Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Leszy    5022
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Czekaj jeszcze kwiecień maj i będzie płacz i torfy przeproszone 😉

Jak teraz zalane, to i kolejne pokosy dobrej jakości trawy nie dadzą. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7376

Wy już azot dajecie a u nas mokro, npk jeszcze nie posiany

Mało kto dał nawozy, a włóka to prawie u każdego jeszcze pod dachem stoi

Teraz miało być trochę słonecznej pogody a już deszcze nadają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Ja też jutro z polidapem jadę dopiero 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
21 minut temu, Karol6130 napisał:

Wy już azot dajecie a u nas mokro, npk jeszcze nie posiany

Mało kto dał nawozy, a włóka to prawie u każdego jeszcze pod dachem stoi

Teraz miało być trochę słonecznej pogody a już deszcze nadają 

Na TUZ-y to nic nie dane, ale trawy na ornych to już trzeba było nawozić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225
32 minuty temu, Leszy napisał:

Jak teraz zalane, to i kolejne pokosy dobrej jakości trawy nie dadzą. 

Chcąc dobry materiał zbierać to max 3 lata i przesiewać. Gorzej jak na naturze. Ale z braku laku i kit dla młodzieży lepszy niż wszystko kupić. 

Ode mnie jeden gość 380 bel kupił od jesieni krowom i to nie jakiś rarytas bo w większości kupkowka... Wszystkie łąki ma na ornych i tylko z lucerny coś urobil, a i to bez szału... Tyle hajsu władował głowa mała. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
1 minutę temu, pedro2 napisał:

Chcąc dobry materiał zbierać to max 3 lata i przesiewać. Gorzej jak na naturze. Ale z braku laku i kit dla młodzieży lepszy niż wszystko kupić. 

Ode mnie jeden gość 380 bel kupił od jesieni krowom i to nie jakiś rarytas bo w większości kupkowka... Wszystkie łąki ma na ornych i tylko z lucerny coś urobil, a i to bez szału... Tyle hajsu władował głowa mała. 

Teraz moda na rok i kasować ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Drogi interes. 

Ja jednak zostawiłem 3ha, tylko 4ha wyorałem. Jakby była cena 200 z dobrym hakiem to już lepiej niż na tym zbożu. 

W tamtym tygodniu 30 bel siana po 190 netto poszło. Drugi zadatkował ostatnie 30 bel kiszonki, ale 3 tyg i coś się nie zjawia... 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

Jak już rozmawiamy o torfach. Ma ktoś dostęp do koniczyny szwedzkiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    319
1 godzinę temu, Leszy napisał:

Teraz moda na rok i kasować ;) 

Gorzowskie siać i Tyle z pierwszego da Tyle towaru co stara łąka z całego sezonu 😃

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192

Czemu wy tak szybko z azotem na trawy jedziecie? Przecież to lipa wychodzi z tego 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Ile dać saletrzaku na gorzowska? Aktualnie to woda miejscami stoi i ciężki temat z jakimkolwiek wjechaniem ale teraz trochę pogody nadają to może obeschnie. Pierwszy raz zasiałem po jęczmieniu ozimym, na jesieni nie kosiłem mimo wczesnego siewu bo przyszły deszcze, a to niski teren, miałem po pierwszym koszeniu w Maju kasować i siać qq na ziarno ale przy tych cenach to lepiej jak zostawię do jesieni i pszenica zasieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
5 godzin temu, alfa napisał:

Czemu wy tak szybko z azotem na trawy jedziecie? Przecież to lipa wychodzi z tego 

Bo trawy szybko zaczynają startować. Szczególnie te mieszanki polowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
alfa napisał:

Czemu wy tak szybko z azotem na trawy jedziecie? Przecież to lipa wychodzi z tego 

jaka lipa? wczoraj 90% torfowych tuzów dostalo saletre/saletromag bo trawa rośnie jak wściekła


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    319
6 godzin temu, alfa napisał:

Czemu wy tak szybko z azotem na trawy jedziecie? Przecież to lipa wychodzi z tego 

Jak nie dać azotu jak trawa miejscami ma już ponad 30 cm 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
26 minut temu, robi57362 napisał:

jaka lipa? wczoraj 90% torfowych tuzów dostalo saletre/saletromag bo trawa rośnie jak wściekła

Albo bardzo mała warstwa tego torfu albo to nie jest torf. Torf to gleba zimna i potrzebuje dużo słońca żebyś się ogrzać po to by ruszyła wegetacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
43 minuty temu, dantur96 napisał:

Jak nie dać azotu jak trawa miejscami ma już ponad 30 cm 😃

Jeśli faktycznie ma 30 cm to ok aż za duża na azot 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
krzychu121 napisał:

26 minut temu, robi57362 napisał:

jaka lipa? wczoraj 90% torfowych tuzów dostalo saletre/saletromag bo trawa rośnie jak wściekła

Albo bardzo mała warstwa tego torfu albo to nie jest torf. Torf to gleba zimna i potrzebuje dużo słońca żebyś się ogrzać po to by ruszyła wegetacja. 

torf jest w uj gleboko tylko moj torf nie jest kwasny a wręcz zasadowy


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    22
7 godzin temu, EmilPlayP napisał:

Ile dać saletrzaku na gorzowska? Aktualnie to woda miejscami stoi i ciężki temat z jakimkolwiek wjechaniem ale teraz trochę pogody nadają to może obeschnie. Pierwszy raz zasiałem po jęczmieniu ozimym, na jesieni nie kosiłem mimo wczesnego siewu bo przyszły deszcze, a to niski teren, miałem po pierwszym koszeniu w Maju kasować i siać qq na ziarno ale przy tych cenach to lepiej jak zostawię do jesieni i pszenica zasieje.

Ja bym dał z 300 kg na hektar i myślę że będzie dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
1 godzinę temu, robi57362 napisał:

torf jest w uj gleboko tylko moj torf nie jest kwasny a wręcz zasadowy

To napewno nie jest to typowy torf. Mam i ja troche takiej ziemii. Budowa bardziej piach przypomina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ja nie wiem w sumie, albo jutro rozsieje albo we wtorek, u mnie to wszystko na ornych także luz ... ( jeszcze musi ta saletra zjechać xD ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
krzychu121 napisał:

1 godzinę temu, robi57362 napisał:

torf jest w uj gleboko tylko moj torf nie jest kwasny a wręcz zasadowy

To napewno nie jest to typowy torf. Mam i ja troche takiej ziemii. Budowa bardziej piach przypomina. 

no nie ,torf dzieli się na niski i wysoki i jeden jest kwasny drugi zasadowy, wygląd ma bardzo podobny


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

Jest sens teraz siać mieszankę gorzowska czy za wcześnie? Wszyscy tak ją zachwalają to może bym i spróbował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj