adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

galan99    7707

Ludzie zatracili już samo myślenie tylko korzystają z gotowych programów i płaca ogromną kasę za byle co ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

To też trzeba mieć doświadczenie w uprawie i monitorować plantacje. Jak niektórzy na grupach jagodowych wstawiają zdjęcie z maczniakiem czy biała plamistością i pytają co im dolega. Przecież to podstawy. A na pytanie czym było pryskane odp polyversum. Jak by to miał być cudowny środek na wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To sam sobie przeczysz, z jednej strony popierasz tańszą saletrę amonową a z drugiej stawiasz na systematyczne zabiegi.

więc jak to się ma albo robimy coś dobrze albo byle jak i będzie co ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

taki był wydźwięk pod postem piwosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Teraz to piszcie o saletrę amonowej (kto tam sobie sypie żeby mu krzaki we wybujaly )czy o polifosce start która urzywana jest na START(czyli racylku na początku wegetacji). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w twoim przypadku to czekam tylko jak sie zapomnisz i zamiast zapytać sąsiada czy przejść przez ulicę zapytasz na forum 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Jaką firme reprezentujesz(rosafert,Yara)? Skoro polifoska jest nieodpowiednia do tej uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

😂 oj krótką masz pamięć kolego, bardzo krótką 😂

chyba nie ma drugiego takiego co by tyle nie zachwalał polifoski start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ja na jednym polu dawałem tylko Yara compleks i to nie duże dawki a krzaki w kolano. Nie wiem od czego taki duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Nie zachwalam. Miałem ze 2 przypadki że Yara zalegała długo nie chcąc się rozpuścić (może poprostu pech)dlatego przerzuciłem się na polifoske. Wątpie czy 7% azotu w formie amonowej podawanej ok. marca szkodzi truskawkom szczególnie w tym roku w którym co drugi dzień leje .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to o sobie pisałem że zachwalam ten nawóz 😁. od marca to może nawet nie ma śladu nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637

Truskawka to 70% formy azotanowej i 30% amonowej. To jest taki teoretycznie najlepszy bilans, ale zawsze można to trochę zmieniać chcąc bardziej pobudzic wzrost wegetatywny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edek85    6
Napisano (edytowany)

Panowie to juz jest zainfekowana szaruchą. Pod szypułka jeszcze nic nie ma ale to kwestia czasu. Teraz pytanie do was. Czy jesli idą dobre ŚOR to zatrzyma postep  czy to juz pozamiatane? I nie pisac mi tu ze bylo pryskac w czasie kwitnienia! Pryskane bylo. Okolo 5-10%  takich jest.  Roxana z pod agrowłokniny

IMG_20210523_142840.jpg

Edytowano przez edek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Jak Roksana to pod pług. Przy takiej pogodzie nie utrzymasz jej. To jej już trochę przesuszone. Daj Scorpiona teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edek85    6
7 minut temu, cinek1808 napisał:

Jak Roksana to pod pług. Przy takiej pogodzie nie utrzymasz jej. To jej już trochę przesuszone. Daj Scorpiona teraz 

Nie jest tak zle . W zeszlym roku jakos tam dalem rade utrzymac. Jak bedzie Taka pogoda to kazdą bedzie ciezko utrzymac . Jutro planowalem  wjechac Kenja . Mowisz ze lepiej scorpionem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartas0706    8

Panowie co polecacie na szarówe z krótką karencją - zamiennik dla Teldora  500 sc

Jak u Was ze zbiorami ?

Z tunelu już z X0 kilosów jest ze zbioru - cena jeszcze mega (pewno przez wysoką inflacje :))

Przez taką pogodę i zapowiadane 2 najbliższe tygodnie to truskawy z pola będą koło 15 Czerwca

 

pozdrawiam

Bartek

20210521_084312.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Teldor do środek zapobiegawczy. Cena dobra to i pasowało by zadbać dobrze o ochronę. Teraz Luna, świtch, Signum, mythos( sprawdź karencję) Prolectus 1 dzień karencji. Preparaty zapobiegawczo interwncyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
Napisano (edytowany)

Prolectusem nie pryskaj, zostawia nieprzyjemny zapach na owocach, niby 1 dzień karencji, a trzeba czekać 3-4 dni żeby owoce straciły ten zapach. 

Pachnie taką jak zgniłą cebulą, lub cis w tym stylu, a jak jeszcze zaladowalem na samochód i zanim dojechałem na Bronisze to ten zapach się bardzo rozniósł i potem musiałem schodzić z ceny żeby jakoś to sprzedać, niby towar ładny, gruby, smaczny ale ten zapach odpędzał kupujących. Dla kogoś kto nie zna tego oprysku pachniały jakby zaraz miały zgnić. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

U mnie na Roksanie z pod włókniny też pojawiają się takie czerwonkawe końcówki ogonków pod szypułką. Luna poradzi coś na to czy dorzucić do niej np skorpiona? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszystkie środki powrzucaj na raz do beczki a za tydzień nie będzie co użyć 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj