Piotras

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę

Polecane posty

zorzyk2    56
nio dobrze ale podczas sprężania ciśnienie uchodziło by poprzez zawór jednokierunkowy umieszczony w miejscu świecy zapłonowej wiadomo że do pewnego momentu tzn uzyskania wysokiego ciśnienia w zbiorniku trzeba by było zamontować włącznik/wyłącznik żeby silnik elekt napęczający silnik ( sprężarkę) włańczał się przy niskim ciśnieniu i wyłańczał przy wysoki. Możliwe że się myle wiec proszę o kolejne odpowiedzi podpowiedzi

Jeśli w tym silniku będzie normalny wałek rozrządu , to nie będzie działać, trzeba wywalić głowicę i założyć takie z zaworami samoczynnymi ze sprężarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2
Jeśli w tym silniku będzie normalny wałek rozrządu , to nie będzie działać, trzeba wywalić głowicę i założyć takie z zaworami samoczynnymi ze sprężarek

jeżeli wyciągniemy samolególatory i dźwigienki od zaworów wydechowych to dlaczego miało by nam nie działać ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
a ja dalej jestem zdania że najlepiej zamiast głowicy przykręcić płytę metalową i otworami na szpilki i wstawionymi zaworami zwrotnymi i wtedy przez brak komory spalania powietrze jest usuwane do zera. w taki sposób sprężarka z silnika malucha będzie wydajniejsza od nawet starowskiej a może i od kamazowskiej bo na jeden obrót wału korbowego będzie w stanie wtłoczyć do butli około 650 cm3 powietrza (wiadomo że nie tyle bo miałaby sprawność 100% - ale mało mniej)

a ten pomysł z silnikiem corsy może być dobry ale sprężarka nie będzie mocno wydajna podejrzewam że do piaskowania za mała ale gdyby do takiego silnika dorobić główicę z blachy to możnaby śmiało podpinać dwa pistolety na raz :lol:

kolega wueska radzi chyba najlepiej. trzeba uzyskac jak najwiekszy stopien sprezania zeby to w ogole dalo rade nabic butle do iluś tam atmosfer. jak by to byl diesel to luz a benzynka slabo spreza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

właśnie słyszałem ż ktoś ma zrobioną sprężarkę z silnika po dużym fiacie 125 i bez wielkich przerubek.

A co do kolegi wueska ciekawy pomyśł tylko tą płyte metalową było by trzeba przygoować najpierw otwory póżniej ją splanować żeby ciśnienie nie uciekało że się tak wyraże.

Troszkę się dziwie że żaden z agrofoto-wiczów nie ma takiego wynalazku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
jeżeli wyciągniemy samolególatory i dźwigienki od zaworów wydechowych to dlaczego miało by nam nie działać ??????????

Przeanalizuj pracę silnika 4-suwowego i się dowiesz. Po sprężaniu masz pracę, a tu masz pusty cylinder i ruch tłoka w dół i nic co by otworzyło zawór ssący. Na dwa obroty wału przypada jeden cykl ssania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

i właśnie dlatego robiąc sprężarkę w ten sposób trzeba się bawić w zmianę przełożenia rozrządu, z 1:2 na 1:1. tak aby na jeden obrót wału korbowego rozrząd też wykonał 1 obrót.:lol:

ale do tego tzeba dorabiać jakieś koła zębate łańcuchowe lub takie które bezpośrednio się zazębiają, bo przeniesienie napędu musi być bez poślizgu :D

takie koła będą trochę drogie, a taką stalową płytę to w dobrym warsztacie na strugarce powinni nie drogo zrobić, a otwory na szpilki to można samemu powiercić.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Przeanalizuj pracę silnika 4-suwowego i się dowiesz. Po sprężaniu masz pracę, a tu masz pusty cylinder i ruch tłoka w dół i nic co by otworzyło zawór ssący. Na dwa obroty wału przypada jeden cykl ssania.

[/quo

 

Znam zasade działania silnika czterosuwowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

mam do was pytanie czy jak wezme silnik od fiata 152p załorze silnik elektryczny i w kolektor wydechowy podłącze węze załorze bańke to czy dam rade tym zestawem malowac z pistoletu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
mam do was pytanie czy jak wezme silnik od fiata 152p załorze silnik elektryczny i w kolektor wydechowy podłącze węze załorze bańke to czy dam rade tym zestawem malowac z pistoletu ??

Bez zmian , nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2
mam do was pytanie czy jak wezme silnik od fiata 152p załorze silnik elektryczny i w kolektor wydechowy podłącze węze załorze bańke to czy dam rade tym zestawem malowac z pistoletu ??

 

moim zdaniem lepiej jakbyś wywalił laski od popychaczy wydechowych w miejsce świec zawory jednokierunkowe zmostkowac je i do zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

ale wtedy musisz przerabiać rozrząd z 1:2 na 1:1. bo jak sam pisałeś przy suwie pracy tłok idzie w dół i tworzy podciśnienie ale nie aż tak duże by otworzyć zawór ssący. moim zdaniem w takiej pracy szybko wyrobią się te zaworki jednostronnego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

wiecie co a ja mam nowy patent znalazłem 2 sprezarki od stara 2 tłoczkowe i jedną od liazki nawet nie wiedziałem ze to mzoe lezec u mnie na strychu mam jeszcze nowa od 330 i narazie załorze zbiornik 300l i spręzarke od 330 i jedna od stara bo tez jest nowa i mam nadzieje ze dam rade tym malowac a jak nie to dołorze tamte i to dopiero bedzie monstrum powietrzne ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

malować da się na samej od ursusa c-330 (znam takich co malują ciągnikiem bez żadnych przeróbek)tylko wstaw w obwód wyłącznik ciśnieniowy, żeby ci szybko nie padła ta sprężarka to daj jej czasem odpocząć jak się nagrzeje do czerwoności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

wyłączniki ciśnieniowe są produkowane na pdpowiednie zakresy więc jeżeli zakres ci odpowiada to pewnie że się nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

dobry tylko moim zdaniem przydałyby sie zaworki zwrotne na rurkach do każdej ze sprężarek żeby powietrze nie było ganiane z jednej do drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
a od czego mozna załorzyc taki zaworek ??? i ile to kosztuje ???

Sprężarka ma swoje zaworki i to wystarczy, przewody do zbiornika daj metalowe, najlepiej zwinięte w spiralę. Aby równiej pracowała ,to ustaw je tak by jednocześnie nie było sprężania na obu sprężarkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Co do metalowych przewodów to nie wiem czy cos dobiore ;P moze bede musił połączyc węzami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

metalowe przewody mogą być od instalacji hamulcowych lub gazowych z samochodu. węże gumowe mogą się topić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Są do kupienia miedziane przewody( z metra), do tego kupisz baryłki i nakrętki. Bierz te ze zwoju, będziesz mógł wyginać w rękach, na kolanie.. Gumowe będą się grzały i wysuszały regulator ciśnienia - jeśli zastosujesz takowy z ciężarówki. Jeśli przewody łączące sprężarki z zbiornikiem będą uformowane w spiralę, to będą działały jak chłodnica i więcej powietrza wtłoczysz do zbiorników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Co to sa te baryłki i nakrętki ??? no nakretka wiem ale baryłka pierwszy raz słysze i i chodzi ci o miedziane rurki od ogrzewania ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj