adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Azor07    766

Przed deszczem koleżanka pryskała i większość truskawek tam gdzie zebrało się więcej oprysku spadło .Ja kilka lat do tyłu posłuchałem kolegi "ja pryskam w maju młode (sadzone jesienią ) i nic im nie jest" ,więc popryskałem pod koniec kwietnia i zamiast rosnąć to malały i gdyby nie asahi i odżywki pewnie by padły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koniec kwietnia to już mnóstwo siewiek i kiełków masz a co dopiero w maju

młode to ja pryskam jeszcze w marcu i nic im nie jest

deszcz to najlepsze co może się przydarzyć po oprysku stompem, musiał byc inna przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

dziś cena na giełdzie od 12 do 16 lubianka. 

na oset to lonter można dać.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
1 godzinę temu, kamil0qwe napisał:

20190519_194812.thumb.jpg.1666be4832000bdb87b2bb2ad6f327fe.jpg

Podręcznikowy niedobór wapnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Dziwne, przed sadzeniem było wapnowane i w tamtym roku poszło 250kg wapna w rzędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

te liście to bardziej od mrozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolrol    0

Pytanie do specjalistów :)

zauważyłem że zwijają mi się liście do środka, tak jakby sie zamykaly, od czego to może być? 

Nawóz dany pod każdego krzaka, ostatni zabieg 2 tyg. temu odżywka+mospilan, pomóżcie doradzić coś bo już nie mam siły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, Rolrol napisał:

Pytanie do specjalistów :)

zauważyłem że zwijają mi się liście do środka, tak jakby sie zamykaly, od czego to może być? 

Nawóz dany pod każdego krzaka, ostatni zabieg 2 tyg. temu odżywka+mospilan, pomóżcie doradzić coś bo już nie mam siły. 

jaki nawóz pod każdego krzaka dany. może przedobrzyłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
2 godziny temu, kamil0qwe napisał:

Dziwne, przed sadzeniem było wapnowane i w tamtym roku poszło 250kg wapna w rzędy.

tylko w niekorzystnych warunkach wapno nie jest pobierane.  susza niskie temp, zbyt wysokie . wiec trzeba dokarmiać dolistnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

U mnie w regionie po wczorajszym gradobiciu u części sezon już zakończony chociaż ani jednej truskawki nie zerwali. U mnie ominęło, ale na dużym obszarze niestety wystąpił grad. Południowy-wschód świętokrzyskiego.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin88    0
Dnia 17.05.2019 o 10:14, Marcin88 napisał:

Witajcie , 

Nowy na forum , i swiezy w uprawie truskawek :) Przerobilem juz pare upraw, bob, sałaty lodowe. Mam problem z odmiana Cristina. Zamieszcze foto. Opryski jakie stosowane to sadoplon , zato , pyrus . Przed przymrozkami przykryta włóknina na okolo tydzien. Po zdjeciu agro , widoczne przebarwienia. Roslina dwuletnia, na jesieni stosowane select+ beetup. Co podejrzewacie ?

20190516_190632.jpg

 

20190516_191757.jpg

 

ktoś pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

opryskiwacz miałeś dobrze umyty np po hebicydzie na zboże lub ziemniaka.  mógł jakis syf sie oderwac i byc na sitkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin88    0

Sama truskawka u mnie tylko . Wczesniej pryskalem normlanie i nie bylo problemów. Na wiosne nie bylo zadnego herbicydu   Jakis niedobór magnezu lub potasu ? Chyba ze ta Cristina taka problematyczna ? W necie nie wiele mona na jej temat znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    766
18 godzin temu, racyl napisał:

koniec kwietnia to już mnóstwo siewiek i kiełków masz a co dopiero w maju

młode to ja pryskam jeszcze w marcu i nic im nie jest

deszcz to najlepsze co może się przydarzyć po oprysku stompem, musiał byc inna przyczyna

A co ja napisałem żeby pryskać bardzo wczesną wiosną zanim ruszy wegetacja  .  U mnie nie było gradu ,ale 20 km dalej byłem u znajomego i był wielkości śliwek tylko nie długo  padał .(Świętokrzyskie ) Tak w tej chwili wyglądają truskawki sadzone jesienią honeoy 1 zdjęcie ,2 zdjęcie roxana ,3zdjęcie grandarosa teraz w pełni kwitnienia ,w piątek pryskałem ortusem na przędziorka ,pryskałem domarkiem, luną  teraz kupiłe signum będzie ok czy  coś innego ?

 

Photo0059.jpg

Photo0063.jpg

Photo0070.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal15275    1

Jaka odległość między rzedami? Wydaje się że są za blisko. Jak owoc się położy ciężko będzie się zbierało nie mówiąc o wjechaniu traktatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Co polecacie na zakwaszenie gleby? Chyba mam typowo wapienna bo co roku na wiosne po ruszeniu wegetacji truskawki maja jasno zielone liscie.

I czy nawoz zakwaszajacy mozna tylko sypac na wiosne przy uprawie ziemi czy jak mam truskawki to tez mozna sypnac przed deszczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Michal15275 napisał:

Jaka odległość między rzedami? Wydaje się że są za blisko. Jak owoc się położy ciężko będzie się zbierało nie mówiąc o wjechaniu traktatem.

więcej jak 70c m tam nie ma a może i mniej. trudno i sporo rozgniecie zbierając

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

czemu tylko pół rzadka kwitnie.? 

ja już mogę pozegnac sie z dobrymi zbiorami. codziennie deszcz napierd... szarej nie idzie ograniczyć.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal15275    1

Ja pod ursusa 330 sadzę co 120 i nie wyobrażam sobie mniej. Przy tej odległość nie raz ciężko wjechać traktorem żeby nic nie rozgnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, drzewko23czeresnia napisał:

rzadek doswiadczalny 15 roznych nowych odmian a po bokach asia.

jesli to vibrant to mi sie podoba.

 

ma ktos allegro ??

 

zobacz najpierw jak  owocuje vibrant a dopiero póżniej się podniecaj. kwiat robi wrażenie ale  to nie wszystko

7 minut temu, Michal15275 napisał:

Ja pod ursusa 330 sadzę co 120 i nie wyobrażam sobie mniej. Przy tej odległość nie raz ciężko wjechać traktorem żeby nic nie rozgnieść.

to chyba na mateczniki tak szeroko  sadzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal15275    1
13 minut temu, racyl napisał:

zobacz najpierw jak  owocuje vibrant a dopiero póżniej się podniecaj. kwiat robi wrażenie ale  to nie wszystko

to chyba na mateczniki tak szeroko  sadzisz

Nie, pod zwykłą uprawę. Kiedyś sądziłem co 100 tylko wtedy ciężko było przejechać traktorem żeby nie rozgnieść. Teraz sadzę co 120 i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj