Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maksymilionlubelkie

pomocy sianokiszonka z lucerny

Polecane posty

Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !

adam18212    0

Zarówno w beli jak i pryzmie będzie się psuła jak będziesz mało dawał. A co do kiszonki z samej lucerny to w ogóle nie wiem, ale chyba byś musiał dodawać zakiszacz bo sama lucerna nie zakisi się. No chyba że masz lucernę z trawą to spokojnie można robić kiszonkę. Tak mi się wydaję ale mogę się mylić.

Jeszcze odnośnie tego że np w belach się psuje to słyszałem że niektórzy pryskają belę po otwarciu i po każdym zadaniu paszy kwasem propionowym

b0gdan    85

eee tam :P robię kiszonkę z lucerny w belach od 8 lat ni nie ma żadnego problemu z psuciem i zakiszaniem. Balot z lucerny skarmiam w ciągu 5 dni.

Wiadomość z agroFakt.pl

ja co prawda skarmiam bele od razu ale kiedyś tez leżał po parę dni kosisz młodo żeby za stara nie była belujesz owijasz jak masz możliwość dać zakiszacz to jeszcze lepiej jak nie to nic sie nie stanie tylko jak pisze nie czekaj ja to szybko kosze żeby nie robiła sie zdrewniała

marrcnwlkp    0

ja w tym roku bede robil po raz pierwszy bele z samej lucerny tez słyszalem ze sama lucerna sie nie zakisi ale mam nadzieje ze to nieprawda?? czy prawda??. z koszeniem to nie wolno czekac zbyc długo np. do wykwitniecia bo wtedy bedzie folia sie dziurawić przy owijaniu.

daniel18    2

ja w tym roku zrobiłem 30 bel lucerny i żadna się nie popsuła, a wrecz przeciwnie po zakiszeniu ma taki zapach że aż krowy się oglądają, a jak im dam to wyjedzą do czysta. :)

Kapsel_TS    0

Zrobienie bel, to znaczy sprasowanie i owinięcie? prasowanie ok 10 zl, owijanie ok 7zł. chociaż pewnie różnie biorą.

dodam, że folia Twoja.

case744    2

ja od 5 lat robię z lucerny w pryzmie i nic sie nie psuje, chyba że z winy wybierania nie odpowiedniego, tni przed puszczeniem pąków bo inaczej łodygi będą za grube i zdrewniałe

Robert7245    0

My zeszłym roku robiliśmy dokładnie 153 baliki kiszonki (trawa, lucerna) kasowali nas 28 zł od sztuki (presowanie, zwożenie, owijanie) bez foli :):D

marcine    44

u mnie za pakiet prasowanie/załadunek/rozładunek/owijanie koleś kasuje 35/belka + folia własna (woj.Łódzkie na granicy z Mazowieckim)

norweskie-lesne.pl

Andrzej24871    12

Takie pytanie , lucerna słobo się "kisi" ponieważ ma mało cukru i dla tego powinno się dodawać zakiszacze np jakieś tam bakterie .... no i właśnie chodzi mi o te bakterie one coś muszą jeść żeby wyprodukować te pożądane związki chemiczne (czy jeszcze coś innego) aby możliwie jak najlepiej zakonserwować lucerne oraz poprawić jej strawność , jak wygląda bilans takiej kiszonki z lucerny zakiszanej bakteriami w porównaniu do lucerny zakiszonej z 3% dodatkiem melasy (czyli dołożeniem cukru aby na mnorzyły się bakterie które pewnie zjedzą cukier .

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

marrcnwlkp    0

Jak ktoś Ci przyjedzie usługowo belować to 50 zł z folia od belki pewnie weźmie. Ja w tamtym roku po 55 brałem :D

55zł od beli chyba cie suty swedzą. ja w tamtym roku 30zł z folia z siatka belowanie owijanie i zwozenie + ładowanie na owijarke z wlkp

Nie może za darmo będę ciągnik po górach mordował a kredyty same sie popłacą. U nas tak dobrze nie ma jak w wlkp a jak wolisz za darmo robić to powodzenia.

tomek0303    50

55zł od beli chyba cie suty swedzą. ja w tamtym roku 30zł z folia z siatka belowanie owijanie i zwozenie + ładowanie na owijarke z wlkp

to gratuluje jesli znalazles takiego glupka ktory za ta cene przyjechal Ci zrobic, gorzej jak tym niemadrym czlowiekiem byles Ty i nie potrafiles obliczyc kosztow gdzie sama folia na jednego balota kosztuje 10 zl hehe

u nas za samo belowanie od 15 za słomę do 20 za kiszonkę 25zł jak przyjedzie i owija ale ja zworze i z moim ładowaczem na owijarkę itp jak robiliśmy ze usługowo przyjechał z prasą ciągnikiem i po prasowaniu robił przy ładowaczu i z jego folją i owijarką z moim moim ciagnikiem z ładowaczem i brata ciagnikem transportującym i moim to w sumie na 5 ciągników to policzył mi po 35zł jego folia ale robiliśmy coś ponad 200 bel dziennie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez same110
      Witam
      Stoję przed wielkim.dylematem która z pras wybrać między Kverneland A krone
      Która z maszyn będzie lepszym wyborem .Nie znalazłem.żadnej.opinie o.takowym modelu 6250 Kvernelanda.Jesli ktoś.taki posiada lub sąsiad prosiłbym o kontakt na pw
      Z drugiej.strony Fortima to dawny roundpack sprawdzony ale jednak.Fortima to nie też kropka w kropkę
      Dziękuje za rady
      Pozdrawiam

• Przez kuba18l
      Więc mam taki problem że po dłuższej jeździe traktor zaczyna wyć na wysokich obrotach a szybkość się zmniejsza jak by coś naciskalo sprzęgło gdy stanę i poproszę odpowiednik ten za kabina wyleci trochę płynu i wtedy wszystko wraca do normy co to może być sorki za wcześniejszy wpis ale na prawdę mi się spieszylo