał:

Macie jakieś pomysły? 

Miałem podobnie, pytałem wielu w tym szanowną rade znawców z tego forum bez jasnej odpowiedzi. Podobno Antraknoza ale ja raczkuję w truskawkach dopiero.

 

Edytowano przez Neveragain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Czy jest zamiennik spintora  (lub coś tańszego z krótką karencja na wciornastki)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

A co ma darmo żarcie dostawać tak przynajmniej zabezpieczy jeden poprzeczniak ;)

 

Na wrony to sprawdzony patent ze strachami i puszkami a na sarny bażanty to nie podziała

36 minut temu, Neveragain napisał:

 

Miałem podobnie, pytałem wielu w tym szanowną rade znawców z tego forum bez jasnej odpowiedzi. Podobno Antraknoza ale ja raczkuję w truskawkach dopiero.

 

 

Ale czego Ty oczekujesz a raczej czego nie rozumiesz. Masz dostęp do internetu i komunikatów jagodowych różnych firm

Masz pryskać I dobierać środki od szarej, maczniaka, antraknozy i innych chorób w regularnych odstępach czasu aby zabezpieczyć plantacje

Jedynie jak zauważysz plamistości czy inne objawy możesz przyspieszyć kolejny zabieg od danej choroby

 

Ochrona plantacji przed chorobami grzybowymi to albo jest ekologiczna albo regularne systematyczne pryskanie.

Od ruszenia wegetacji nic i nagle jak coś sie pojawi. NIE MA  TU PRYSKANIA Z DOSKOKU.

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7
45 minut temu, Neveragain napisał:

 

Miałem podobnie, pytałem wielu w tym szanowną rade znawców z tego forum bez jasnej odpowiedzi. Podobno Antraknoza ale ja raczkuję w truskawkach dopiero.

 

Pociągnij Scorpionem . Tylko pompa w krzaka, a nie 300 litrów na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Jakbyście mieli wymienić  3-5 najlepszych waszym zdaniem odmian truskawek KTÓRE MIELIŚCIE, to co by to było ?

Biorąc pod uwage wszystkie czynniki, smak, plenność, zdrowotność, wygląd itp.

Ja miałem już Albe, Honey, Kent, Vibrant, Pegasus, Elegance, Roxana, Asia, Malwina i szczerze powiem że po za malwina to nic innego nie zostanie ze mną na dłuzej.

Szukam odmiany która bedzie na tej granicy producent/konsument, i ktora bedzie mnie i druga strone zadowalała(jak w przypadku z malwina), niestety teraz przy tych odmianach ktore miałem to albo była pyszna duża i było jej mało -Asia albo było jej dużo i była ładna ale srednio smaczna-Alba 

Co kto poleca, wiadomo żeby była jakaś mniejwiecej ciągłość

ps. mam też matisa i flirenca ale bd pierwszy zbiór i nic nie moge powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
4 godziny temu, Neveragain napisał:

 

Miałem podobnie, pytałem wielu w tym szanowną rade znawców z tego forum bez jasnej odpowiedzi. Podobno Antraknoza ale ja raczkuję w truskawkach dopiero.

 

Jak sa ciemne przebarwienia na lodygach lisci i/lub lodygach kwiatostanow to antraknoza. Scorpion,jak opryskiwacz polowy to lance nisko,i duze cisnienie.ja daje 5 atomosfer,tak zeby liscie sie ugiely i cos dolecialo do wnetrza krzaka. I po zbiorach tez trzeba pryskac.

Po ile Polakom placicie?

Na facebooku gieldy w komantarzach mowa o 2 zl przemysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, sosyn94 napisał:

Jakbyście mieli wymienić  3-5 najlepszych waszym zdaniem odmian truskawek KTÓRE MIELIŚCIE, to co by to było ?

Biorąc pod uwage wszystkie czynniki, smak, plenność, zdrowotność, wygląd itp.

Ja miałem już Albe, Honey, Kent, Vibrant, Pegasus, Elegance, Roxana, Asia, Malwina i szczerze powiem że po za malwina to nic innego nie zostanie ze mną na dłuzej.

Szukam odmiany która bedzie na tej granicy producent/konsument, i ktora bedzie mnie i druga strone zadowalała(jak w przypadku z malwina), niestety teraz przy tych odmianach ktore miałem to albo była pyszna duża i było jej mało -Asia albo było jej dużo i była ładna ale srednio smaczna-Alba 

Co kto poleca, wiadomo żeby była jakaś mniejwiecej ciągłość

ps. mam też matisa i flirenca ale bd pierwszy zbiór i nic nie moge powiedzieć

 

jednym słowem szukasz łatwych w uprawie i plennych

 

no to florence jeszcze bomba plonotwórcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
18 minut temu, Lucash napisał:

A dlaczego Vibrant na nie ? 

Kwatostany ponad liścmi i trzeba umieć zbierać bo kruchy krzak strasznie

4 minuty temu, racyl napisał:

 

jednym słowem szukasz łatwych w uprawie i plennych

 

no to florence jeszcze bomba plonotwórcza

Chyba każdy takich szuka. Po za tym co mam sadzic Asie ktorej jest połowe tego co Roksany to sie mija z celem. Forum po to żeby sie wymieniać poglądami nie widze tu nic dziwnego. Myśle nad Aprica, Grandarosa, Darselect, Magnum nie wiem czy dobrze celuje ktoś ma i coś powie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może grandarosy spróbuj, łatwa w uprawie to jest ale jakoś nie widzę dużo kwiatostanu w tym roku na niej

 

Aprica, joly też kwitnie ponad liśćmi

darselecta też ponoć nie ma dużo ale pyszny

 

cory tez ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucash    6
13 minut temu, sosyn94 napisał:

Kwatostany ponad liścmi i trzeba umieć zbierać bo kruchy krzak strasznie

Chyba każdy takich szuka. Po za tym co mam sadzic Asie ktorej jest połowe tego co Roksany to sie mija z celem. Forum po to żeby sie wymieniać poglądami nie widze tu nic dziwnego. Myśle nad Aprica, Grandarosa, Darselect, Magnum nie wiem czy dobrze celuje ktoś ma i coś powie ?

Na zdjęciach wyżej w kartonie to magnum właśnie,  owoce smaczne i trwałe ale krzaki wymagają intensywnej ochrony i plon w porównaniu np. z vibrantem to jakieś 70%, ale owoce raz jeszcze mówię klasa premium, ludzie chętnie kupują bo smaczne i ładny aromat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartas0706    8

U mnie teściu miał już wszystkie odmiany truskawki jakie istniały :)

A to 4 rzędy Honeya a to 8 Grandarosy a to 6 Roxany i potem przy zbiorach jeden wielki mix.

Jeżeli chodzi o smak to nie ma lepszej truskawki niż Polka - co prawda straszne cholerstwo przy zbieraniu bo małe bździony ale w smaku rewelacyjna.

Ja w uprawie tunelowej mam odmianę Vibrant i jestem zadowolony z jakości i ilości w przeliczeniu z krzaka (co prawda na początku szara ostro zaatakowała ale mimo to plon nie jest zły). Troszkę wysoko rosną ale też lepszy zbiór jeżeli mówimy o tunelu.

Wielu na forum narzeka na Honeya a mi się zdajęże odmiana dobra, w miarę jest i mi akurat smak odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucash    6

Bartas jakiej pojemności masz doniczki i jakie podłoże sypiesz do nich pod uprawę vibranta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartas0706    8

Doniczki  2l 15x15x15 cm

Ziemia humus, torf obojętny, żwir 0,2 (ph 6,0-7,0) ale za 2 lata jak sadzonki będą po 4 sezonie zmienię na rękawy NGS bo z doniczkami problem z podlewaniem - może mam słaby system (taśmy kroplujące co 10cm)

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vibranta łatwo się zbiera bo ma długie kwiatostany, ale to też wada bo rozstaw między rzędami musi być większy i owoce się uszkadzają od włókniny, no i mrozy... Flair smaczny duże owoce,  plon zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko że flair grymaśny i trzeba dopieścić i nie każdy da radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

@racyl mógłbyś podać Twój nr 1 na mączniaka, szarą i i antraknoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Topas

pyrus

scorpion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Ktoś może coś więcej napisać na temat flair.  

Gdzie kupowaliście sadzonki bo ja z chęcią bym posadził tą odmianę że względu na jej wczesną porę dojrzewania.  Podobno to jest najwcześniejsza odmiana. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064
2 godziny temu, Bartas0706 napisał:

Doniczki  2l 15x15x15 cm

doniczka 15x15x15cm ma 3,375L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
3 minuty temu, robert11054 napisał:

Ktoś może coś więcej napisać na temat flair.  

Gdzie kupowaliście sadzonki bo ja z chęcią bym posadził tą odmianę że względu na jej wczesną porę dojrzewania.  Podobno to jest najwcześniejsza odmiana. Czy to prawda?

znajomy własnie będzie wywalał rumbę z tunelu i wstawia flair ze względu na porę dojrzewania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj