Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawidg2    31

to ta sama co ja dałem, tak mnie zaciekawiło to i tak myślę czy opasy by można wpuścić do tego. Tylko posadzkę zrobić i stół paszowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to ta sama co ja dałem, tak mnie zaciekawiło to i tak myślę czy opasy by można wpuścić do tego. Tylko posadzkę zrobić i stół paszowy.

 

ta sama, bydło mogłoby trochę poniszczyć konstrukcję i poszycie, ale możnaby sobie z tym pewnie poradzić za pomocą pastucha, ale już mury oporowe takie jak w tych rozwiązaniach z usa to już fantastyczna sprawa - można łatwo wybierać ściółkę ładowarką, http://asicoverbuildings.com/cattle-building muszę ogarnąć kurs spawacza może wyssałem z mlekiem matki jakiś ślusarski talent i będę w stanie samemu rzeźbić coś poza sezonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Można konstrukcję na murku postawić albo są takie betonowe klocki jak "lego" do ułożenia jako mur oporowy. Nawet mają na takimś czymś te konstrukcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mi akurat zależy na braku związania takiej hali łukowej z podłożem, gdyż jej koszt będzie nie wiele większy od pozwolenia na budowę, zamierzam tylko utwardzić podłoże na zgłoszenie i postawić tunele, w dłuższym okresie raczej nie będę ich użytkował, ewentualnie wykorzystam je w innym przeznaczeniu i w innej lokalizacji/ być może będę je również modernizował (dodając izolację termiczną na poszycie), ale wydaje mi się, że już niższego stosunku ceny do powierzchni nie uda się uzyskać - sąsiad stawia tunele foliowe o rozpiętości 10m i wysokości 4 metrów - oparte na giętym kątowniku 50mm wzmocnionym prętem; kątownik 60x60x4 kosztuje ok 10zł/mb, więc za 20zł/m2 można zrobić bunkrową konstrukcję + poszycie 10zł/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ten użytkownik ma konstrukcje łukowe http://allegro.pl/li...?us_id=25194617 . Te "klocki lego" stawiasz na ziemi, jeden waży ponad tone to wątpie żeby wiatr porwał całą konstrukcję o ile się dobrze zakotwiczy.

 

 

http://allegro.pl/klocki-betonowe-bloczki-mur-zasieka-silos-i2700594892.html o te klocki mi chodzi, z jednego mamy 1m2 ściany. mogły by być trochę chudsze.

 

 

Dodatkowo myślę że spokojnie z drugiej strony można by usypać pryzmę kiszonki i drugą taką ścianę postawić z tych klocków. Kwestia tylko posadzki i uszczelnienia szczelin.

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

rura to jeszcze lepszy materiał (tylko nie wiem jak będzie na tym leżała plandeka) http://allegro.pl/rura-od-fi-33-7-do-76-1-sycow-strzegom-jawor-rury-i2703941235.html materiał też dosyć tani (nie wiem tylko czy mocniejszy konstrukcyjnie, ale organoleptycznie stwierdzam, że rura będzie mocniejsza), takie klocki również można zrobić we własnym zakresie (do kiszonek stosuje się podobne rozwiązanie w kształcie odwróconej litery T, dzięki czemu uzyskuje się większą stabilność przy mniejszej masie m2 ściany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale klocki można łatwo przestawiać. wiem że T się stosuje albo L ale też trochę kosztują. Wątpie żeby te klocki się przesunęły jakby jeździł przy nich i ubijał kiszonkę nawet przy 3 szt na wysoko (2,1m).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie da się ukryć, do wiaty łukowej takie L - ki istnitnie się nie nadają, ale do kiszonki są już w sam raz, bo szybciej sieje ustawi, ale z drugiej strony te klocki można wyżej sztaplować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No tak, pozatym jeśli mamy jakiś plac to możemy je ustawić na tym placu. A te L to pewnie trzeba zabetonować jeszcze. Klocki nawet można ułożyć na ziemi i robić pryzmę między nimi. a w razie konieczności można je przestawić i zrobić większy silos. No i jak piszesz w razie konieczności powiększyć silos na wysokość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajmanek15    6

-- połączono --

 

witam zastanawiam sie nad budowa wiaty garazu i teraz czy lepiej bedzie metalowa czyli z blachy trapezowej i ocieplona styropianem czy murowana i ocieplona. Ma w niej byc warsztat gdzie bede mógł remontowac maszyny, przechowywac i ewentualnie chowac zboże w czasie deszczu :) jesli możecie to piszcie jaka wy byscie robili i dlaczego ewnetualnie plusy i minusy oby propozycji za wszystkie odp. dzieki :)

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów, ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Kajmanek czy będziesz ogrzewał wiatę ??, raczej nie więc będzie to garaż napisz jakieś wymiary cóś więcej ??


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajmanek15    6

Kajmanek czy będziesz ogrzewał wiatę ??, raczej nie więc będzie to garaż napisz jakieś wymiary cóś więcej ??

Bede ocieplał sturopianem od srodka w ten sposub ze bedz nawiercal dziury i na sruby :) wymiary 10m długa 5 m szeroka i 4 lub 3 wysoka we wjezdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki97    0

Witam mam pytanie do was odnośnie zezwoleń na wiaty? Planuję zrobić wiatę na kombajn taką nie dużą mam z jednej strony garaż z drugiej stodołę wychodzi na to że bym musiał postawić jedną ścianę zadaszyć to o było by zrobione. ścianę chciałem zrobić z brusów drewnianych i do tego blacha trapezowa żeby mi tylko śnieg nie zawiewał. jeśli to wykonam bez zezwolenia czy mogą mi karę jakąś dowalić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nie kolego jeśli uzupełniasz zabudowę wewnątrz siedliska ,także możesz dowolną postawic ,nawet jak byś chciał postawić gdzieś z boku to spokojnie do 30m2 ,bez fundamentu inie wyżej jak5m,zachowując 4m od granicy sąsiada :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

na jakiej podstawie 4m, na jakiej 35m2?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Według prawa budowlanego 4m od granicy bez zgody sąsiada i mówimy o wiatach bez fundamentu ,jeśli inna budowla to pozwolenie lub zgłoszenie zamiaru budowy tak było jeszcze w zeszłym roku jeśli się coś zmieniło to niech ktoś mnie poprawi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joozeff    0

witam, chce przebudować stara stodołę aby moc w niej przechowywać maszyny rolnicze, stodoła ma w tej chwili wymiary 16x12m docelowo chce zmniejszyć ja do rozmiaru 16x8m. Budynek jako tako jest w dobrym stanie lecz dach wymaga remontu. Stodoła jest murowana z fundamentami, wszystkie odległości od sąsiadów są zachowane. Jakie sa mi potrzebne dokumenty do przebudowy? Czy potrzebny jest mi projekt nowego budynku jak i projekt rozbiórki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Według mnie wystarczy zmiana użytkowanie z przebudową, ale najlepiej pójść do gminy do budownictwa i powinni wszystko wyjaśnić.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj