Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279
2 godziny temu, ASZv3 napisał:

Ogólnie to nie można kosić późno lucern

No ja właśnie późno kosiłem, sąsiad przez miedzę kosił 3 tyg wcześniej i ocalała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

U mnie wschodnie Mazowsze więc myślę ,że termin podobny nie ?

Tak.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
U mnie też słaba i rzadka po pokosie albo ratowanie jakimś podsiewem albo likwidacja i siew od nowa. Warto bawić się w podsiew życicą? zdąży wzejść czy lucerna ja zadusi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jak jest biedna lucerna to może się udać ale ogólnie lepiej odsiać. Mieszanka traw z niedużą ilością lucerny to słaby temat.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937

U mnie ładnie powschodziła ( tam gdzie nie ma mocnej gliny ...) już ponad miesiąc bez konkretnego deszczu. Wczoraj podlewałem wodą z strugi w ilości 28tyśl/ha , zobaczymy co to da, bo póki co deszczu nie widac , nie słychać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mark1    1

Witam będzie coś z lucerny jak posieje pod koniec maja

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jak będą opady to będzie :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja lucerna nie wytrzymała wilgoci. Jeszcze na wyższej ziemi była całkiem ładna, ale czym się teren obniża to coraz gorzej. Właśnie zebrałem pierwszy pokos z pola, pół na pół z mniszkiem. Rok temu była tak gęsta, że nawet jednego kwiatka nie było widać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Czym nawozie lucerniki po 1 pokosie?Co najlepiej podsypać by uzyskać przyzwoity plon z następnego pokosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Może być Saletrosan 100kg i sól potasowa tj część z rocznej dawki...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawożenie azotem może nawet zwiększyć plon, ale osłabia system korzeniowy i skraca życie całej plantacji. Lepiej całkowicie zrezygnować z azotu. Lucerna za to zużywa ogromne ilości wapna, potasu a także siarki. Te pierwiastki trzeba byłoby  uzupełnić. Wszelkie nawozy azotowe sobie odpuście.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Dawki startowe (zwłaszcza wiosną) warto dawać i swobodnie 5-6 lat plantacja żyje... Aczkolwiek ważniejszą kwestią są inne składniki i warto w nie najpierw inwestować. O wapnie nie wspominam, bo to podstawa (nie tylko uregulowanie odczynu przedsiewnie)... ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062

A jak ze stosowaniem gnojowicy w lucernie można nie można ? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

Witam wszystkich. W tym roku posiałem lucernę pierwszy raz. Posiałem na polu i wyoranej łące. Na polu powschodziła ładnie, tyle że sporo zielska. Natomiast tam gdzie była łąka nie ma praktycznie nic ;/ co z tym robić? odsiewać czy czekać?

Nawozy siałem zgodnie z zaleceniami. 

Na te zielsko są jakieś opryski czy po koszeniu wyginie? Kiedy kosić bo z jednej strony piszą żeby wcześniej bo zielsko zabiera słońce a z drugiej żeby później żeby korzenie sie rozwinęły

ps. zrobiłem dwa błędy, jesienią powinienem opryskać randaupem i lepiej powapnować. Badanie gleby robiłem na wiosne i niestety musiałem czekać ponad 1.5 miesiąca  z powodu jakiejś tam awarii i okazało sie że za kwaśna gleba jak na lucerne.  Mądry po szkodzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
3 godziny temu, farmer_89 napisał:

co się dzieje tej lucernie? jest jasna a nawet zolknie i ma takie plamki kropki jak na foto:

zdjęcie0145.jpg

Zdjęcie jest mało wyraźne ale prawdopodobnie może to być kustrzebka. Drugi problem to może być kwestia potasu, pH albo oprysku zrobionego na roślinę poprzedzającą lucerne.

 

Pozdrawiam,

Małgosia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

niektóre rosliny  wygladaja lepiej sa zielone i bez plamek , nierówno jest na polu, ziemia jest troche zakwaszona na tym polu, wysylam inne foto:

zdjęcie0146.jpg

czy można jakos zaradzić ta chorobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Prosze o porade:

-czym rózni sie lucerna siewna od mieszancowej

-czy wysiewajac lucerne moge wnioskowac o dodatkowa płatnosc do roslin pastewnych 380zł?

-czy wysiewajac teraz 1ha lucerny mogę odliczyc  cały 1ha od EFA ? Co z zakazem stosowania sr.ochronyna EFA bo bez herbicydu sie chyba nie obejdzie? W razie kontroli stac na stanowisku ze sie nic nie  stosowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj