Polecane posty

Taurus83    889
1 godzinę temu, robi57362 napisał:

jprd co drugi dzień pada i wieje chyba wszystka sie wysypie

To sklejaczem na strąki opryskaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

jak sprawdzić wilgotnosc faceli jak w menu nie na faceli ? jest kminek siemie lniane koniczyna różne trawy proso


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

dobra wymyśliłem. mialem ze 3 kg faceli bo zostało z siewu (nasiona kwalifikowane B1) sprawdziłem jej wilgotnosc na kminku wyszło 9.5 a moja ma 10 wiec powinno być wporzadku


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

Dziś wykosiłem facelie. Plon mizerny, bo większość się osyoala...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_rc    0

U mnie udało sie skosic ponad 2ha w czwartek przed deszczami czesc i dziś przed przelotnym deszczem druga czesc. Wyszło mysle ze około 700-800kg z całości, opryskane sklejaczem 2 tyg temu. czystość po przewianiu jak na zdjęciu 

292887011_733460907927930_554913973594104976_n.jpg

Edytowano przez Kamil_rc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

Też już swoją skosiłem. Moja przegrała ze suszą. Ok. 150 kg/ha a wiosną ładnie się zapowiadało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się bałem że u mnie susza i nic nie będzie bo w ulach miodu z faceli za dużo nie było ale plon szacuje na ok 700 kg/ha. Także jest bardzo dobrze. We wtorek sprzedaje po 12 zł /kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

mam większość na przyczepie juz przeczyszczona . najlepsza została na polu i z 30 a po długości pola ale kombajn nawalil i musze czekać do poniedzialku. plon 200 kg/powinno byc a ile dokładnie to jak zważę to będę wiedział


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poworkowałem swoją facelię i zwarzyłem. I wyszedł super wynik. 760 kg z ha. Szkoda że ta susza zniszczyła plony zbóż gdzie już będzie gorzej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Akurat facelia lubi suche lata, jakby bylo mokro to bys zebrał połowe tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

wyszlo mi 300kg/ha ciekawe jaką cenę dadzą w rolompexie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Moja lezy od tygodnia i dzis bede ja zbierał bo w piątek maja być burze. Co bedzie to bedzie najwyzej rozsypie ja cienko w magazynie i bedzie schła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma3ciej    3

Witam. Pierwszy raz mam facelię na poplony trochę zasiadłem i jak mam ustawić kombajn ?? Podobnie jak na rzepak ?? Klepisko popuścić sita oba zamknąć maksymalnie obroty bębna 550 i wiatr jak najmniejsze ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koda92    0

Ja u siebie miałem bęben 1000 obrotów. Wiatr najmniejszy. Sita praktycznie zamknięte a szczelina na klepisku jakieś 7. I powoli jeździć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja zawsze kontraktuje. W tym roku było do wyboru 11 netto na sztywno lub rynkowa ale nie mniej niż 9,50

Dnia 20.07.2022 o 11:46, Radek88 napisał:

A moja dopiero leży 😉

IMG20220720073249.jpg

Heder płachtowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Tak 

Już zebrana, ale nie ważona.

Jak na tę chwasty czyli pół faceli pół chwastów to nawet nie jest źle jakieś około 800 kg  z 2 hektarów powinno być.

 

 

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanek_113    16
Dnia 1.08.2022 o 07:53, Highlander54 napisał:

Gdzie sprzedajecie facelię? Są jakieś firmy które skupują nasiona w całym kraju? Pisałem do paru firm i zero odzewu 

Kilka postów wyżej pisałeś ze sprzedajesz po 12 zł, sprzedaleś czy nadal szukasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się w jedno miejsce sprzedać 500 kg za 12 zł. Więcej nie chcą bo tylko na sklep. Jutro będę dzwonił do gościa który niby skupuje z całej Polski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanek_113    16

Jakie odmiany siejecie? Macie jakieś doświadczenia lub zależności odmiana-plon? 
zawsze siałem Stale ale w tym roku miałem awarie siewnika i wysypało mi się z 15 kg w jeden przejazd. Dokupiłem natry żeby obsiac reszte pól. Mam wrażenie ze stala ma grubsze ziarno i bardziej brazowe. Natra chyba dłużej kwitła... ale może to być różnica stanowisk. Macie jakieś swoje spostrzeżenia co do odmian? 
poza tym chętnie kupię jakieś 70-80kg żeby mieć znów jedna odmianę tylko bez chwastów. Jakieś propozycje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj