Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

superfarmer02    3664
3 godziny temu, Jasiek_ napisał:

Ruszacie już z nawozami na łąki?

chciałbym 😕 ale w tej chwili to jednie nam kilku kawałkach bym mógł a resztę to chyba poduszkowcem 😝 a takie pytanko , można wysiać NPK jeśli nadają jeszcze mrozy?? może spróbował bym tam gdzie się da ale nie zależy mi żeby sobie leżało tylko żeby się rozkładało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja z polifiska czekam na nocne przymrozki a azot najprawdopodobniej ok 10 kwietnia 

Podlaskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek_    5

A co stosujecie na łąki? Polifoske warto stosować? Ja stosuję sól i superfosfat i nie jest źle ale może polifoska jest lepsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
14 godzin temu, danielhaker napisał:

Jak mróz złapie

 

No fakt, webinar dla hodowców a pora w czasie obrządku 🙂

 

będzie zapis webinaru na naszym youtube - poinformujemy o tym tutaj, jak i na naszym fb - jak tylko będzie on zamieszczony :) 

nigdy nie ma dobrej pory ;) teraz ostro ruszacie już z wyworzeniem obornika czy nawozów mineralnych więc dzięki takiemu zapisowi zawsze można wrócić do tematu 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412
Jasiek_ napisał:

A co stosujecie na łąki? Polifoske warto stosować? Ja stosuję sól i superfosfat i nie jest źle ale może polifoska jest lepsza 

Zawsze stosuje polifoske, oba rozwiązania nie są złe, ale przy polifosce to jeden wyjazd z nawozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Muszę na wiosnę odchwaścić dwa kawałki pastwiska. Co na oset(ostrożeń) a co na szczawie? Wiem że koniczyna wypadnie ale żeby łagodnie dla trawy było. Macie jakieś patenty niekoniecznie dedykowane na trawy albo co dodać do tych zarejestrowanych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darecki2005    0

Ile saletrosanu 26 dac na łaki na pierwszy rzut? Trawy to siane na jesieni bg-3 i mieszanka bg-3 z bg-8. Reszta trawy juz kilkuletnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    936

Ja rok temu z niewiedzy też 26stke dałem , sypałem mało bo tylko + 200kg/ha plus jakieś tam szambo. Jak na taką dawkę wyrosło ładnie, ale i deszczyk był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
7 godzin temu, ThePerkins napisał:

Lepiej chyba 30stke dać niż 26stke 

Zależy co gdzie ma dostęp do czego, ja wziąłem 26 bo i tak daje daje dawki azotu. Saletrosanu 26 poszło już po 150 kg a końcem marca poprawie jeszcze saletrzakiem też ok 150 kg myślę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    936

W okolicznych punktach też nie było , więc kupiłem dalej po 1200zł/t więc chyba nie tragicznie, myślę dać około 250kg/ha. Nie za wcześnie na saletrosan jeszcze?, mróz idzie. Npk dawałeś już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Według mnie to jeszcze sporo za wcześnie. Wegetacja jeszcze nie ruszyła zbyt mocno, przynajmniej u mnie. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

W okolicznych punktach też nie było , więc kupiłem dalej po 1200zł/t więc chyba nie tragicznie, myślę dać około 250kg/ha. Nie za wcześnie na saletrosan jeszcze?, mróz idzie. Npk dawałeś już ?

Tak jedno i zaraz drugie

18 minut temu, dejmian90 napisał:

Według mnie to jeszcze sporo za wcześnie. Wegetacja jeszcze nie ruszyła zbyt mocno, przynajmniej u mnie. 

Na zboże ludzie sieją a czym się różnią siewne trawy na gruntach ornych intensywnie prowadzone? Startują równo ze zbożem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    75

Ile odstępu czasu robicie od wysiewu kizerytu do npk? Bo magnez nie lubi się z fosforem tak słyszałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Przy dzisiejszych cenach nawozów to Ci co płacą 1tyś do 2tyś za ha dzierżawy to dużo taniej kupić gotowe bele. U mnie na trawy idzie 200kg soli potasowej 100kg polidapu i 200kg saletry amonowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 5.03.2021 o 21:50, Optimus napisał:

Ile odstępu czasu robicie od wysiewu kizerytu do npk? Bo magnez nie lubi się z fosforem tak słyszałem 

wapno z fosforem się nie lubi :)

natomiast co do nawozów to warto wrzucić już teraz, tak jak Pan pisze kizeryt plus potas fosfor, a za jakieś 2tyg saletrzak i z początkiem kwietnia saletre... wszystko w temacie azotu zależy od temperatury. Teraz jeszcze nie warto dawać azotu (chyba że polifoska np 6, bo PK wrzucacie) - jest za zimno.

Warto pamiętać o siarce - wspomaga pobieranie azotu i wpływa pozytywnie na ilość białka w sianokiszonce ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darecki2005    0

Barenburg. Czy jak dam 300kg na pierwszy rzut saletrosanu 26plus to nie będzie za dużo. Trawy bg-3 i bg 7. Teraz oczywiście polifoska 6 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosuje ktoś nawożenie dolistne na trawy? Widać jakieś efekty? Jeśli tak to co stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 8.03.2021 o 15:02, Darecki2005 napisał:

Barenburg. Czy jak dam 300kg na pierwszy rzut saletrosanu 26plus to nie będzie za dużo. Trawy bg-3 i bg 7. Teraz oczywiście polifoska 6 

na B&G  3 z lucerną to max 200kg/ha, a na B&G 7 można rzucić śmiało 250kg

tym bardziej że pewnie z 200kg polifoski 6 też Pan wrzucił?

wejdzcie i sprawdzcie fakty i mity o UZ i lucernie ;) 

 

https://www.barenbrug.pl/pastewne/pytania-i-odpowiedzi/fakty-i-mity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj