celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

tomi382    99

pogadamy jak Ci sie wyrobią Łapki od rozprowadzania sznurka. wtedy ją bedziesz chwalił jak za kazda bela bedziesz musiał wychodzic z ciagnika. wiem co mówie urzytkowałem ja przez 4 lata i musialem zmienic bo nie szło tym robic

jak masz odpowiednie napiecie sznurka to lapki mogą być wytarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICK    0

Dzięki PeripIPI, widziałem tą prasę. Cena związana jest ze stanem technicznym, ale nie jest w sumie najgorzej. Może nawet ją wezmę. Bo tryby są w dobrym stanie, może dużo nie robiła, tylko ktoś bardzo o nią nie dbał. Natomiast prasa, do której link podawałem jest w opłakanym stanie, główne tryby napędu są zjedzone i ogólnie fatalnie. Jakieś spawy, dodatkowe sprężynki, sznurki itd.

Handlarz przez telefon mówił, że tryby są w dobrym stanie, natomiast na placu powiedział - "No przecież się kręci.."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

A proszę MICK... :unsure: trzeba sobie pomagać !

A z jakiego rewiru Polski jesteś ? Bo byłem ostatnio u handlarza w w Bolesławcu oglądać Welger to mówił, że jakiegoś Deutz 2.30 mam mieć w cenie ok. 15 tys. ale co jak to jeszcze więcej Ci nie powiem...

 

Różnie to właśnie jest co innego przez telefon co innego na placu... Ja zawsze przed tym czy warto jechać oglądnąć to proszę o wysłanie zdjęć trybów i łańcuchów...

 

A jak sprawdzasz i oceniasz stan prasy ?

 

A szukasz siatki/sznurek ? Jak coś będę miał na oku to podeśle info...

 

Ja szukam Welger RP12s/200 siatka.... mało ofert jest w umiarkowanej cenie !


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICK    0

A dziękuję jeszcze raz. No wygląda na to, że z daleka jestem, bo do wielkiej wody 100 km. Granica pomorskiego i kuj-pom. Nie nastawiałem się na siatkę, ale jeżeli byłaby, to oczywiście super.

Ostatecznie dałem zaliczkę za prasę, którą też widziałeś. Do wymiany dwa wałki i ogólnie potrzebny przegląd, ale wole zrobić to sam i wiedzieć co mam. No, oczywiście lakier, żeby lepiej się prezentowała :o Do wiosny trochę czasu, a powinni mi ją przywieźć do końca roku.

 

Za welgera z siatka, to pewnie powyżej 20 cenią?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Eeee to gratulacje @MICK :( prezent pod choinkę już Sobie zrobiłeś hihi :)

 

Ja z okolic Nowa Rudy - Góry Sowie

 

No pewnie, dużo czasu do wiosny - koniec marca powinna być jak nowa :o - musisz porobić zdjęcia przed i po - nie zapomnij :D

 

Polecam org. lakier a nie farbę bo po jakimś czasie farba wyblaknieje - wiem to z własnego doświadczenia - po malowaniu maski w C-355.

 

Ja dziś oglądałem w Nysie Welger RP200 - 21 tys. rot-noże, siatka bo wymiany opony (piasta, felga, dętka, opona x2) bo ukradli facetowi i założył od Żuka :) mechanizmy ładnie wyglądały - brak luzów na wałach ! Za 19 tys by kupił może... by coś jeszcze na transport utargował jeszcze :P

 

Zapytałem się faceta dla czego sprzedaje, a on mi, że kupuje nową za gotówkę.....Więc zapytałem jaką ? ..On do mnie, że Sipma Classic NOWA.... i coś mi tu zaczęło nękać myśli... dla czego wymienia technologicznie zaawansowaną prasę na gorszą ale nową ?


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICK    0

Zdjęcia będą oczywiście.

A gościu od welgera chyba coś kombinuje. No chyba, ze na nową dostanie jakieś dofinansowanie i chce wyrwać trochę kasy z UE. Trudno powiedzieć, ale z doświadczenia wiadomo, ze mało, który sprzedający mówi prawdę.

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

No właśnie...

 

i tak myślę, że chyba będzie trzeba kupić Sipma-e bo jak coś to części w rozsądnych cenach są...


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Pozwolę sobie wtrącić, pracuje taka prasą od 5 sezonów jeśli nie więcej,i ta akurat prasa ma to d siebie ,że pięknie zagęszcza bele, ale potrzebuje też trochę mocy , pracowałem nią zetorem 7211 i U - 912 i powiem,że w sianokiszonce to maja naprawdę co robić, a wie życzę powodzenia w pracy. Jeśli miałbyś jakieś pytania o tej prasy to chętnie odpowiem, bo już kilak remontów przeszła, a więc jeśli mogę pomóc to służę,a tymczasem pozdrawiam. A koledze w tej cenie polecam krone 125, te starsze czerwone myślę ze uda się kupić.

 

 

Oj chyba moje małe doświadczenie na Af dało o sobie znać...nie tutaj ta odpowiedz, dotyczyło do prasy NH-841.

pozdrawiam, i przepraszam.

Edytowano przez ArekDzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

@ArekDzej@ - o jakiej prasie mówisz ?

 

@pimper21@

:D dzwoniłem za nią :D standardowe wyposażeniem... za 21-22 tys. jak byś ją urwał od faceta to wydaje mi się ze dobra cena ! do Kolna w woj. podlaskie - daleko - ja z Nowej Rudy mam dalej niż ty z Milicza o jakieś 130 km - ale w tamtych regionach jest dużo właśnie pras do sprzedania :D

Podbieracz jak widać na zdjęciach był już poprawiany :) - haratana !

 

Szukam też Sipma Farma (zielona) w cenie 23-25 zł albo zestaw prasa i owijarka.

 

Ciężko, mało ofert - a jak są to daleko od mojego miejsca zamieszkania (np. 600 km) policzę transport i mój wyjazd i lepiej dać tu o 1-3 tys. więcej ale na miejscu (nie będę musiał brać i kombinować w pracy etatowej i w gospodarstwie).


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

jak by kogos interesowała prasa new holland 841 stan bdb to piszcie na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

I mówisz, że C-360 daje radę przy sianokiszonce ? Też planuje kupić prasę Welger RP 12 ale właśnie RP 12S jest z centralnym smarowanie i słoneczkami co daje szerokość roboczą 1,80-2,00 m. Na co spoglądać podczas zakupu ? Poradź coś.... Dziękuje za odpowiedz :(

Wiesz co zrób jeśli będziesz kupował jeśli ci na to pozwoli sprzedający to popuść napinacze do końca otwórz ją i ruszaj każdym jednym walcem w górę i w dół w ten sposób unikniesz dużych kosztów naprawy będziesz wiedział czy walec wyrobiony czy nie bo kosz naprawy jednego walca wraz z łożyskami wyniesie cie 120zł z robocizną ja tak nie zrobiłem i musiałem naprawiać 8 walców z czego jeden rozpadł i się w sezonie nie mówię że jest zła ale uważaj na to przy zakupie tego moim zdaniem jest dobra :)

Edytowano przez piotrek538

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Przecież Ty kolego o łożyskach mówisz, dwa łożyska 120 zł ? Przecież normalnie wymiana łożyska to błachostka, troche koloryzujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTO0808    1

witam proponowal bym welgera rp12 walcowa podbierak standardowy ja tako uzytkuje 4 lata wyczytalem na internecie ze potszebuje 45 km teraz szukam tez welgera ale 12s na szerszym podbieraku c360 tez radzi se z nia

.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Przecież Ty kolego o łożyskach mówisz, dwa łożyska 120 zł ? Przecież normalnie wymiana łożyska to błachostka, troche koloryzujesz.

 

 

Oj chyba kolego się mylisz. Może polskie łożysko, które po sezonie się rozleci tyle kosztuje np. łożysko do mojej JD 550 znajdujące się na wałku napędzającym pasy kosztuje 230zł/szt. <_<

Edytowano przez lukasz20

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Przecież Ty kolego o łożyskach mówisz, dwa łożyska 120 zł ? Przecież normalnie wymiana łożyska to błachostka, troche koloryzujesz.

 

Cena łożyska plus spawanie i na tokarnie i tam są dwa łożyska jedno mniejsze drugie większe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

A mianowicie dlatego że bolec gdzie było łożysko był tak zdeformowany że trzeba było nad spawać a potem na tokarnie żeby to wyrównać były takie 3 walc od samego końca dwa i 1 przy wylocie tam gdzie spotyka się jedna połowa z drugą i myślę że to tak zrobiło tylko przy wyrzucie balotu bo tylko tam się opiera bela :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Chciałem się dowiedzieć jaką prasę kupić do max 20 tys. Najlepiej walcową bo w miarę cicho pracuje i w razie awarii jest łatwiej. Wydaje mi się że w tej cenie można kupić welger rp 12 tylko teraz mam pytanie do posiadaczy czy straszna męka jest z wąskim podbieraczem czy idzie to przeżyć? Chodziła by z ciągnikiem ponad 80 km i robiła rocznie max 200 bel z tego około 70 siana.proszę o pomoc,.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Czy ktoś podejmował się naprawy prasy zwijającej spalonej ?? Nie wiem gdzie mam szukać info na ten temat to pytam się tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

w sumie ja miałem okazje kupić pół rocznego classa po spaleniu ale zrezygnowałem bo koszta ogromne były naprawy. Dodam że zawiodło centralne smarowanie była usterka fabryczna z tego co facet mówił tylko 15h sprasował ale dostał nową na gwarancji i o dziwo starą mu zostawili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek3060    0

Siema jaka prase mi polecacie w granicach 10-20tys ? Mysle ze prasowala by jedynie siano i słome ?

 

 

 

@romek6340

Ursus 912 lub Mf3060

Edytowano przez cinek3060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj