Polecane posty

MgrLukash    154

To porównanie było z własnego życia wzięte. na Dx4.50 by ci starczyło tylko że zapewne bez 4x4 ;)

Zależy jaka masz prasę :D ale skoro ja 7211 masz zamiar ciągać to pewnie jakaś lekka bez rotora i noży.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

luke wszedzie sie boisz ceny czesci, pewnie ze slyszenia gdzies od kogos tam niewiadomo skad co slyszal od znajomego. Po czesci do same jedziesz w wiekszosci do serwisu i dostajesz je za normalne pieniadze.

Zreszta co tu dywagowac, jak cos ma sie psuc sie bedzie a inny bedzie jezdzil i jezdzil i palcem nie dotknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

To akurat prawda co Mikruss piszesz ... Nie ukrywam trochę się boje tych cen części ... Wszystko zależy jak się trafi akurat ... Do Ursusa, Zetora dostane w każdym kiosku części do zachodu już trzeba będzie poszukać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Pisalem ci juz , internet jest wielki, ja np do fiata znalazlem firme co sciaga czesci z wloch ze starych zapasow magazynowych - magazyny maja powierzchnie kilku ha i dostaniesz tam wszystko za normalna kase nawet do maszyn z lat 50 tych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Czyli przydałby Ci się taki Zetor 7011, tylko z silnikiem od Ursusa 4514. Szkoda, że nie produkowano seryjnie Ursusa C-360 4p, bo wtedy dałoby się do Zetora wstawić silnik 4p bez większych problemów.

Ten wygląda na fajny ciągnik: http://allegro.pl/massey-ferguson-284-s-255-ursus-zetor-i3811145653.html

Idealny nie jest, ale jak technicznie jest OK, to reszta nie będzie dużym wydatkiem.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

XMK13 Ta kabina jest w nim straszna ... i nie zapominaj przedni napęd to podstawa więc ciągniki typu 7011 opdadają ... ten massey gdyby miał inną kabine to ok ...

 

Mikruss ja wiem że nawet Zachodu nie ma co porównywać do Zetorów/Ursusów ale nawet głupie porównanie jak był u mnie serwis do Majora na przeglądzie i panowie sami stwierdzili że eksploatacja Proximy a Majora jest o 3/4 tańsza ... porównując pompe hydrauliczną która do majora kosztuje 800zł a do Proxy 5 tys zł ... Z drugiej strony tak patrzę czy jednak nie lepiej jednak tego zetora kupić ... 15ha to nie jest dużo i kokosów się nie osiągnie na tym areale o powiększaniu nie ma mowy ... Mając od nowości Zetora 7211 który zrobił 7500 mth przez 23 lata czyli robił rocznie 326 mth i to sporo się wyjeździł w prasie kostce po zarobkach i tak naprawdę nic oprócz sprzęgła się w niego nie włożyło to czy jest sens bawić się w zachód? C-330 wypracowywało ze 150mth łącznie powiedzmy 500mth z Zetorem czyli śmiech... Wiadomo kiedyś tą C330 i tym 7211 obrobiło się wszystko ale idźmy z duchem czasu ... teraz wiem co to znaczy przedni napęd ... Ale patrząc pod trzecim kontem trafić nie wypracowany zachodni ciągnik (o który nie jest łatwo, tym bardziej że wiem ile dobre ciągniki stoją we Francji czy DE) to przechodzi bezawaryjnie a za razem w lepszym komforcie pracy niż takowy Zetor czy Ursus ;)

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

MgrLukash prasa to hesston 5540 do tej pory współpracowała z C-360

 

 

XMK13 ten massey jest jakieś 8 km ode mnie


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

bartek pasówce da rade i nawet ta c-360 u nas sąsiad ciągał sipme mfem 255 i też jakieś tam belki kręcił :P

 

Chętnie jak to zaznaczyłem wcześniej kupiłbym sobie powiedzmy takiego nowego Majora 60 jakby był dostępny w ofercie no i żeby jeszcze było na niego stać :P Ale jak się spłaci obecnego majora a gospodarka będzie szła to może i się kupi ?? Tylko ja troszeczkę w to osobiście wątpię ... I sam tata twierdzi że raczej w nic więcej oprócz tego nowego Majora nie będziemy inwestować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci kolego polecam renie 90.34 na taki areał będzie w sam raz ,silnik bez turbo fenda więc mało spali a z częściami może i jest trochę ciężej ale ja mam i nie narzekam przez 3 lata pracy co roku na ponad 100ha naprawiałem sprzęgło wom i w tym roku uszczelniacze na zwolnicach a kolega ma ursusa fakt części tanie i dostępne ale koszt utrzymania przez te 3 lata podobny bo wiecznie przy nim siedzi i dłubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

RadikRenault spotkałem się z dwoma opiniami na temat Renault ... Oboje ludzi którzy posiadają te ciągniki z serii XX.14 jeden wychwalał drugi strasznie ganił że ciągle coś i że jak miał Ursusa 914 to mniej przy nim siedział niż przy tej Renacie ... No i ganił koszt części że są masakrycznie drogie bo jakiś tam wałeczek od napędu 3 tys zł ... Tak jak pisałem wcześniej 90.34 będzie za duża potrzebuje czegoś od 65KM do max 75KM bo to ma być ciągnik pomocniczy a nie główny ... Major z pługiem daje super rade a dokupie agregat 2,5m z siewnikiem i też pociągnie bez problemu... Tak jak zaznaczyłem wcześniej ziemi ornej mam tylko ok. 8ha a 7ha jest łąk ... :) Kiedyś obrobiłem ten areał Zetorem 7211 i Ursusem C-330 i troszkę żałujemy że 7211 sprzedaliśmy bo trzeba by mu napęd tylko dołożyć i by było super :) Ale nie wiedzieliśmy że tak się sprawy potoczą z Majorem...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko kolego Ci napisałem moje obserwacje w marce renault:) a jak coś miejszego to ursusa tylko nie pamietam dokładnie ale chyba 5345 znajomy ma i tłucze go cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

luke 16 ta pompa to chyba ze złota że taka droga posiadam dx 4.31 75km wałek wom 540 750 1000 biegów 20 do przodu 5 do tyłu oszczędny a części nie takie drogie najdroższa jest skrzynia biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411
Luke16 - Mój znajomy właśnie kupił Same Explorer-a 70, '89 rok. Jeszcze nie wiem jak się będzie sprawował, ale po jego obejrzeniu mogę stwierdzić, że został starannie wykonany. Szczerze mówiąc (pisząc :)) jestem pod wrażeniem tej maszyny. Silnik jest oszczędny do bólu - MWM (Deutz) chłodzony powietrzem. Nie spali więcej niż 60-tka. Do tego 4 biegi, 3 zakresy reduktora + biegi pełzające, rewers, napęd 4x4, hamulce na przód, dobry skręt. Jedynie hydraulika może być minusem, bo ponoć pompa ma wydajność tylko 35l/min. Znajomy go kupił, żeby zapiąć mu tura. Kupując za granicą dostanie się zgrabny ciągnik za niecałe 30tys PLN. Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

 

Mikruss ja wiem że nawet Zachodu nie ma co porównywać do Zetorów/Ursusów ale nawet głupie porównanie jak był u mnie serwis do Majora na przeglądzie i panowie sami stwierdzili że eksploatacja Proximy a Majora jest o 3/4 tańsza ... porównując pompe hydrauliczną która do majora kosztuje 800zł a do Proxy 5 tys zł ..

 

 

Co Ty za bajki opowiadasz! Jakie 5 tyś ? Cena ok 2 tyś - jak do większości ciągników http://sklep.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-dwusekcyjna-zetor-proxima-power-pzsurd2010-urd-201002v-64420929-64420920-p-169.html

Do Majora na 100% jest ta sama cena. Silnik jest ten sam co w Proxie 80 więc i pompa też ta sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Major ogólnie jest tańszy i części też ma tańsze. Jednak zauważyłem duży problem z tym ciągnikiem, otóż sam producent nie wie, ile silnik w tym ciągniku ma mocy! Pierwsze dane producenta mówiły o 77KM, później pojawiła się moc 72KM (mam prospekt z podaną taką mocą), a teraz na stronie podają 76KM. Moment obrotowy jednak nigdy się nie zmieniał ani ogólnie silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Z tego co słyszałem to ma 76 km, a 72 km ma wpisywane, żeby nie mieć filtra cząstek stałych - ile w tym prawdy, to szczerze nie mam pojęcia.

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nowa norma Stage IIIB ma dotyczyć silników od 100KM w górę. Tak dokładniej, to ta norma już obowiązuje 2 rok, tylko prawo pozwala na montaż silników z Stage IIIA, które zostały zakupione lub wyprodukowane wcześniej.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Proximy 90 km muszą mieć silniki Euro 3B z filtrem cząstek stałych, z tego co się dowiadywałem, to pierwszy kwartał będą silnik 3A - jak te się skończą to niestety ale wchodzi filtr cząstek stałych...

Chciałbym bardzo aby był on od 100 km...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W miesięczniku "Farmer" pisali, że norma Stage IIIB obowiązuje silniki od 100KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Chciałbym, żeby tak było, ale pisałem do Zetora i mam prospekty to proxima 90 km ma już silnik Euro 3B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Może jest tak, że silnik, który może generować moc 100KM, lub wyższą musi spełniać normę IIIB, nawet jeśli osiąga mniejszą moc. W końcu 1 silnik ma pewien zakres osiąganych mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Co do Majora to ma 76/77KM powód to rejestracja... Mój w dowodzie ma o dziwo 77KM a wujka ma już 72KM pytałem człowieka który go sprzedawał i mówi że faktyczna moc to 77KM ale musieli to zmienić na homologacji bo przepisy wymagają już filtra cząsteczek to Zetor obszedł ten przepis :P Ale podobno w tych najnowszych ma się to zmienić ale ile w tym prawdy tego on sam nie wie... Ahh te normy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj