Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bamber310    4
Napisano (edytowany)

Jakie maci doświadczenia z lucerną? Potrafi zagłuszyć perz gdy posiana została gęściej w siewie czystym? Jaki ewentualnie tańszy oprysk na ten chwast?.Pozdrawiam

Edytowano przez Bamber310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

lucerna z trawa oslonowa siana w poniedziałek, dzisiaj juz wzeszla:) tylko boje sie ogrodnikow, może zmarznac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Nie powinna   zmarznąć  - chociaż  u  nas  w  kuj-pom   największe  mrozy i  najmniejsze  opady tak że  wszystko możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Ile może się utrzymać lucerna chmielowa (nerkowa) na polu, pisze że jest jednoroczna i czasami zimuje a jak to jest w praktyce?Liczę na odpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

mam zasiana lucerne wraz z owsem i czy teraz po pierwszym pokosie zasilić  ją  jakimiś nawozami ? Przed zasiewem było wysiane 200kg/ha polifoski 4 i 100kg/ha saletry


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam  sieje lucernę ierwszy raz  zasiałem ja początkiem maj lucena wzesza jest  mała nie stosowałem zadnego oprysku na chwast a teraz chwast guruja czy mazna teraz oprysk na chwast zastosować czy później już teraz chwasty sa duże przeważnie maki polne poradzcie jaki oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jaki oprysk na lucernę na chwasty  lucena ma dopiero 5 cm siana początkiem maja a chasty  zagrazaja plantacji  co robic  jak w poscie powyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Basagran. Droga sprawa. Ewentualnie gdy lucerna jest wsiewka w zbozu to chwastox extra. Sam tak pryskam gdy zboze wyksztalci zwarty łan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

ja tez zasialem w czystym siewie i nie zamierzam niczym pryskać tylko zabiegi pielegnacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja posiałem 200 kg lubofosu 12 w sobotę. Zgodnie z zaleceniami nie daję azotu tylko dużo PK dzielone część na wiosnę przed ruszeniem wegetacji i teraz po pierwszym pokosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Młoda lucerna na jednym kawałku zrobiła sie żółta i słabo rośnie. Może to być od tego ze tam jest mało magnezu w glebie? można ją opryskać siarczanem magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztan    0

Witam mam pytanie: lepszym wyborem będzie siew wiosenny czy jesienny? oraz czy siać lucernę mieszańcową czy siewną a może obie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

a jakby taklucerne 50% do tego 30% knczyny i reszte zycicy?dopłaty do wiazacych azot a ta zycica to perz w razie kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie na polu z lucerna sa już braki i pojawił się perz czy mógł byl teraz opryskac roundupem ? I czy nie spali do końca lucerny? i czy oprysk zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Randap pali wszystko co zielone oprócz skrzypu także jeśli twoja lucerna ma listki to napewno ją zniszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a jakby taklucerne 50% do tego 30% knczyny i reszte zycicy?dopłaty do wiazacych azot a ta zycica to perz w razie kontroli

 

czy ktoś robił tak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że rundap pali ale lucerna niema teraz listków bo jeszcze nowe pędy nie wyszły a stare pędy suche knoty.nowe dopiero wyjdą jak ruszy wegetacja .ale mogę się mylić temu pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Grzesiek_5    6

Witam wszystkich, mam takie pytanie jaki nawóz i w jakich dawkach stosujecie na lucerny? już ruszcie z nawozami, czy jeszcze za wcześnie? pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj