Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wiata

lambogrand    26

Mam problem poniewaz stara szopa i stodoła w ktorej trzymam maszyny grozi zawaleniem, wiec zastanawiam sie nad budowa nowej wiaty na maszyny co sadzicie lepiej stalowa konstrukcja czy sciany morowane co tansze i lepsze? wymiary 12 szer 30 dl 5 wys

sebe1033    62

nie ma lepsze gorsze stali nie pomalujesz przerdzewieje ,muru nie zatynkujesz skruszeje.Zalerzy chcesz ściany to rób mury niepotrzebne ściany to rób ze stali chyba że stal obłożysz deskami .

GSX    0

Witam mam podobny problem tylko że u mnie brakuje miejsca na maszyny

Jeżeli chodzi o wymiary to powinny być podobne do podanych przez Ciebie. Z tym że u mnie będzie tam przedziałka (cała konstrukcja murowana) gdzieś 1/4 chce zrobić sobie pomieszczenia na parnik oraz śrutownik Ii kojce dla świnek oraz legowiska dla krów jakiś boks dla kur.

Wiadomość z agroFakt.pl

lambogrand    26

Garaz bym potrzebowal na kombajn ,nawozy,jakis warsztat a na reszte maszyn to postawie sama wiate stalowa ,nieorientuje sie wogole ile moze mnie ta inwestycja wyniesc,moze bym zlozyl wniosek na nastepny prow

marcin974    25
Mam problem poniewaz stara szopa i stodoła w ktorej trzymam maszyny grozi zawaleniem, wiec zastanawiam sie nad budowa nowej wiaty na maszyny co sadzicie lepiej stalowa konstrukcja czy sciany morowane co tansze i lepsze? wymiary 12 szer 30 dl 5 wys

A ja jestem w Takiej samej sytuacji jak założyciel tego tematu, Czy może ktoś przyblizyc koszty postawienia takiej wiaty 12X30X5 Najtańszym kosztem?

Byle tylko na maszyny nie padało...

kamil14    1

Mój sąsiad buduje wiate z płyt płotów betonowych i robota szybko i tanio idzie

zimny90    1

Ja postawiłem 2 lata temu identyczną wiatę jak ty chcesz 30x12m. Koszt to granica 65 tys PLN. Ściany z gazobetonu, dach to konstrukcja stalowa z kratownic i na to blacha trapezowa.

lukasz15    2

Też jestem w podobnej sytuacji co wy bo mi też brakuja miejsca na maszyny i zastanawiamy się nad postawieniem wiaty. Ile może kosztować wiata bez murów tylko jakiś dach???

lambogrand    26

zimny90 a miałes jakas firme ktora to wykonala czy te 65 tys to juz z robocizna? Jesli firma to jaka?

GSX    0

Teraz taka impreza będzie kosztować około 100000zł. Ztego co się dowiadywałem w pewnej firmie budowlanej tylko oni materiał załatwiają itp.

zimny90    1

Robiła mi to taka taka ekipa zajmująca sie budową, niemają chyba zadnej nazwy. Stawiali mi tez obore w zeszłym roku a teraz buduja mi nowy dom. 65 tys wyszło z robocizną. Ale 2 lata temu pustaki kosztowały 4-5zł a dziś 9-10zł to koszt na dzien dzisiejszy bedzie napewno wiekszy niz wtedy

yacenty    565

a masz to jakos porzadnie podizolowane? daloby rade tam spokojnie i bezpiecznie przechowac zboze przez jakis miesiac, moze 2?

jarekw    2

W temacie wiat, to polecam kupic z PKP słupy trakcji elektrycznej w cenie złomu (najczęściej są jeszcze w dobrym stanie). Następnie zatrudnic inżyniera/konstruktora żeby przeliczył, co ile te słupy rozmieścic (zależnie od przeznaczenia i obciążeń). I własnymi siłami można zrobic funkcjonalną, a co najważniejsze tanią wiatę. Jest taka możliwośc aby połączyc konstrukcję stalową z drewnianymi płatwiami i wtedy jeśli ktoś ma swoje drewno to będzie musiał tylko kupic jakieś pokrycie (blachę lub ondulinę) i wiata będzie jak się patrzy. A jak pytał @yacenty, z czasem można wybetonowac posadzkę, wykonac obudowę i wtedy jest wielofunkcyjny budynek.

Tylko problem w tym, że coraz trudniej takie słupy kupic, bo duże zainteresowanie jest tym, a i złom stalowy w cenie.

zimny90    1
a masz to jakos porzadnie podizolowane? daloby rade tam spokojnie i bezpiecznie przechowac zboze przez jakis miesiac, moze 2?

Tak. Pod posadzke była dana folia dosyć gruba. Co roku przechowuje w tym rzepak ale to tak przez tydzien lub dwa wiec raczej nie ma możliwości żeby nawilgł albo coś w tym stylu.

Goblin    8

ja buduję garaż z strychem na pszenice o ładowności 100 ton a na dole garaż o wysokości 4m wymiary garażu 7m szeroki 14m długi ;)

Piotruniu25    1059

Ja też musze jakoś wiate zrobić bo nie wszystkie maszyny mi sie mieszczą do garzy ja myśle zrobić z ogrodzeń betonowych.

kalus77    22

my mamy podobna sytuacje bo stawiamy wiaty 60m długości i 15m szerokości :lol: a konstrukcja jest zwykła murowana

Kali    0

Jakie sprawy papierkowe trzeba załatwić przy budowie wiaty i ile to kosztuje? Co jest niezbędne, a na czym można oszczędzić?Kto ostatnio budował to może napisze.

banan575    104

u nas tez w przyszłe wakacje będzie stawiana taka 20x6x4. a materiał to slupy betonowe i blacha trapezowa i profile metalowe

Jaki koszt takiej wiaty metalowej? Pokrytej całą blachą i konstrukcją metalową? Może taniej ściany postawić z pustaka i zamiast zaprawy użyć kleju?? Jak najtaniej wybudować wiatę będzie? 22/8/5

wlodiw    2

Witam poszukuję firmy która robi wiaty kompleksowo, czy robi projekty, przyjeżdża, montuje i co ważne wiaty konstrukcji stalowej ze ścianami z blachy trapezowej. No i ważne żeby firma była w miarę tania, jeśli macie jakiś namiar to podżuccie.

jerzy    2

Mam namiar na taka firmę adres internetowy www. balex.com.pl. Prosiłem o wyliczenie kosztu hali 8 szerokości 18 długości, koszt 54 tys, mało nie spadłem z krzesła wg strasznie drogo. pozdrawiam Jerzy

Nikita_Bennet    100
W temacie wiat, to polecam kupic z PKP słupy trakcji elektrycznej w cenie złomu (najczęściej są jeszcze w dobrym stanie).....Jest taka możliwośc aby połączyc konstrukcję stalową z drewnianymi płatwiami i wtedy jeśli ktoś ma swoje drewno to będzie musiał tylko kupic jakieś pokrycie (blachę lub ondulinę) i wiata będzie jak się patrzy.

Ciekawy pomysł ale też o czymś takim myslę tyle że będzie to mała wiata na kombajn+dwa ciągniki max na słupach energetycznych, dach drewniany bo to idzie łatwo załatwić (kupić) a i mam gdzie przeciąć, blacha już leży na dach a sciany w późniejszym czasie także z blachy, z drzwiami dam sobie na luz zeby był przewiew.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez rolstudent
      Cześć.

Od jakiegoś czasu jestem w zarządzaniu mikroektrowni zasilanej tylko gnojowicą od krów mlecznych.
      Myślę że nad tematem zastanawia się sporą część z was. Na jakieś pytania chętnie odpowiem i wymienię się doświadczeniem. Na chwilę obecną walczę z wysokim poziomem H2S w gazie. Poza tym elektrownia pracuje i produkuje prąd.
    • Przez headman
      Witam !
      jestem tutaj nowym członkiem, dołączyłem dzisiaj. Więc jeszcze nie wiem do końca co i jak. Jeśli dodaje nie w tej zakładce to proszę o przeniesienie oraz wyrozumiałość. 

Jestem rolnikiem z zamiłowania ,  mam 4 ha dobrej klasy ziemi ( tak wiem że to nic w dzisiejszym świcie ). Traktuję to jako swoje hobby.  
      Na swojej ziemi uprawiam zboża oraz prowadzę małą hodowlę trzody chlewnej. Skończyłem studia wyższe z zakresu rolnictwa, moje uprawy oraz produkcja zwierzęca jest zadbana i nie dokładam do swojego zamiłowania, zawsze coś tam zostaje

Przechodząc do sedna sprawy, zastanawiam się nad budową budynku gospodarczego/ garażu na maszyny.  Poniżej wstawię  taki swój projekt jak to mniej więcej widzę.  Czy możecie mi powiedzieć jak to będzie wyglądało z kosztami, oraz jakich materiałów użyć , zrobić to z płyt betonowych czy pustak ? Wysokość około 3,5m dach ze spadem w jedną stronę. 
      Pozdrawiam ! 

• Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez kukielMGX
      Posiadam 60ha, Z czego okolo 27ha siejemy pszenzyta i owsa. Reszta to pastwiska i łąki. Zboza siejemy tyle- zeby starczyło slomy i na srute. Mamy 54 sztuki bydla w czym znajduja sie 12 opasow 3 krowy(zeby mleko bylo dla siebie) reszta to mamki cielaki i jałówki. Sprzet jakiego uzywamy to Kubota M110GX, Ursus 914, Zetor 5320, Ursus c330, ładowarka zettelmeyer ZL801. prasa krone, kosiarka vicona, plug kverneland ab100, talerzowka metalfacha  i rozrzutnik 6t. i tu pytanie jak powiekszyc to gospodarstwo? w co pojsc? wiecej opasow? A moze przejsc na bydlo mleczne?