Polecane posty

pawel885    2279

Piotrek610 w Warszawie na modlińskiej jest sklep - oryginał Perkins . Kiedyś z ciekawości zadzwoniłem to za uszczelkę pod głowicę zaśpiewali ok 250 zł :) Ale na jakość na pewno nie będziesz narzekał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zapomniałem dopisać o tym przetaczaniu tulei od 6011 :) ,a o tej przeróbce miałem na uwadze blok.. Przy wżerach zdecydowanie lepiej rozwiercić blok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

tak za oryginał 250 a w sklepie kosztuje 8 zł Nie za drogo Ci się widzi sam robie teraz remont 3p rozebrałem motor i do zakładu

zabiją mi nowe tuleje przeszlifują , skompletują zestawy naprawcze , wałek rozrządu i głowice , całość jak pisałem 1650 zł

a blok kosztuje nie 3000 jak ktoś tu pisał tylko 1850 z tulejami i jest tańszy nawet od bloku c 330 nie mówiąc o c 360 co kosztuje 2900


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kolega pytał o dobre części to mu powiedziałem... Mój sąsiad ma 3P i wiecznie oszczędza na częściach np nowy wał znalazł gdzieś za 500 zł i co z tego jak 100mtg nie wytrzymał. A jak blok 3P jest tańszy od bloku C 330 to ja już bym go nie dotknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

przeważnie jest tak że jak tanie to bubel . Ale pobliski mechanik zakłada i tanie zestawy naprawcze i tanie wały i jakoś się nic nie rwie w perkinsach . Bo nawet jaskbyś wstawił wał niewiem z czego a nie bedzie osiowości na stopach to musi go urwać tak samo z zestawami naprawczymi jak nie nabijesz na prasie i nie przeszlifujesz tulei to raczej miernie bedzie wyglądać efekt końcowy


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

nie kupuj tulei gotowych zawieś do zakładu niech ci założą surowe i roztoczą panewki kupisz jak ci zrobią szlif prawdopodobnie wyjdzie drugi a w zakładzie powini dać ci wszystko a najlepiej jakby złożyli ci blok z wałem gotowe tuleje po wprasowaniu są w środku jajowate długo nie wytrzymują olej wlej pół syntetyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

jak pisze kolega wyżej nie wbijaj tulej sam zawież do zakładu niech oni wprasują sórówki i splanuja blok oraz wyszlifuja tuleje w środkuinaczej zrobi sie elipsa i kupa . Chodź kto mówi a zamrozisz tuleje i podgrzejesz blok i wpadnie sama ... ale co później przecież jak tuleje dostanie temperatury to sie rozkurczy i co i na bank zrobi elipse bo nie bedzie miała sie gdzie podziać


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek610    0

Dzięki wszystkim za odpowiedź na moje pytanie. Widze, że chyba najlepiej, i najwygodniej będzie jednak oddać go w dobre ręce dla ludzi kturzy się na tym znaja! ;) . Pawel885 a masz może jeszcze jakiś kontakt do tego sklepu w Warszawie!-z ciekawości bym zadzwinił i zapytał się ich ile życzą za wał do 3P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

poza tematem . Panowie potrzebuje schemat dokręcania szpilek głowicy do 3p .Chodzi o kolejnośc dokręcania i moment


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ja z tesciem sami robiliśmy kapitalny remont 360-3P. Jedynie szlif wału robiony był w zakładzie. Tuleje są cienkie jak papier ale i na to jest sposób. Jak wkładasz nowe to trzeba je zamrozić a blok nagrzać i musi wejść.mineło dwa lata od remontu i chodzi jak nówka. Oleju starcza od wymiany do wymiany :) . Jeżeli chodzi o części to kupowaliśmy gotowe zestawy naprawcze,koszt to ok 155zł za jeden, ale firmy nie pamiętam, wiem, że były takie niebieskie opakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

właśnie kończe kapitalke silnika w c-360(zestawy naprawcze nowe ,głowice i korbowody,pompa wtryski po regeneracji) wał , pompa i rozrząd nieruszane

Ile mth trzeba docierać silnik?

Kolega robił kapitalke c-330 i mechanik powiedział mu 100mth!!! a od 50 dopiero lekkie prace :):)

Tyle to ja robie przez pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

bez wału to do 50mtg. mu starczy u nas 30-tka po takim remonciku to już może po 10mtg. w rozrzutniku chodziła


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Ja docieram zawsze po 50 mth .Są u nas tacy co docieraja po 10-15 mth i robia silniki co 5 lat.Dobre dotarcie to podstawa długowieczności silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

ale kolega wału nie ruszał to co tam 50 mth docierac ma te tuleje z pierścieniami czy głowice... Jak wał po szlifie i panewki nowe to wtedy tak 50 mth na wał potem stopniowo można obciążać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

no właśnie wał zostaje na starych panewkach-wszyscy się dziwili ,ze po regeneracji wytrzymał 13 lat i był złożony w duzej mierze z nowych cześci(wał po 1 szlifie) jednak w Ostrudzie pożądnie robią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

ja panewki bym nowe założył ,wiadomo że może obrucić ale dłużej tak wytrzyma u nas u 30tki tak zrobili i trzyma już ładnych parę lat


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Za całokształt roboty naszego 3P wyszło 9tys zł

Robione było tak ;

Silnik

Sprzęgło

Tylny Most

Skrzynia

Dokładniej podam już we wtorek lub poniedziałek kiedy przyprowadzimy na miejsce i rozliczymy się z mechanikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

9 tyś złotych nieza dużo ja dałem za motor 2.200 sam składałem i rozbieralem w skrzyni wymieniłem wałek 1 wom , wałek sporzęgłowy 2 stopnia łożyska simeringi , zrobiłem regeneracje podnośnika i kupiłem nowe tarcze soprzegłowe wyszło razem około 3200 zł


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

Sorki że na tym temacie pisze ale niebęde zakładał nowego i zaśmiecał forum ;)

W mojm 3p jest małe ciśnienie oleju, kjedy silnik się rozgrzeje to przy niskich obrobach świeci się kontrolka od ciśnienia oleju ;[ a wskaźnik pokazuje 0,3 :( (wskazówka na czerwoym polu). Dodam jeszcze, że niedawo był robiony remont slika (ok 25 mth temu)

 

Jak myślicie co może być przyczyą tego?

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

U mnie w mf 255 niedawno było podobnie, na niskich nie miał ciśnienia, ale doszedłem do wniosku, że wymienie olej i powinno być dobrze, zakładam klucz na filtr oleju a tu reką mozna było go odkręcić ;) , wiec posprawdzaj wszystkie miejsca, czy są szczelne, a jak sa szczelne to cos musi być z zaworem przelewowym, albo pompa, skoro był robiony niedawno remont. Albo jeszcze moze być coś nie tak z przewodem ssącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daweed    0

skoro temat o 3P to sie was coś zapytam.

 

Na 5 biegu w 3P strasznie coś wyje. nie wiem czy to skrzynia, most czy zwolnice.

 

Spotkał sie ktoś z tym? Co ewentualnie trzeba wymienić żeby było ciszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj