yacenty

Żywotność lemieszy

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    361

Najlepiej smarem grafitowym, są też specjalne środki w sprayu ale cena jest niestety zdecydowanie większa. Można też olejem do smarowania prowadnic pił ale on z czasem zostanie wypłukany przez deszcz. 

Oleju silnikowego przepracowanego jak i innych które nie są biodegradowalne, nie wolno stosować ( a olej przepracowanych zawiera siarkę i żadna z niego ochrona antykorozyjna ). 

Edytowano przez akmaly

Tomasz78    1028

smar  albo minia  ,olej deszcz spłucze ,chyba ze pod dachem ,ale nie przepalonym 

daniel5    1

Ja 3 lata temu kupiłem dwie piersi odkładnicy od Stankiewicza do pługa Lemken (korpus WS2) i po zaoraniu ok. 10 ha na korpus nie widać żadnego zużycia.

Jeżeli chodzi o śruby do produktów Stankiewicza to można je bez problemu kupić w dobrych sklepach ze śrubami, np. w Lublinie sprzedaje je As-Met. Cena 25-30 PLN za kg, więc jedna śruba kosztuje grosze. Tak na marginesie, to te śruby są super, bo element nimi przykręcany może zużyć się nawet w 70% a śruba dalej będzie go trzymała.  Znajomy ma pług z Agromaszu i ciągle gubi dłuta, bo pomimo, że nie jest jeszcze bardzo krótkie to robi się na tyle cienkie, że ściera się łeb zwykłej stożkowej śruby do lemieszy i dłuto odpada.

• Like 1

ChiquitaB    142

Mam pytanko. Wujo ma kuznie i klepie lemiesze ale chcial sie zorientowac ile za takie klepanie kasowac? Ktos cos wie?

akmaly    361

To zależy jak mu to wychodzi, jeśli klepie aby klepać to flaszkę na dwóch, jeżeli robi to konkretnie z dobrych materiałów to 50% nowego zamiennika można wołać, oczywiście jeśli znajdzie jelenia co będzie chciał tyle zapłacić.

ChiquitaB    142

No wlasnie zawsze bral pol ceny ale chcial podpytac czy inne ceny moze sa. Chetnych dosyc sporo ma takze zle chyba nie robi, mlot swoj ma juz od xx lat, jak bylem dzieciakiem to pamietam jak go robili

vw141998    12

Witam. Jakie wybrać dłuta do Overuma? Jak z żywotnoscia dlut firmy molbro, granit, Frank? Założyłem jedno oryginalne i jak narazie ładnie z żywotnoscia. Reszta przyjechała z plugiem ze Szwecji

daron64    1512

Nie mam żadnego porównania, bo to mój pierwszy komplet, którego starłem. Po tych zdjęciach pług zrobił jeszcze 15ha jak się nie mylę, tylko że już na 4korpusy. Dłuta do wymiany. Czy to dobry, czy zły wynik to nie mam pojęcia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez seba836
      Tak jak w temacie interesują mnie firmy takie jak vogel noot, kverneland lemken rabe chyba ze macie cos ciekawego cena 20 tys max
    • Przez Dastan
      Ma ktoś pług z rozdzielaczem elektrohydrauliczny packomatu? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć lub zrobić zdjęcia gdzie w oryginale jest ten rozdzielacz zamontowany? Chce taki założyć, bo u mnie był ręczny i masa węży do tego...Tylko zastanawiam się gdzie go zamontować na ramieniu packomatu i odczepiać dwa węże i przewód czy gdzieś na pługu?
    • Przez eddi87
      Panowie wie ktoś może co to za odkladnia na zdjęciu? Dodam że nie podorywkowa od grudziądza. Szerokość góra po lini prostej ok 54 dól 29-30. Szukam i nie mogę znaleźć nigdzie. Pług ma z 20 lat i orze super dlatego nie chcę go na straty spisywać. Plug robiony przez kowala lecz chyba odkładni raczej sam nie robil. 

• Przez Mateusz100
      Witam mam pytanie do posiadaczy pługa kverneland starego typu na tej grubej ramie sztywnej obrotowy oczywiście 4 skibowy jaki jest numer tych listw przedłużajacych na końcu odkładnicy ponieważ chciałbym takie zakupić i zamontowac ale nie wiem jakie trzeba kupic nie mniałem wcześniej ich i nie mam pojecia jakie maja byc powinien byc na nich numer tak jak na przedpuszkach czy innych elementach czy ktos posiada i wie prosze o odpowiedź?
    • Przez michal_xs
      Witam, szukam osoby która zakupiła niedawno plug firmy overum z siłownikiem liniowania. Kupiłem model CX2 41080H i wedlug mnie kostka która przełącza cisnienie z siłownika liniowania na obrót i odwrotnie działa zbyt długo. Mam nagrany film z działania mógłbym podesłać komuś na priw. W mojej okolicy nie mam tego modelu i nie mam jak porównać. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj