daniel5

Members
  • Ilość treści

    72
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O daniel5

  • Ranga
    Użytkownik

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Ja 3 lata temu kupiłem dwie piersi odkładnicy od Stankiewicza do pługa Lemken (korpus WS2) i po zaoraniu ok. 10 ha na korpus nie widać żadnego zużycia. Jeżeli chodzi o śruby do produktów Stankiewicza to można je bez problemu kupić w dobrych sklepach ze śrubami, np. w Lublinie sprzedaje je As-Met. Cena 25-30 PLN za kg, więc jedna śruba kosztuje grosze. Tak na marginesie, to te śruby są super, bo element nimi przykręcany może zużyć się nawet w 70% a śruba dalej będzie go trzymała. Znajomy ma pług z Agromaszu i ciągle gubi dłuta, bo pomimo, że nie jest jeszcze bardzo krótkie to robi się na tyle cienkie, że ściera się łeb zwykłej stożkowej śruby do lemieszy i dłuto odpada.
  2. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, bo w moim 585 ktoś zaczepił hak do mocowania cięgna, gdy nie jest ono używane. Faktycznie ta śruba może coś regulować, bo nie jest do końca wkręcona. Jarzmo jest sztywne. Ja też mam jakąś usterkę, bo podnośnik po zawieszeniu ciężkiej maszyny nie podnosi do końca. Siłę ma, bo lekkie i ciężkie maszyny podnosi w tym samym tempie ale ciężkie podnosi na wysokość 5-10 cm mniejsza niż lekkie. Spróbuję podregulować cięgna pomiędzy dźwignią podnośnika a rozdzielaczem. W moim CASE 585XL mam tez problem z hamulcem lewego koła i myślę, że to już czas wymienić o-ring na tarczy dociskowej. Może ktoś z Was naprawiał już hamulce i napisze kilka zdań jak to zrobić.
  3. Poszukuję opinii oraz informacji na temat regulacji dawki nawozu w rozsiewaczu Diadem FS60. Jest to rozsiewacz jedno tarczowy o szerokości siewu 12-20 m (tak przynajmniej deklarują sprzedawcy na OLX). Podobno rozsiewacz był sprzedawany jako Rauch. Przykładowe zdjęcie:
  4. To zależy jakie chwasty chcesz zwalczyć. Ja planuję zastosować taką mieszaninę jak w ubiegłym roku bo się sprawdziła a do tego jest tania (12 g/ha Gleanu, 1,5l/ha Izoproturonu i 100 g/ha 70% metrybuzyny)
  5. Gdy materiał jest kwalifikowany to ja osobiście staram się siać ok. 150 kg/ha (Tomko w tym roku przy takim wysiewie plonowało 6,9 t/ha), gdy używam własnego materiału to sieje nieco gęściej 170-200 kg/ha - w zależności od odmiany.
  6. Już po żniwach i czas na podsumowanie. Ogólnie pszenżyto się udało bo na IV klasie plon wyniósł prawie 7 t/ha. W miejscach, gdzie doszło do uszkodzeń pszenżyta było ono mocno przerzedzone aż do całkowitego zaniku. Na około 2-3 arach nie zachowało się ani jedno źdźbło zboża i przez długi okres była tam goła ziemia a później w miejscu tym urósł rzepak (taki był przedplon) a badyla prawie wcale tam nie było. Po 11 miesiącach od zastosowania Bizona moje osobiste zdanie jest takie, że jest to środek drogi, nie do końca bezpieczny dla zbóż i o dość przeciętnej skuteczności zwłaszcza w stosunku do chabra bławatka i miotły zbożowej :wacko:
  7. Borwo też przezimowało tą pamiętną zimę.
  8. Borwo i Fredro to już nie najnowsze odmiany i wato pomyśleć o jakichś nowszych. Bardzo dobrze w badaniach wypada Meloman, choć w tym roku mogą być problemy z jego zakupem. Z odmian dostępnych osobiście polecam Tomko. Na IV klasie gdzie przedplonem był rzepak przy nawożeniu ok. 90 kgN/ha Tomko plonowało na poziomie 6,5-7,0 t/ha a Fredro ok.5,7 t/ha (Tomko rosło na nieco wilgotniejszym stanowisku). Nie wiem czy to zasługa kapryśnego roku, czy stanowiska ale Tomko wydaje się być odmiana nieco późniejszą, bo kłosiło się i kwitło później o 7-10 dni niż inne odmiany.
  9. Mikado miałem w ubiegłym roku i plonowało na tym samym poziomie co Fredro, choć wizualnie Fredro wydawało się lepsze. Borwo uważam, że jest bardziej plenną odmiana od Mikado. W ubiegłym roku Mikado zostało skreślone z katalogu odmian i to po krótkim czasie obecności więc chyba najlepszą odmiana nie było. Mi też jakoś specjalnie się nie podobało i po pierwszym roku zrezygnowałem z jego uprawy.
  10. Miotły jest faktycznie niezbyt dużo, ale chabra jest całkiem sporo, tylko w większości jest on niższy o kilkanaście cm od zboża. XTRO przyznasz chyba, że za cenę 130 PLN/ha, to rewelacji nie ma. Jedynie fiołki i przytulia została zniszczona z bardzo dobrą skutecznością.
  11. XTRO jakie chwasty masz na myśli pisząc, że nie jest źle?
  12. Model 7320 był wystawiany podczas dni otwartych w ODR Końskowola i obecnie w promocji wraz z turem kosztuje 99 000 PLN netto.
  13. Zgodnie z prośbą zamieszczam kilka fotek pszenżyta Tomko potraktowanego herbicydem Bizon. Jak widać miotła nie została wyeliminowana całkowicie a w środkowej części pola widać miejsce gdzie występuje w dużym nasileniu. Chabry tez można znaleźć a w drugim końcu pola jest ich zdecydowanie więcej ale z braku możliwości dojazdu fotem im nie pstryknąłem. Teraz dla odmiany 2 fotki (zdięcięcia ze słupem energetycznym) pszenżyta Fredro opryskanego własną mieszaniną złożona z 12 g/ha Gleanu, 1,5l/ha Izoproturonu i 100 g/ha 70% metrybuzyny (Wizar 70 WG). Na drugim zdjęciu widać, że presja chabra na polu jest duża, bo na skraju pola za słupem gdzie nie było pryskane jest aż niebiesko od chabrów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj