Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ASZv3    829

Ogólnie jest to niewiadoma. Biorąc pod uwagę dwa ostatnie sezony to polecam zamówić teraz w styczniu (swoją drogą za przedsezon dodatkowy rabat -2%).


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łahcim    5

Która odmianę byś polecił ? A może tą mieszankę dwóch odmian? Ziemia klasa 2-3 . I czy lucerna z DSV jest czymś zaprawiana na lepszy start?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Aktualnie u mojego somsiada jest oferta 2020 na lucerny Agriland. DSV może dziś/jutro. Barenbrug po weekendzie. Będzie też nowa mieszanka motylkowych wg moich doświadczeń na komponentach z wyższej półki i otoczkowanej lucernie :)

Nasiona lucerny DSV są zaprawione w specjalnej technologii DynaSeed. @łahcim polecam Perfectę, Planet (lub mix z DSV) jak i odmiany Barenbruga. Jeśli chciałbyś spróbować z mieszanką motylkowych wg mojego pomysłu to zachęcam również :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9

Witam.

W połowie maja 2018 roku zasiałem w czystym siewie 0,5 ha lucerny. zapoznając się z opisami różnych odmian postawiłem na LEGENDAIRY. Postawiłem na zakup kwalifikowanych nasion. Na 0, 5 ha wysiałem cały 10 kg worek. Siew siewnikiem precyzyjnym. Klasa gleby 4/5 trochę wpływa na plonowanie ale pierwszy pokos w 2019 r dał ok. 3 t siana. Warunki dla pierwszego pokosu były znakomite. Posypałem 100 kg polifoski 8 później opady deszczu i nawet miałem problem z koszeniem bo się przekręciła. Następne pokosy już nie dopuszczałem do przerośnięcia. Jest to odmiana wielolistkowa co daje bardzo ładne siano ( bo tylko uprawiam na siano) . Tu chce podpowiedzieć dlaczego kwalifikowany materiał . W 2016r na przydomowej niewielkiej działce posiałem lucernę z nasion kupionych na targowisku. Sprowadziłem na pole takie spektrum chwastów że do tej pory nie mogę sobie z nimi poradzić. W pierwszym roku jesienią zastosowałem KERB trochę przyhamował chwasty ale nie wszystkie. W tym roku miałem zrobić powtórkę herbicydu jesienią ale znajomy mówi że będą przymrozki to te chwasty znikną. Mamy w styczniu wiosnę i chwasty maja się dobrze.

Na działce gdzie jest Legendairy zachwaszczenie jest znikome ale w tym roku  będę musiał coś jesienią zastosować. Mam pytanie jakie herbicydy poza Kerb stosujecie w uprawie lucerny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zbronuj na wiosnę ciężkimi bronami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Żadne. W prawidłowym łanie lucerny i przy stosunkowo częstym koszeniu chwasty nie mają szans.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 8.01.2020 o 13:38, ASZv3 napisał:

Ogólnie jest to niewiadoma. Biorąc pod uwagę dwa ostatnie sezony to polecam zamówić teraz w styczniu (swoją drogą za przedsezon dodatkowy rabat -2%).

Jeśli chodzi o lucerny z Barenbruga nie ma problemu z dostępnością towaru ;) 

więcej informacji o samej lucernie otoczkowanej znajdziecie tutaj https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/motylkowate

- mamy w ofercie czystą lucernę otoczkowaną YELLOW JACKET a także mieszankę lucerny z osłonowo działającą koniczyną aleksandryjską :) 

wszystko dostępne stacjonarnie lub też u kolegi Armanda ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

Co byście polecili przedsiewne pod lucerne z barenbruga i jaka normę wysiewu zastosować? Potas średni fosfor średni magnez średni pH 5,5 i zastosowane wapno weglanowe w tamtym roku i w tym wiec napewno podskoczy pH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Dobry NPK lub PK lub oddzielnie fosfor (fosforan amonu) i potas (sól potasowa, Korn-Kali) ale tu 2/3 sugerowanej dawki i dosypanie latem np po drugim pokosie potasu.

Co do normy wysiewu to w niemal idealnie uprawione pole i dobrym siewnikiem (głębokość) wystarczy 20-24kg. W przypadku niedociągnięć warto dać więcej tj 25-28kg. 


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

Działka dobrze uprawniona zastanawialem się nad usługa siewu czy ryzykować poznaniakiem mam niby wysiew drobnych nasion. Czy siewniki do tego przeznaczone maja mniejsze odstępy Radlin od siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Szerokość redlin jest mało istotna najważniejsze jest PH gleby. 

U siebie siałem Poznaniakiem 2,7 na rolkach do drobnych nasion tylko trzeba zrobić próbę kręconą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

Z którego roku masz poznaniaka? Na przekładni olejowej? U mnie te ustawienie to problem jak ciepło sieje inaczej jak zimno to znów inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Mój jest na mechanicznej, 

88 rocznik na docisku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ja ogólnie od trzech lat sieję Guttlerem GreenMaster, czyli rzutowo. Jest to wg mnie najlepszy siew tj lepszy od rzędowego. Robimy też usługi Kętrzyn + 50-100km w zależności od ilości ha. Może ktoś byłby chętny to zapraszam.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
32 minuty temu, marek530053 napisał:

A zadowolony jesteś z lucerny z barenbruga kiedy pierwszy pokos pielęgnacyjny robiłeś?

Luks pasza i plon. 

Pierwszy pokos pielęgnacyjny robiłem jak Komosa biała przewyższyła lucernę.

32 minuty temu, marek530053 napisał:

A zadowolony jesteś z lucerny z barenbruga kiedy pierwszy pokos pielęgnacyjny robiłeś?

Luks pasza i plon. 

Pierwszy pokos pielęgnacyjny robiłem jak Komosa biała przewyższyła lucernę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 15.01.2020 o 15:15, PRIMO napisał:

Luks pasza i plon. 

Pierwszy pokos pielęgnacyjny robiłem jak Komosa biała przewyższyła lucernę.

Luks pasza i plon. 

Pierwszy pokos pielęgnacyjny robiłem jak Komosa biała przewyższyła lucernę.

Najważniejsze by komosa nie dojrzała i nie wytwarzała nasion, tak by dalej się nie rozsiewała - pokos pielęgnacyjny najcześciej wykonujemy by właśnie po to by wyzbyć się chwastów, ok dobrego miesiąca od zasiewu lucerny gdy możemy ściąć chwasty nie uszkadzając lucerny młodej. Pokosy wykonujemy zawsze możliwie jak najwyżej czyli 7-8cm, by jak najszybciej odbiła lucerna i mogła konkurować z ewentualnymi chwastami.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Granulowanego czy miałkiego jest sens. Im szybciej tym lepiej. Później może być jeszcze mnie opadów to zupełnie słabo będzie się przemieszczało.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 21.01.2020 o 07:31, jendrzej napisał:

witam  czy jest sens siania wapna granulowanego(kredy) teraz w styczniu na 3 letni lucernik?

jak najbardziej :) najlepiej by ta wierzchnia warstwa była odrobinę chociaż zmarznięta, tak by zniszczeń za dużych nie było po przejeździe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj