Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ASZv3    829
7 minut temu, Morfek napisał:

Kurcze nie ma tego w katalogu dsv czy może pominąłem?

Power Mix'a? Chyba nie ma w katalogu... Trochę nowość. Od przyszłego roku powinna być w katalogu.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 4.04.2019 o 09:07, ASZv3 napisał:

Power Mix'a? Chyba nie ma w katalogu... Trochę nowość. Od przyszłego roku powinna być w katalogu.

Można jeszcze pomyśleć o lucernie z koniczyną aleksandryjską jako rośliną osłonową ;) 

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/motylkowate 

Lucerna otoczkowana oraz lucerna otoczkowana z koniczyną aleksandryjską, a także pozostałe mieszanki traw dostępne są u nas od ręki i pewnym sklepie na Mazurach również ;) 

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/mieszanki-traw-pastewnych 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Dokładnie - wszystko jest dostępne oraz polecamy lucernę "na gotowo" z osłoną w postaci koniczyny aleksandryjskiej, czyli mieszanka BG-12 :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Mam i polecam. 

Plonowanie doskonałe i właśnie zaczyna trzeci sezon. 

W tej chwili ma jakieś 15cm. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
10 godzin temu, PRIMO napisał:

Mam i polecam. 

Plonowanie doskonałe i właśnie zaczyna trzeci sezon. 

W tej chwili ma jakieś 15cm. 


Trzeba przyznać, że w kwietniowym słońcu lucerniki ruszyły na dobre. Zapraszam do naszej galerii gdzie wrzuciłem wykonane wczoraj zdjęcia lucerny otoczkowanej Yellow Jacket zasianej w 2018 roku na Mazowszu. Rośliny dobrze przezimowały i rozpoczęły wzrost.

Galeria: BARENBRUG - nasiona traw i lucerny

Pozdrawiam
Mateusz z Barenbrug Polska

lucerna_otoczkowana_yellow_jacket_-_wiosna_2019_l_a9912f0c4a22d823321fd7a004a873ea.JPG
lucerna_otoczkowana_yellow_jacket_-_wiosna_2019_l_1e5f3170966c5834c1ea18b9af5f56c5.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Były ale ani owies, ani lucerna nie odczuły tego. Na termometr nie patrzyłem, ale kwiaty na drzewkach przypaliło, i orzechy też poczerniały więc coś jednak na minusie musiało być.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

U mnie najpierw żyto, siew qq i można kłaść lucernę tak za jakiś tydzień. Tylko trochę tasznika mi się w nią wpierdzieliło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

u mnie większość juz qq po zycie zasiana, teraz mam jeszcze ostatni kawałek 2 hektary zyta (wczoraj pokoszone) i chciałem razem z lucerka w pryzme ale stwierdziłem ze jeszcze z tydzien moze lekko rosnąc bo pąków jeszcze nie ma... A lucerka ogólnie piekna na całej powierzchni równiótka i gesta bardzo, dzisiaj mierzyłem i wysokość ok 55cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Napisano (edytowany)

Kuuurde...a miałem taki plan żeby zasiać parę hektarów koło domu i kosić im raz na dwa dni. Jaka  roślina by się do tego nadawała? Taka co szybko odrasta.  Koniczyna czerwona odpada z tego co się orientuję. 

A lucerna z tego samego powodu co koniczyna się nie nadaje ?

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Wuja kosił  lucernę do paszowozu  i był zadowolony bo  za chwile lucerna odrosła i od początku zaczynał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
2 godziny temu, ThePerkins napisał:

oczywiście, że nie

bo?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

No tak ale mówimy o jakimś udziale w całości dawki...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj