Kasztan

Members
 • Ilość treści

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Kasztan

 • Ranga
  Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

1048 wyświetleń profilu
 1. Witam mam pytanie: lepszym wyborem będzie siew wiosenny czy jesienny? oraz czy siać lucernę mieszańcową czy siewną a może obie?
 2. Kasztan

  Poplony

  Dobrze poplon mi powschodzi jak na ściernisko rozrzucę owies z grochem oraz wapno następnie to potraktuje podorywkowo Mandamem Kusem i przelecę wałem? będą to stanowiska na kukurydzę oraz lucernę.
 3. Mleks Ponad 20tys parametry podam jak przyjdzie faktura cena:1,12 -.-'' 10 groszy zabrali na kary co jest grane?
 4. Witam w jakiej fazie kosić łubin żółty na kiszonkę?
 5. Witam czy opłaca się łąki powapnować węglanem sypkim i czy można to robić?
 6. Dziękuję za analizę, teraz będę to ratował odżywkami a na jesień odłożę na 2-3tiry wapna i zabezpieczę pola ze zbożem i łąki żeby na drugi rok nie mieć tyle zmartwień
 7. Co to za chwast świadczy on o jakimś niedoborze? U sąsiada po lewej u mnie po prawej ręce opadają ta sama ziemia a kukurydze to dwie różne bajki? Tydzień temu prawie poszedł oprysk fosforowy + mocznik dać następny samą odżywką + siarczan + cynk? uratuję to jeszcze? weźmie się jeszcze ona?
 8. Witam w ten poniedziałek posiałem dolistnie fosfor i mocznik, mam pytanie kiedy zrobić kolejny oprysk i co tym razem dać? Może bez mocznika? Fosfor + coś innego? pomoże ktoś? co dodać i ile to kosztuje siarczan magnezu jakiś cynk?
 9. Cały jeden kawałek taki i pół drugiego U mnie sucho a w dołkach właśnie taka a na górkach lepsza -.-'' Dostała odżywkę fosforową z mocznikiem czekam na deszcze i słońce, jak myślicie jeszcze dogoni te lepsze? Będzie coś z tego? Niby jak będzie gorąco to na górkach będzie się hamować a na dołkach rosnąć?
 10. Rosasol - P 15% azotu 30% pięciotlenku fosforu, 15% tlenku potasu 7,9% trójtlenku siarki 9% trójtlenku siarki 0,0075% miedzi 0,026% żelaza 0,01%boru 0,032% manganu 0,023% cynku Za worek 25kg który starcza na 5ha 180zł za tydzień dam znać czy pomogło PS W tamtym roku miałem OSD Mineral i dużo dało.
 11. Teraz jest zimno właśnie jest niby susza u nas a na górkach lepsza a w dołkach słabizna na jednym kawałku gdzie piach. Albo to przez zimno albo ten niedobór fosforu albo kwaśna ziemia dlatego będę robił wszystko na następny rok trzeba wapnować. Teraz nie wiem kupiłem w worku 25kg powiem ci jutro bo na dwożu został worek 5kg na 300l a to na hektar to fosfor głównie i inne do tego 15kg moczniku Mam nadzieję że się ruszy jak myślicie to zimno czy fosfor czy brak deszczu?
 12. Witam, w jakiej fazie kosić łubin żółty na kiszonkę?
 13. Witam czy fioletowawe liście na niektórych kawałkach to niedobór fosforu? Dzisiaj jeden kawałek opryskałem odżywką fosforową i mocznikiem zobaczymy co to będzie
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj