Polecane posty

KonradBugaj    2

Panowie jakie ciśnienie powinno być na zasileniu pompy wtryskowej MOTORPAL 4M 3176 takiej jak w zetorze.

Zauważyłem iż wachą się 0d 0,4 do 0,1 bara. Mam do wymiany zaworek w pompie. Takie ciśnienie jest na pewno złe!

Wiem że w C-360 powinno być ok 3,5 bara a w motorpalu nie bardzo mogę znaleźć.

Pytam bo chcę ocenić czy nowy będzie spełniał normę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Powinno być bardzo podobne. Szczegółowych danych również nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Panowie, zastanawiam się czy nie zwiększyć dawki paliwa (silnik S-4003), ponieważ silnik albo mi się wydaje ale jest bardzo słaby. Oleju nic nie bierze, kąt wtrysku poprawny, pompa i wtryski po regeneracji z 500mth temu, Przed regeneracja było tak samo, tylko że teraz jest spalani sporo mniejsze, Bo np. w opryskiwaczy 4,5L/mth, w pługu 20L/ha czyli tak jak zawsze. Próbowałem w zeszłym roku tym samym pługiem na tym samym polu orać 4011 toż to istny szatan, zakopcił ale nawet z obrotów nie spadł, spalanie to samo a dodam, że ten silnik chla 15L oleju na dzień roboty. A mojego przytrzyma troche to zaraz dusi no i wiadomo kopci. Więc tak pomyślałem czy by nie spróbować zwiekszyć dawki paliwa tą ukośną śrubą u góry na pompie, tylko tu pytanie o ile ja wykręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

jak 4011 to przy nim szatan to podkręcenie dawki też mu nie wiele pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Dla mnie to jes niezrozumiałe, mój silnik jest w idealnym stanie więc wg mnie pozostaje dawka paliwa zbyt uboga. PS. Głowice też po remoncie parę lat temu. Ciągnik robi ze 100mth rocznie więc raczej sie nie zuzyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

To najpierw zaznacz sobie czymś jak jest a potem podkręć 1/4 obrotu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

1/4 czy 1/2 obrotu nic nie pomoże będzie trochę lepiej.Na 3 biegu ma ci mielić po zwolnice a nie dusić.20 litrów na ha? To jakie ty masz ziemie? Skoro takie spalanie to powinien mieć moc,wymontuj i zanieś do pompiarza powiedz że chcesz zwiększyć dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

20L/ha to przy względnych warunkach. Ziemia to tęga rędzina. Orka pługiem 2x35 max 2 szosową a czasem 5 terenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

To ma co robić ale 20 litrów nie powinno wynieść nie wiem jakie obroty dajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

1800 obr. Wiem, sprawdze ile jest wykręcona śruba w 4011 i w moim i bede wiedział czy to przez zwiększoną dawke jest taki mocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    447

Jakie wieksze sekcje można zamontować do pompy c360 bez przeróbek pompy?  Jak wyglada ich wielkość w porownaniu do standardowej sekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Do której pompy największe od ciężarówek z bliźniaczo wyglądającą jednak większa ilością cylindrów. Pytanie jest inne PO CO ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    447

1. Standardowa P24-49

2. Aby podać wieksza dawkę nie wydłużając za bardzo czasu wtrysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Dziadek dał niecały rok temu pompę do regeneracji nawet nie wiem gdzie i wszystko ładnie, ale ostatnio z bagnetu zaczął znikać olej. Było nalane do słowa min. i po 2 mtg spadło do kreski min na bagnecie.Wycieków brak, oprócz tego na łączeniu pompy ze spręzarką, ale to olej ze sprężarki wyciekł. Czyżby simmering na wałku szlag trafił? 

Edit: Jaki rozmiar uszczelniacza jest w tej pompie?

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caros2    1

Mam pytanie odnośnie pompy wtryskowej do C360 3P? Czy pompa do C 360 3P jest taka sama  jak do Ursus 3512?Czy ma inne parametry?

512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Pompa rotacyjna? Zaworek jest w pokrywie głowiczki, gdzie przychodzi przewód zasilający. Tu gdzie zaznaczyłem

images~2.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hitman1404    0

Witam Panowie

Mam pytanie, bo jakoś tak dziwnie mi chodzi traktor po regeneracji pompy i wtryskiwaczy zerkniecie ?

Dodatkowo przy dodaniu gazu na wysokie obrony wejdzie na obroty spadnie trochę  i znowu wejdzie i dopiero trzyma.

Przy schodzeniu na bardzo niskie tak samo, zejdzie troche go przydusi i ustabilizuje.

https://www.youtube.com/watch?v=R3dM4TBXy3I&feature=youtu.be

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
19 godzin temu, Hitman1404 napisał:

Witam Panowie

Mam pytanie, bo jakoś tak dziwnie mi chodzi traktor po regeneracji pompy i wtryskiwaczy zerkniecie ?

Dodatkowo przy dodaniu gazu na wysokie obrony wejdzie na obroty spadnie trochę  i znowu wejdzie i dopiero trzyma.

Przy schodzeniu na bardzo niskie tak samo, zejdzie troche go przydusi i ustabilizuje.

https://www.youtube.com/watch?v=R3dM4TBXy3I&feature=youtu.be

 

Siemano,kąt wtrysku dobrze ustawiony ? Układ paliwowy odpowietrzony  ? Przyduszanie może oznaczać zapowietrzony układ.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hitman1404    0

Kąt wtrysku tak. Sączy mi się paliwo przy zaworze przelewowym pompy wtryskowej. Wcześniej go wgl nie było. Była zwykła śruba z dziurami jak idzie od filtrów do pompy. No układ odpowietrzony był podczas pierwszego odpalania po montażu. Czy teraz też gdzieś trzeba odpowietrzacz jeszcze ? A może się unormuje jak pójdzie w pole ?

Edytowano przez Hitman1404

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
12 minut temu, Hitman1404 napisał:

Kąt wtrysku tak. Sączy mi się paliwo przy zaworze przelewowym pompy wtryskowej. Wcześniej go wgl nie było. Była zwykła śruba z dziurami jak idzie od filtrów do pompy. No układ odpowietrzony był podczas pierwszego odpalania po montażu. Czy teraz też gdzieś trzeba odpowietrzacz jeszcze ? A może się unormuje jak pójdzie w pole ?

A w jakim to ciągniku jeśli można wiedzieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Przemix
      W moim MF 255 prawdopodobnie czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej (przestał podnosić, a wcześniej, na rozgrzanym oleju, robił to dość wolno). Byłem na dwóch różnych składnicach maszyn i spotkałem się z dwiema opiniami. Pierwszy sprzedawca polecił mi samodzielną regenerację pompy zestawem naprawczym, drugi natomiast stwierdził, że lepiej wymienić całą pompę (na stanie miał bodajże jakąś turecką za 900 zł).
      Chciałbym zapytać co w tej sytuacji wybrać? Może ktoś z forumowiczów remontował podnośnik w MF i mógłby coś polecić?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez Fujitsu
      Sprzedam ramę Ursusa 385 razem z dokumentami dowód rejestracyjny tablica biała. OC cena 2500
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj